Култови лозунги, рекламни и всякакви фрази... евър

  • 24 927
  • 128
  •   1
Отговори
# 120
  • Пловдив
  • Мнения: 14 068
Все се чудя тези, които пишат надписите не правят ли разлика между др. и д-р. И тези, които поръчват - също ли не я знаят.

# 121
  • Мнения: 1 318
Все се чудя тези, които пишат надписите не правят ли разлика между др. и д-р. И тези, които поръчват - също ли не я знаят.

Аз си го обяснявам по два начина. Simple Smile Или не знаят, че някога е имало съкращение на "другар" - "др." и в България е прието "доктор" да се съкращава "д-р", или се заблуждават от английското (и не само) съкращение "Dr.", "Dr" и пак не знаят как се съкращава на български.

# 122
  • Мнения: 933
Момичета знам разликата между др и д-р. Знам идеално как се пише, но с бебето в ръка така ми беше по - лесно.  Извинявам се, че съм наранила очите Ви с това съкращение

# 123
  • Мнения: 1 318
Момичета знам разликата между др и д-р. Знам идеално как се пише, но с бебето в ръка така ми беше по - лесно.  Извинявам се, че съм наранила очите Ви с това съкращение

Не се засягай, де. Simple Smile Аз помислих, че така е написано в рекламата и затова си развих теориите. Виждала съм го по този начин на други места.

# 124
  • Мнения: 933
Момичета знам разликата между др и д-р. Знам идеално как се пише, но с бебето в ръка така ми беше по - лесно.  Извинявам се, че съм наранила очите Ви с това съкращение

Не се засягай, де. Simple Smile Аз помислих, че така е написано в рекламата и затова си развих теориите. Виждала съм го по този начин на други места.

Не отговора ми е с хумористична насоченост. Наистина не е правилно написаното от мен.  Но понеже ми е за първи път такава забележка и да се извиня учтиво.  Зла вещица надявам се и ти да го приемеш с хумор.

А за билборда именно приликата с Бонд ми е смешна.

# 125
  • Пловдив
  • Мнения: 14 068
Имах предвид билбордовете, на които съм виждала др.Енчев, дори си му казвам другаря Енчев  Laughing

А това, че се сравнява с Бонд дори не е смешно за мен, жалко е  Mr. Green

# 126
  • София
  • Мнения: 62 595
Голям шмешник е този Енчев.

# 127
  • София
  • Мнения: 19 252
Билбордовете "Крастата" е мисия ли? Mr. Green
Чудничко ги бяха изработили, повечето вече са преправени, но по някои пътища все още се срещат и старите варианти

# 128
  • Мнения: 3 910
Билбордовете "Крастата" е мисия ли? Mr. Green
Чудничко ги бяха изработили, повечето вече са преправени, но по някои пътища все още се срещат и старите варианти

И аз се чудя от одеве какво толкова сте се задълбочили в "др." или "д-р" като то поначало билбордовете са си смях, заради шимбата на Енчев, скрила "О"-то. Т'ва ще влезе в историята баш като "Крастата"

Общи условия

Активация на акаунт