Обзавеждането на един маломерен апартамент стъпка по стъпка

  • 84 610
  • 645
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 157
Кожени мебели - само естествена кожа. Пак по препоръка на тапицера. Laughing
Но за апартамент под наем - в никакъв случай. Евентуалните щети биха били в прекалено високи размери.

# 91
  • Мнения: 315
Кухнята ми допада, но спалните не. Ако имате възможност може да направите спалня от палети, в нета има много идеи, красиво и евтино.

# 92
  • Мнения: 2 193
Апартаментът ще се дава под наем, търси се функционалност и пределно усвояване на пространството.
И да създава малко от малко усещане за лукс Simple Smile
Гардероби няма, най-лесно е леглото да бъде ползвано като ракла. Имам особено мнение за мебелите от палети - много са ми ..."алтернативни" и евтини на вид, според мен не са добър вариант за ново жилище.
За да съм полезна: имаме легло-ракла на "Виденов", което отварям ежедневно, за 2 години механизмът не е мръднал. Явно е до късмет.

Последна редакция: пн, 20 фев 2017, 17:03 от krasimilo

# 93
  • София
  • Мнения: 1 742
За тавана на банята става и пръскана мазилка.

# 94
  • Мнения: 15 033
Обитавам такова жилище вече почти 5 години. Трима сме, детето е на почти 5. Много е важно да се усвои всяка възможност за побиране на багаж - аз имам ракла под леглото, ракла под дивана, голям гардероб с плъзгащи се врати в спалнята и малък за връхните дрехи и обувки до вратата. Мебелите ни обаче са по поръчка, за жилище под наем могат да се вземат и масови.

# 95
  • София
  • Мнения: 1 742
Не знам колко е височината,но пред банята на височина 2,05можете да отлеете 5см плоча и над нея ще събирате доста багаж.А между другото къде се намира тръбата ф110 за тоалетната в банята.

# 96
  • Мнения: 4 409
Обитавам такова жилище вече почти 5 години. Трима сме, детето е на почти 5. Много е важно да се усвои всяка възможност за побиране на багаж - аз имам ракла под леглото, ракла под дивана, голям гардероб с плъзгащи се врати в спалнята и малък за връхните дрехи и обувки до вратата. Мебелите ни обаче са по поръчка, за жилище под наем могат да се вземат и масови.
[/quote
А какъв наем плащате?Защото не всеки би стоял с дете в тази квадратура ,а за 5г нещата в живота много се променят.
Ако се нивестират 5-10К във вградени мебели и след година две се окаже че на наемателя му е отесняло,но мебелите са похабени....тези хора за две г.по 500лв мкс наем =12 К само парите за вградената мебел не са си върнали,а техника,а жилище.,а данъци а печалба...?
При такива изисквания и калкулации по-на сметка са да му врътнат ключа.

Последна редакция: пн, 20 фев 2017, 17:30 от mamamari

# 97
  • Мнения: 15 033
Обитавам такова жилище вече почти 5 години. Трима сме, детето е на почти 5. Много е важно да се усвои всяка възможност за побиране на багаж - аз имам ракла под леглото, ракла под дивана, голям гардероб с плъзгащи се врати в спалнята и малък за връхните дрехи и обувки до вратата. Мебелите ни обаче са по поръчка, за жилище под наем могат да се вземат и масови.
А какъв наем плащате?Защото не всеки би стоял с дете в тази квадратура ,а за 5г нещата в живота много се променят.
Ако се нивестират 5-10К във вградени мебели и след година две се окаже че на наемателя му е отесняло,но мебелите са похабени....тези хора за две г.по 500лв мкс наем =12 К само парите за вградената мебел не са си върнали,а техника,а жилище.,а данъци а печалба...?
При такива изисквания и калкулации по-на сметка са да му врътнат ключа.
Наше си е, ще го обявим за продажба, за да купим по-голям. Но като го правехме, знаехме, че временните неща са най-постоянни и го направихме така, че да ни е удобно за по-дълго време.

# 98
  • Мнения: 4 409

Наше си е, ще го обявим за продажба, за да купим по-голям..
Виждате ли? HugОтесняло ви е отдавна .Ако бяхте наемател ,ще погледнете обявите и ще се ориенитрате към по-просторен имот бързо бързо.
Проблема с имот под наем ,че никой не наема вехто ,а обновяването на вградени мебели веднага вкарва собственика в графа губещ и то с много. Peace

# 99
  • Мнения: 15 033
Отесня като порасна детето  Grinning.  Трябва все пак да се предвиди място за багаж.

# 100
  • Мнения: 54 460
Тази мода с палетите не е за всеки. Аз имам усещането за склад.

# 101
  • Мнения: 2 049
В предвид локацията и квадратурата този имот е насочен към сам работещ човек ,който не се застоява много в квартирата.
И аз мислех това да кажа, но да не коментирам постояно... Повечето млади хора, които не живеят с половинка, имат някакъв домашен любимец - котка, не толкова много куче... Според мен трябва да се обмисли дали се търси наемодател С домашен любимец или твърдо БЕЗ... И от там вече идва въпроса какъв диван да се закупи...

# 102
  • Мнения: 2 193
Ето тук един сравнително малък, обзаведен за наематели:
http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=2c141648636055133

# 103
  • София
  • Мнения: 4 192
За тази цена, апартаментът е съсипан напълно. Вложени са някакви пари без никаква мисъл. Не виждам кой ще даде 700 лева, за да живее в толкова нефункционално жилище. Дори да се намери след 3-4 месеца ще избяга  Tired

# 104
  • Мнения: 2 193
Този специално е малко "постен", няма уют, но го дадох като пример за апартамент с малка кухня. Канапето не ми изглежда удобно. По-скоро го приемам като служебно жилище за командировани служители. Цената според мен е малко завишена, явно се разчита на търсенето в "Младост" и на това, че обзавеждането е ново. 

Общи условия

Активация на акаунт