Щъркелите долетяха и МАРТенчета заваляха! - тема 12

  • 49 499
  • 700
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 508
Родителите на мъжа ми не са ми близки, факт. Преди да го срещна имах дългогодишна връзка, където обичах искрено родителите на първия си мъж, те мен също. Новите роднини усещам, че не съм им по вкуса, ама какво да правят търпят хората Laughing Факт е, че скоро ще имат внуче, но моя баща и те не се познават. Тук сме като едно истинско американско семейство, никой не проявява желание за контакт. Wink Сигурна съм, че им дойде изневиделица моето забременяване, стъписа са се целият им род, защото той има голяма дъщеря и предишна връзка, от която не е искал деца. Изведнъж се появих аз и набързо ги изненадах. Минахме през труден период с любимия , но сега слава богу нещата са добре в отношенията ни. Дано така да бъде винаги.

# 61
  • Мнения: 509
Честит празник на любовта и виното, момичета!  newsm76 Flowers Rose (Аз като една френска госпожа не мога да не отбележа деня Grinning )
Диди, много хубаво си го казала по-горе - семейно благополучие за всички, а малките бебчета да направят още по-хармонична любовта и отношенията ни!

Мм нали не е в БГ сега, ми е пратил два големи букета - един от негово име, един от името на сина ни. Много ме зарадва и се подсмихвам щастливо самичка вкъщи Grinning

# 62
  • Мнения: 557
Честит празник мамчета - кой какъвта празник празнува , а който не празнува желая слънчев и худав ден  Hug Hug Hug

Аз миналате неделя бях на преглед и запис на тонове - лекарката ми сложи два колана и ми даде едно бутонче в ръката за отчитане на движенията на бебо. Единия колан беше за тонове на бебо , втория бил за контракции и се оказа че нямам никакви контракции  newsm78 , а аз преди да вляза в кабинета и ми започнаха адски болезнени срязвания в матката и си викам : "ей сега вече няма да ми се размине вагиналния преглед" , а ме е толкова страх  Shocked , ноооооооо машината каза няма контракции  newsm78

Аз от вчера съм спряла магнезия .
Тази сутрин се оказа че ми е свършило желязото Малтофер  Sad и него го пропуснах , а и не ми се излиза навън в този студ  - ММ като си идва от работа ще ми вземе  Peace

# 63
  • Мнения: 24
Добро утро,мамчета и ви желая весело и незабравимо изкарване на празниика!!!!

Относно свекърви ха ха и аз имам проблем с моята,която обича да се меси за всичко и постоянно дава акъл.Сега ще ходим там при тях за известно време и много се притеснявам с тези хормони да не кажа нещо,за което ще съжалявам...та аз от 4 месеца и по телефона не говоря с нея ха ха. По-добре да са по далече...

Днес сме на преглед и нямам търпение да видя бебчо колко  е пораснал за месец и малко. txtloves newsm30

# 64
  • Мнения: 21
Мис, питаше какво може да стане, ако се прекали с магнезия. Мисля, че предизвикано раждане, преносване или секцио не е най страшното. То ако се наложи- минава и заминава. Проблем съм чувала, че има ако след раждането матката не контрахира за да се свие. Могат да се получат големи кръвоизливи и изобщо си е опасно състояние. Моят съвет е - питай си следящия те АГ или най добре доктора, който ще води раждането. Те трябва да знаят най добре. Нали за това са учили  Laughing

# 65
  • Мнения: 256
Данито, цял живот ми се е налагала, но откакто съм с мъжа ми и той ме подкрепя се опитвам да си отстоявам позицията. Ей това я изважда извън нерви, че си имам мнение и го обръща на заяждане, а мен това ме изнервя, хормоните ми бушуват, притеснявам се за раждането, чакам си бебчето и не искам да се занимавам с глупости. Но съм сигурна, че като се роди ще има семейни войни Simple Smile Ния мерси за куража и ти дано да излезеш на глава със свекито

Като чета какво пишеш все едно аз го пиша, и при мен положението е същото. Дори ми заяви че за нероден петко не трябвало да се купув нищо предварително. Тя щяла да се справи за два часа. Е ние си купихме разни неща и оставихме да се изтормози с базаруването като се роди малкия за да няма излишно напрежение. Разбира се дали сме това което сме си харесали и е предупредена че трябва да е това иначе не го искаме.

# 66
  • Мнения: 308
Илиана и на мен ми казва нищо да не купувам, тя щяла да поеме всичко. Ами аз не искам да ми купува неща по нейните критерии и като я виждам колко нахално се опитва да ми пробута на племенницата кошчето и как скача като див петел, че искам ново, направо си я представям какво ще купи - най-необходимото и другото ще допълни с вехтории, събирани от този и от онзи, които даже не познавам. Досурна ми една торба с дрехи не знам откъде събрани и колко време стояли по мазетата и ми ги хвали, че са много хубави. Моя мъж като видя лошо ми стана. Той хич не е съгласен бебето да облича чужди дрешки, още повече, че не знаем от кого са. Иначе пари щяла да даде, ама само го повтаря и чака ние да ги поискаме.

# 67
  • Мнения: 256
Илиана и на мен ми казва нищо да не купувам, тя щяла да поеме всичко. Ами аз не искам да ми купува неща по нейните критерии и като я виждам колко нахално се опитва да ми пробута на племенницата кошчето и как скача като див петел, че искам ново, направо си я представям какво ще купи - най-необходимото и другото ще допълни с вехтории, събирани от този и от онзи, които даже не познавам. Досурна ми една торба с дрехи не знам откъде събрани и колко време стояли по мазетата и ми ги хвали, че са много хубави. Моя мъж като видя лошо ми стана. Той хич не е съгласен бебето да облича чужди дрешки, още повече, че не знаем от кого са. Иначе пари щяла да даде, ама само го повтаря и чака ние да ги поискаме.
Моята щеля да отиде в магазина където сме си харесали нещата и ще ги купи, поне в това отношение е разумна. Пожелавам ти леко разбиране с покупките

# 68
  • София
  • Мнения: 246
Здравейте на всички и весел празник! Simple Smile
Исках да споделя с вас, защото някой може да има интерес - днес ходих на училището за бременни в Шейново. Тъй като се колебаех между МД и Шейново, реших да се запозная с болницата. Днес имахме среща с психолога на болницата, който както бях чела и преди това го удря доста на шеги, дали за наше успокоение, дали защото си е такъв по природа не знам. Като цяло не научих нещо ново, но пък тази среща ми дойде ободряващо и затвърди очакванията ми. Все още нямам впечатление за самата болница, но хубавото е, че ако решиш, че имаш нужда от психолог (от подкрепа, съвет, успокоение и т.н.) винаги можеш да го повикаш. Естествено в работното му време от Пон. до Пет. Явно тия, на които термина ни се пада през уикенда ще трябва да се справяме сами. Надявам се следващите срещи (с гинеколог, анестезиолог и акушерка) да са доста по-информативни и още по-успокоителни. Вече съм твърдо решена, че ще раждам без екип.

# 69
  • Мнения: 18 562
Благодаря на момичетата, които се изказаха за магнезия. Аз знам, че може да има тези последици, но по-скоро се чудя доколко наистина са възможни те.Ще питам разбира се други ден доктора, той ще ми обясни най-добре.На мен не ми е казала да го спирам още и затова си го пия. Казах и по колко пия, тя каза добре, само Аспирина спрях още в 32 гс.
За Шейново, познати които са раждали там всички са много доволни, но от техните си, конкретни лекари, които са си избрали. Много познати на майка ми са раждали дъщерите им там, и няма недоволни.
Аз бях на Училището в МД и ми беше много полезно и съм изключително доволна. Мислех си, чи са ала бала тия училща, ама не се оказа така.  Simple Smile
Препоръча помпата на Авента и каза механична да вземем, че електрическа изобщо не не трябва. Тази на Авент била най-добрата помпа-обясни ни защо и какви са й предимствата. Сега вече знам каква помпа па си купя. Simple Smile
Толкова беше полезна лекцията за кърменето, и тази страхотна акушерка Елена Василева всичко обясни, много съм впечатлена от тая жена. Simple Smile
Сега съм решила да си приготвя един ферман с въпроси за ражданията и другите неща, които да обсъдя с моята докторка. Simple Smile  Grinning

# 70
  • Мнения: 796
И аз днес бях за първи път на курс за бременни, доволна останах, но ми беше толкова неудобно всички бременелки седнаха и седяха мирно, а аз само мърдах, намествах се,променях позите, ами два часа на стол в повече ми дойде. Лекцията днес беше за започване на раждането, доволна съм. 
  Раното бях да ми вземат кръв ( 4 епруветки #Cussing out ), но този път без припадъци, бях герой  hahaha  та се поизморих днес, сега почивка и после една хубава разходка, че е слънце и 15 градуса навън Party

# 71
  • Мнения: 638
Днес бях на ЖК- всичко ни е в норма. Бебка е пораснала- по мерки от видеозона вече сме около 3100 гр. Диаметъра на главичката е под 100, което означавало, че сме ОК за нормално. Тоновете си бяха в норма, тя почти през цялото време спа. Доки каза, че вече й ставало тясно и за това и движенията не са така интензивни. И най-важното за мен кръвотока към плацентата е в норма. Каза ми че ако има предпоставки за прееклампсия първо там се отразява.

# 72
  • Мнения: 6 542
Елена Василева е страхотен лектор! Бях на нейни лекции за кърменето и дишане за обезболяване при естествено раждане.
Мис, отиди и на втората ако можеш - гарантирам ти, че всякакъв страх ще ти потуши - толкова е добра!

Моето свеки също отвори уста в началото да каже, че тя нищо не била купила, докато не влязла да ражда. Пък аз й казах, че не страдам от суеверия и започнахме с мм да пазаруваме от 7-ми месец Mr. Green

Според ехографа на жк младежът е 2450. Можеше и повече, но и на толкова се радвам Heart Eyes А и кръвотокът е нормален.
Отнесох и един преглед за разкритие - не беше сташно, док беше внимателен.
За кръвните направо не мога да повярвам - глюкоза 3,65. Хемоглобин 133 Crazy

# 73
  • София
  • Мнения: 1 508
Аз имам въпрос относно кърменето. Ако се кърми бебе от едната гърда, приемаме, че с нея се е нахранило, то трябва ли другата гърда да се изцеди?

# 74
  • Мнения: 6 542
Като сме сигурни, че е изсукало всичко от едната (защото има предна кърма, която утолява жаждата му и задна, която е хранителна), трябва да му предложим първо и от другата и чак тогава се изцежда, ако бебето се е нахранило. Само може би не докрай, за да не се стигне до свръх лактация. Може би някой по- опитен да се включи.

Общи условия

Активация на акаунт