* 89th Academy Awards OSCAR' 2017 - Игра - познай победителите и спечели *

  • 8 104
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 535

BEST MOTION PICTURE OF THE YEAR
La La Land – Fred Berger, Jordan Horowitz, and Marc Platt

ACHIEVEMENT IN DIRECTING
Damien Chazelle – La La Land

PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A LEADING ROLE
Casey Affleck – “Manchester by the Sea“

PERFORMANCE BY AN ACTRESS IN A LEADING ROLE
Emma Stone – La La Land as Mia Dolan

PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A SUPPORTING ROLE
Mahershala Ali

PERFORMANCE BY AN ACTRESS IN A SUPPORTING ROLE
Viola Davis – “Fences“

BEST ADAPTED SCREENPLAY
“Moonlight” Barry Jenkins, Tarell McCraney

BEST ORIGINAL SCREENPLAY
La La Land – Damien Chazelle

BEST ANIMATED FEATURE FILM OF THE YEAR
Zootopia – Byron Howard, Rich Moore, and Clark Spencer

BEST FOREIGN LANGUAGE FILM OF THE YEAR
“The Salesman”

ACHIEVEMENT IN FILM EDITING
La La Land” – Tom Cross

ACHIEVEMENT IN CINEMATOGRAPHY
“La La Land” – Linus Sandgren

ACHIEVEMENT IN PRODUCTION DESIGN
Fantastic Beasts and Where to Find Them – Stuart Craig and Anna Pinnock

ACHIEVEMENT IN COSTUME DESIGN
La La Land” – Mary Zophres

ACHIEVEMENT IN MAKEUP AND HAIRSTYLING
Star Trek Beyond

ACHIEVEMENT IN VISUAL EFFECTS
“Rogue One: A Star Wars Story”

ACHIEVEMENT IN SOUND EDITING
La La Land – Ai-Ling Lee and Mildred Iatrou Morgan

ACHIEVEMENT IN SOUND MIXING
“La La Land”

ACHIEVEMENT IN MUSIC WRITTEN FOR MOTION PICTURES (ORIGINAL SCORE)
La La Land – Justin Hurwitz

ACHIEVEMENT IN MUSIC WRITTEN FOR MOTION PICTURES (ORIGINAL SONG)
La La Land” – “City of Stars”

BEST DOCUMENTARY FEATURE
“O.J.: Made in America”

BEST DOCUMENTARY SHORT SUBJECT
Joe’s Violin

BEST LIVE ACTION SHORT FILM
Ennemis Intérieurs,

BEST ANIMATED SHORT FILM
Piper

# 31
  • София
  • Мнения: 27 225
BEST MOTION PICTURE OF THE YEAR
La La Land – Fred Berger, Jordan Horowitz, and Marc Platt


ACHIEVEMENT IN DIRECTING
Damien Chazelle – La La Land


PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A LEADING ROLE
Denzel Washington – Fences as Troy Maxson


PERFORMANCE BY AN ACTRESS IN A LEADING ROLE
Emma Stone – La La Land as Mia Dolan


PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A SUPPORTING ROLE
Mahershala Ali – Moonlight as Juan


PERFORMANCE BY AN ACTRESS IN A SUPPORTING ROLE
Viola Davis – Fences as Rose Maxson


BEST ADAPTED SCREENPLAY
Moonlight – Barry Jenkins and Tarell Alvin McCraney from In Moonlight Black Boys Look Blue by Tarell Alvin McCraney


BEST ORIGINAL SCREENPLAY
Manchester by the Sea – Kenneth Lonergan


BEST ANIMATED FEATURE FILM OF THE YEAR
Zootopia – Byron Howard, Rich Moore, and Clark Spencer


BEST FOREIGN LANGUAGE FILM OF THE YEAR
The Salesman (Iran) in Persian – Asghar Farhadi


ACHIEVEMENT IN FILM EDITING
La La Land – Tom Cross


ACHIEVEMENT IN CINEMATOGRAPHY
La La Land – Linus Sandgren


ACHIEVEMENT IN PRODUCTION DESIGN
La La Land – David Wasco and Sandy Reynolds-Wasco


ACHIEVEMENT IN COSTUME DESIGN
Jackie – Madeline Fontaine


ACHIEVEMENT IN MAKEUP AND HAIRSTYLING
Star Trek Beyond – Joel Harlow and Richard Alonzo


ACHIEVEMENT IN VISUAL EFFECTS
The Jungle Book – Robert Legato, Adam Valdez, Andrew R. Jones, and Dan Lemmon


ACHIEVEMENT IN SOUND EDITING
Hacksaw Ridge – Robert Mackenzie and Andy Wright


ACHIEVEMENT IN SOUND MIXING
La La Land – Andy Nelson, Ai-Ling Lee, and Steve A. Morrow


ACHIEVEMENT IN MUSIC WRITTEN FOR MOTION PICTURES (ORIGINAL SCORE)
La La Land – Justin Hurwitz


ACHIEVEMENT IN MUSIC WRITTEN FOR MOTION PICTURES (ORIGINAL SONG)
"City of Stars" from La La Land – Music by Justin Hurwitz, Lyric by Benj Pasek and Justin Paul


BEST DOCUMENTARY FEATURE
O.J.: Made in America – Ezra Edelman and Caroline Waterlow


BEST DOCUMENTARY SHORT SUBJECT
Extremis – Dan Krauss


BEST LIVE ACTION SHORT FILM
Ennemis intérieurs – Sélim Azzazi


BEST ANIMATED SHORT FILM
Piper – Alan Barillaro and Marc Sondheimer

# 32
  • София
  • Мнения: 27 225
Времето за прогнози свърши.
В крайна сметка цели 27 юзъри се включиха, което е много. Честно казано не съм очаквал чак такъв интерес.  bowuu

Сега някои разяснения

Заради големия интерес реших да няма само една награда, както бях обявил първоначално а три! Simple SmileФенкартата ще е само една, за победителя, но ще има маркови уиски за втория и шампанско за третия в класирането.
Ако има повече от един победител (т.е. ако точките са равни, което е много вероятно да се случи) ще тегля жребий и късметлията ще спечели картата.
Ако има трима на 1 място с равен брой точки (или повече) те ще си разпределят и трите награди. Ако са четирима на върха с равен брой точки или повече ще има жребий, докато се изчерпат трите награди.
Моите прогнози ще важат за крайното класиране, но няма да взимат мястото за награда.
Т.е. ако по някаква случайност аз спечеля, то картата ще я вземе втория в класирането и т.н.

Крайното класиране очаквайте утре следобяд или привечер, имайте търпение. На работа съм и ще ми е тегаво, особено както няма да съм спал.

Успех на всички и дано станем свидетели на запомняща се церемония.  Simple Smile

# 33
  • София
  • Мнения: 27 225
* КРАЙНО КЛАСИРАНЕ' 2017 г. *

1. kokovt 24
2. Мячик 22
3. Diavolo 21
4. Бумър 20
4. Нервен_Хамстер 20

6. Emelie 19
6, gerido 19
8. Bradley Cooper 17
8. koikoii 17
8. prolet_inchen 17
11. sea.sea 16
11. Лимонадената Джо 16
11. -True Blue- 16
14. Niya88 15
14. asb 15
16. Hushpuppy 14
17. hrisi04 13
18. Стихия 12
18. Лятна буря 12
20. Скарлет* 11
20. Queen L 11
22. пахистахис 10
22. abs 10
24. Jane2013 7
25. skandity 6
25. Shaw7y 6
25. Carmela Biscuit 6


Честито на победителя!  Simple Smile
Интересно, това е юзър, който се е регистрирал с една единствена цел, да участва в играта. Само с едно мнение, но пък какво... Дойде, видя и победи! Надявам се този юзър да не е някой облак, а да остане във форума и активно да дава мнения.

Мячик остана на една ръка разстояние от първото място, сигурно и е тежко, нама начин. Това е човекът най-вътре в оскар материята, но по ирония на съдбата трета поредна година голямата победа и се изплъзва. Пустия му изнасилвач Кейси Афлек наклони везните и реши играта.

Моя милост остана трети. Аз лично съм разочарован от предствянето си, защото винаги и навсякъде играя само за първото място, но направих някои грешки, които сега хубаво ги отчитам, но твърде късно. Нищо, ще си направя необходимите изводи. Все пак хубавото е, че станах единствения в историята с три поредни години в крайното топ 3 на играта, но за мое лично съжаление не можах да запиша мечтана втора победа.

Миналогодишната победителка, култовата и скандална Бумър този път остана извън тройката. Явно напускането на клуба е повлияло малко и на формата или пък просто не бяха отчетени правилно някои тенденции, точно там където е най-голямата и сила.
Един нервен хамстер прави компания на Бум на четвъртото място. Мисля, че това е един успех и стимул за бъдещето.

Брадли Купър заслужава специални поздравления, защото бе единствения, който позна оскара за най-добър филм! Simple Smile

-True Blue- пък бе единствената, която позна категорията в късометражен филм, браво!

Джо миналата година се представи силно, а сега отново слабичко за нейния потенциал. Явно си е лика-прилика с любимите и ски скачачи, сезон със сезон да не си прилича.  Grinning

Изобщо поздравления за всички, които се престрашиха да участват. Видяхте, че не е лесно, но пък тръпката си струва. Надявам се догодина бройката да е още по-голяма. Simple Smile


* Най-познаваната награда бе за режисура.


И за финал да спомена за наградите.
Така след кратък размисъл реших да действам соломоновската и бохемската едновременно. Тъй като Мячик остана толкова близко до първото място, пък и всички знаем, че е болен киноман, то реших да подаря две фенкарти. За победителя в играта и за нея. Мисля, че заслужава, а и разликата е само 2 точки, една топ прогноза (Кейси/Дензел примерно). Отчитам и факта, че ако не беше Коко, то именно тя щеше да спечели сега. Поне това мисля ще е една хубава утеха.
Другото решение засяга двете четвърти места. Понеже са само двама (Хамстера и Бум) на тази иначе тъжна позиция и не ми се иска да има сърдит, то ще подаря и на двете бутилка шампанско или уиски по избор.
На първите двама приятен киномаратон, а на вторите наздраве!  Laughing bowuu


Моля всички спечелили да ми пишат на лично съобщение, за да уточним детайлите по изпращането на наградите.

Последна редакция: вт, 28 фев 2017, 00:37 от Diavolo

# 34
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
Ей, честито на спечелилите! bouquet
Браво на теб Дяволо, че отстъпи на дамите Hug

И за мен има утеха, добре, че дойдоха да гласоподават и не познати за темата ни потребители, та да не държа отново последното или пред последното място Mr. Green Wink

# 35
  • Мнения: 2 431
Честито на победителите! Аз мисля да хвърля едно тото, защото освен главните категории за останалите нямах идея и налучквах... Но, както опитът показа, явно това е печелившата тактика - все пак и от Оскарите не знаеха кой награждават Simple Smile

# 36
  • София
  • Мнения: 22 984
все пак и от Оскарите не знаеха кой награждават Simple Smile

Факт.  hahaha

# 37
  • София
  • Мнения: 669
Ей, честито на спечелилите! bouquet
Браво на теб Дяволо, че отстъпи на дамите Hug

И за мен има утеха, добре, че дойдоха да гласоподават и не познати за темата ни потребители, та да не държа отново последното или пред последното място Mr. Green Wink

Моля, моля, по-нататък пак Grinning

# 38
  • София
  • Мнения: 2 701
Честито на победителите  bouquet
Аз тази година напълно заслужено и очаквано се изложих 😄, ама като почти нищо не съм гледала. Догодина се надявам малкият звяр да не обсебва цялото ми внимание и да ме остави да изгледам номинираните, току виж се намърдам в челната тройка  Mr. Green
Дяволе, страхотен жест към дамите, при теб отива награда за най-добра мъжка роля в Бг Мамма  bouquet

# 39
  • София
  • Мнения: 27 225
моля, моля  Embarassed
благодаря, благодаря ви.


koikoii,
може да си горда, че си вече изтръпнал ветеран в играта  Grinning А постоянството е майка на познанението и успеха.

# 40
  • Мнения: 2 280
Дяволо, аз познах късометражния филм  Peace с него точките ми стават 16 Simple Smile

# 41
  • Berlin
  • Мнения: 11 268
Йей и аз имам познати, ама то няма как на някои категории. Laughing

Честито на печелившите!
На мен ми хареса да участвам, другата година пак, нищо, че почти нищо не гледам от номинираните. Mr. Green

# 42
  • София
  • Мнения: 27 225
Дяволо, аз познах късометражния филм  Peace с него точките ми стават 16 Simple Smile

Ами добре си познала значи, поправено. Simple Smile

# 43
  • Мнения: 1 002
Беше ми интересно да участвам, за първа година ми е!  Peace Обожавам киното, успях да изгледам почти всички номинирани филми и недоумявам как можа "Лунна светлина" да спечели! Единствения филм, който ама хич не ми хареса...и съжалявам, че "Лъв" не спечели нищо, този филм ме остави безмълвна! Simple Smile

# 44
  • София
  • Мнения: 22 984
Честито на победителите  bouquet
Догодина се надявам малкият звяр да не обсебва цялото ми внимание и да ме остави да изгледам номинираните  Mr. Green


Оптимист.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт