Охлювчета от бутер тесто-сладки и със сирене!

  • 48 086
  • 117
  •   1
Отговори
# 15
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
А ако се сложожат захар и ядки, дали няма да стане... нещо с ядки Joy ?
 А да се сиропира после?
 newsm78

Е тo си е вече баклава Joy

Последна редакция: пн, 01 май 2006, 15:03 от anomalia

# 16
  • София
  • Мнения: 10 858
Да докладвам....
направих ги, станаха страхотни!
Така както не ям, изядох 3 #Cussing out
Само дето забравих да накисна стафидите, а ги сложих така както са си, но пак станаха супеееееер!

# 17
  • Мнения: 139
Може и солени да станат-поръсени със ким  Animal Snail

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
За солените охлювчета си спомням  как навремето обичах да хапвам едни с шунка (а сега ги правя с най-голямо удоволствие)  - казваха се "Парижанки" . Технологията е същата но се слага нарязана на тънки парчета шунка (купувам си от Била, че ми е най-удобно)  Wink

# 19
  • Мнения: 412
 HugЕ-е-е то направо си стана меню за рожден ден - с ким Heart Eyes, със сирене, с шунка, също и сладки...
Аз изработвам за мезе едни изделия от бутер тесто - първо тестото е намазано със смес от задушени в олио много ситно нарязани лук, чесън, зелении всякакви - босилек, риган, мащерка и т.н. След това - трябва да се действа бързо да не се разлигави тестото - с чашки или формички изрязвам рингове и пръчици, пекат се няколко минути и готово. Подходящи са и за крутони към някоя по-тричава и постна супа  Grinning 

# 20
  • Майничка
  • Мнения: 12 586
Аз правя редовно за закуска през уикенда  солени - намазвам с гъсто доматено пюре, отгоре - с настърган кашкавал (вариант 2 - със сирене за мазане), навивам като бисквити "Сълзица", режа и пека.  Изчезват за минути.

# 21
  • Мнения: 412
Да докладвам, че и аз направих солени, не изтече плънката - сложих само едно яйце и около 250г сирене, отгоре щедро поръсени със сусам...голяма вкусотия   chef и много комплименти от гладните мъже вкъщи.
gargamela, твоето предложение изглежда мн. интригуващо - получава се нещо като мини пици май. Определено ще се пробва! Grinning

# 22
  • Мнения: 7 474
Изпробвах и новият вариант със сирене, невероятно вкусни станаха  Crazy

# 23
  • Мнения: 22 867
L е о, изглеждат превъзходно!И толкова апетитно..... Embarassed
Останалите предложения също заслужават внимание - доста разнообразни по вкус охлювчета ще се получат.  bouquet

# 24
  • Варна
  • Мнения: 2 576
HugЕ-е-е то направо си стана меню за рожден ден - с ким Heart Eyes, със сирене, с шунка, също и сладки...
....
Тъкмо си мислех как ще спретна едни солени за 7-ми вечерта за разнообразие на масата на рожденника ми Simple Smile.

# 25
  • Мнения: 47
бравос  bouquet

# 26
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Лео, Лео, Лео само 3 дни ме нямаше и се чудех с какво ще ме изненадаш като се появя.... Hug

# 27
  • Мнения: 6 461
Много  апетитно изглежат.
Ще ги пробвам
  bouquet

# 28
  • в сбъднатите мечти
  • Мнения: 278
Задължително ще ги пробвам!

# 29
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Ето и моите солени охлювчета

А това са сладките - и понеже не бяха многа сладки ги полях с топинг ягода, а после им добавих и топка сладолед

Общи условия

Активация на акаунт