Стомашни проблеми

  • 26 558
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 730
Благодаря, ще го потърся  bouquet

# 16
  • Мнения: X
Много важна тема за мен,записвам се  Peace

# 17
  • Мнения: 636
Споделете оплаквания,симптоми.Какви са вашите стомашни проблеми?

# 18
  • Мнения: X
Гастрит.През 2012 беше много зле,ходих на гастроентеролог даже-диета+медикаменти,и се оправих.Сега пак му се "подигравам"-ям подправки,пържено,сладки неща,ям бързо-не дъвча много,и само чакам да стане страшно #Crazy
Вечер пия Ранитидин,понякога сменям с Квамател,ям си като прасе,какво ще се прави не знам,трябва да спирам!Сега съм в търсене на добри фибри за червата,мисля да опитам пробиотика с кокиче  Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 2
Споделете оплаквания,симптоми.Какви са вашите стомашни проблеми?

Благодаря за въпроса... BlushГастрит. С повишена киселинност. Болка в гърдите при всяко нарушение на диетата, болка и при вдигане на тежести, която се излъчва наляво към рамото. Усукан стомах - установено след прегледи при гастроентеролог. Анатомично удебелена абдоминална аорта - не знам дали е възможно опиране на аортата в стомаха, което да е причина за дискомфорта и болката. Предстоят ми още прегледи след 2 седмици. Иначе спазвам доста стриктна диета  Simple Smile Simple Smile Никакво пържено, никакви мазнини. И почти без подправки.  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 636
Аз освен всичко имам и ужасни спазми,болки ,запек ....Незнам кое по напред да лекувам Confused

# 21
  • Мнения: 2
Да, Whiteflower, така е... Sad Мисля, че паралелно трябва да се атакуват запека и гастрита...Слава Богу, аз нямам запек, но знам, че ябълките помагат. Както и много движения, и приемане на вода... Убедена съм, че го знаете по-добре от мен, де Simple Smile Хомеопатични лекарства пробвали ли сте?

# 22
  • Мнения: 636
Хомеопатия не съм пробвала.А дали е удачно освен Улкопрол да вземам и Дуспаталин?

# 23
  • Мнения: X
Няколко печени ябълки на вечеря,резултатите на сутринта говорят сами за себе си,много помага!  Hug

# 24
  • Мнения: 636
Взех си Иберогаст,за сега положението е добре.Не ми се иска да се подлагам на гастроскопия,направо се ужасявам от мисълта.Днес сутринта се наведох да събудя детето и нещо ме сряза в областта на сърцето.Болката се засилва при движение.Дали има връзка със стомашните ми проблеми? newsm78

# 25
  • Мнения: X
Взех си Иберогаст,за сега положението е добре.Не ми се иска да се подлагам на гастроскопия,направо се ужасявам от мисълта.Днес сутринта се наведох да събудя детето и нещо ме сряза в областта на сърцето.Болката се засилва при движение.Дали има връзка със стомашните ми проблеми? newsm78
По всяка вероятност е заради гастрит,или ако нямаш-заради проблеми със стомаха.При рязко навеждане и изправяне,при вдигане на тежки предмети,прекаленото количество стомашни сокове на един болен стомах се връща нагоре по хранопровода.Ще спомена,че киселината е ясно че има разяждащи свойства,ако често получавате рефлукс-това причинява всекидневни микро-ранички в хранопровода и всекидневно тялото трябва да регенерира тъканта.А както знаем-не винаги клетките се заменят със 100% еднакви,и започват да се трупат изродени клетки,т.е.-няма да напиша думата.Затова е важно да се лекува рефлукса.Може ли отзив за Иберогаст,искам да си купя?  Hug

# 26
  • Мнения: 636
От Иберогаст съм доволна,това са билкови капки.За сега успявам да се справям с оплакванията си само с тях😊
А аз си мислех по скоро за някаква невралгия за днешната болка .Пффф писна ми от този корем

# 27
  • Мнения: X
Гастроскопия се прави и с упойка,така че не се притеснявай,а някои хора си правят Колоноскопия и Гастроскопия в един ден,като част от профилактичен преглед  Hug

# 28
  • Мнения: 636
От два дни съм на Пробитор20 мг веднъж дневно.Чувствам се добре,но получих много неприятен горчив вкус ,дали е от Пробитора?

# 29
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 148
Здравейте,

И аз съм със същите симптоми: гадене, болка зад гръдната кост, киселини и т.н. Днес си пуснах кръвни изследвания за хеликобактер и слава богу бяха отрицателни. Гастрото каза, че е рефлукс. Изписа ми неумексим и зирид и строга диета. Ако не се повлияе до 10 дни- ще лапам маркуча.... При мен на ехографа всичко беше наред. При вас как беше ехографа? А някакви зеленчуци могат ли да се хапват? А личната ме наплаши, че може и да е диафрагмална херния- същите симптоми.

Общи условия

Активация на акаунт