Обзавеждането на един маломерен апартамент стъпка по стъпка

  • 84 723
  • 645
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
  Мишелинче, благодаря за разясненията!  Присъединявам се към идеята на mariat и се питам дали микровълновата може да кацне върху хладилника? Или ще е твърде високо?
 
Аз все пак се надавам да го видя на снимка и така както предложих. Поне ще ми задоволи любопитството.
 И моето любопитство Camera
Добре де, според вас двете дали ще е удобно да се ползва уред сложен в/у хладилник, чиято височина е около 160см? Аз лично не си представям да стопля нещо, в МВ на такава височина и да ми е удобно. Ами ако се ползва всеки ден? А ако ползвателя е около 160-170 или по-нисък, то МВ ще е над нивото на очите му, да не говорим, че за да стопли една чиния, ще се налага да я вдига над нивото на главата си, освен ако не ползва столче/стълбичка Mr. Green.
           Точно де, аз го написах, защото не мога да преценя височината на хладилника. При височина 147 микровълновата ми е точно по мярка Simple Smile   Допълвам - отново отворих снимката, абсолютно си права, че този хладилник е висок и идеята ми не е удачна.
            Има стойки за закрепване на МВ под горния ред кухненски шкафове.

И според мен това е по-практично решение и се освобождава сегашното и място.

А хладилника не може ли да се сложи между масата с шкафчето и стената и да се отваря към кухненската част? Само на гърба му трябва да се измисли плоскост, с кяото да се скрие самият гръб на уреда, че няма да е лицеприятно за всекидневната иначе. Или масата ще дойде прекалено настрани?

# 376
  • Мнения: 4 275
Плотът може да се скъси малко, но какво да измисля за хладилника, че да не се виждат отзад грозотиите? Трябва си шкаф и то с решетки :-/

# 377
  • София
  • Мнения: 1 744
Остави го така за да може да диша. Нали ще го даваш под наем. Никой няма да признае още един шкаф за 200лв.

# 378
  • Мнения: 54 743
Не разбрах може ли печката да се премести от другата страна, така, че хладилникът да не е срещу нея?

# 379
  • Мнения: 4 275
Скрит текст:
Точно дишането ме притеснява, някак не ми се иска да вкарвам хладилника в шкаф. Иначе този шкаф излежда, че би свършил работа: http://www.ikea.bg/kitchen-and-appliances/Kitchen-cabinets-and-d … d-32339/60212565/

Такава вентилационна шахта дали би свършила работа: http://www.ikea.bg/kitchen-and-appliances/Kitchen-cabinets-and-d … d-37351/70256177/

Печката не може да се мести заради абсорбатора

# 380
  • Мнения: 54 743
Щом не може да се мести печката, не става да е там хладилника, срещу нея.
Остава до дивана.

# 381
  • София
  • Мнения: 1 744
Според мен ако преместиш масата към секцията можеш да сложиш хладилника от другата страна на масата и ще е по близо до печката.

# 382
  • Мнения: 4 244
                https://postimg.org/image/71w55kd2l/
                Идеята на mariat /дано да съм разбрала правилно Simple Smile/ е да се разменят местата на хладилника и масата.
                Т.е. от ляво на дясно => секцията, масата /при желание краката да отидат към стената, а шкафа да се отваря към холната част/, хладилника и след това идва редицата на кухнята.  Стенната лампа да е разделител - в дясно от нея започва хладилника, в ляво - масата.

# 383
  • Мнения: 39 577
А, баш!

# 384
  • Мнения: 4 275
Разбрах каква е подредбата, но нещо не ми допада и така  Laughing
Ето да видите на 5dplanner-a: https://planner5d.com/editor/?key=314376bd4ac6a84bf1d420e0b85a3d7c

Вдясно има бутон 3D за 3D визуализация

# 385
  • София
  • Мнения: 12 006
Ами ако гардероба до вратата на коридора отиде до дивана или до секцията /където беше хладилника/, а хладилника отиде на негово място? Само, че в този случай, ако гардероба не е бял ще се наложи облепяне с фолио.  newsm78

# 386
  • Мнения: 4 275
Гардероба не си го давам Laughing Той е правен по поръчка и е съобразен с наличието на пералня. Иначе е с бели врати и рамка някакъв дъб. Оставям го така, пък наемателите да си разместят, ако преценят, че не им харесва хладилник до мека мебел Innocent

# 387
  • София
  • Мнения: 12 006
Ааа това за пералнята не го знаех. Наистина май най-добре да го оставиш така, пък който го ползва да си го направи както иска.

# 388
  • Мнения: X
Не съм сигурна защо толкова се чудите къде да се премести хладилникът - аз лично моя съм го местила няколко пъти, както и дивана и останалите мебели. Като цяло, всяка година правя някакво разместване, защото ми доскучава. Наемателите може да имат съвсем различен вкус и ще си наместят мебелите както решат. Моите например са си преместили от едната в другата спалня шкафове, нищо,че като шарка нямат нищо общо. Явно така им е по-удобно и не ги притеснява, че единият шкаф е в коренно различен цвят.

При баба ми хладилника в кухнята е до дивана. Вярно, че жената не е добре със слуха, но не се е оплакала по никакъв начин от шум, само малко топли лятото. 

# 389
  • Мнения: 4 244
               https://postimg.org/image/71w55kd2l/
                Идеята на mariat /дано да съм разбрала правилно Simple Smile/ е да се разменят местата на хладилника и масата.
                Т.е. от ляво на дясно => секцията, масата /при желание краката да отидат към стената, а шкафа да се отваря към холната част/, хладилника и след това идва редицата на кухнята.  Стенната лампа да е разделител - в дясно от нея започва хладилника, в ляво - масата.
             Мишелинче, не си разбрала подредбата. Прочети пак по-горе. Става дума за размяна на местата на хладилника и масата според цитираната снимка - по дължината на стената с картината.  Краката на масата да са на мястото на шкафа /т.е. да я завъртиш на 180 градуса/, а не да я местиш до дивана.

Общи условия

Активация на акаунт