Страсти – градините в София, кампания 2017/2018 - тема 2

  • 71 394
  • 933
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 752

И как да преценя в коя имаме най-голям шанс...и в 3-те приемат еднакъв брой деца...

Ще може да прецените окончателно последните дни преди да затворят системата.Тогава се регистрират много нови деца и започва едно трескаво пренареждане.
Тогава ще може да видите къде попадате в списъците-къде има истински шанс да ви приемат, къде ще ви теглят на лотария, къде въобще няма да се класирате в отпуснатата бройка.
Аха ясно. Мерси. И това къде ще сме на томбола ще го пише последните дни, така ли?

# 151
  • София
  • Мнения: 8 933
Относно К2 - постоянен или настоящ адрес, когато си попълня адреса в системата и после отида на "необходими документи" си пише много ясно: "Лична карта или удостоверение за настоящ адрес на единия от родителите/настойниците за вписания в ИСОДЗ адрес на местоживеене на семейството: Район Изгрев,кв. Дианабад". Значи няма нужда са сменям личната карта, а просто настоящ адрес е достатъчно, вие така ли го разбирате? (личната карта ми е в Красна поляна, на бащата в Хаджи Димитър, а жиевеем в Дианабад)
A от падащото меню за адресна регистрация, какъв вид адрес сте избрала? Защото по забележката дадена отдолу трябва да изберете настоящ адрес и по К1 да ви се начислят 2 т. Точно това коментирахме и в предишната тема.

# 152
  • Мнения: 104
Малко по-нагоре цитирах въпросната промяна в Закона за предучилищното и училищното образование, но ще го направя пак, защото явно назад не се чете.
(2) По преценка на родителя и/или при липса на яслена група в съответното населено място и при наличие на свободни места децата може да постъпят в детската градина и при навършени 2 години към началото на учебната година на постъпването.
Колкото до кандидатстване с предния набор - да това отдавна е възможно, но само за родените в началото на годината, само на текущи класирания и само, ако няма чакащи от основния набор.

Става въпрос за ЦДГ, към която си има и ясла. И да за София става въпрос. Не вярвам да не е имало никакви деца чакащи от основния набор, първо защото в нашия квартал по принцип има недостиг на места и специално в нашата градина много трудно влизат дори деца с 8,1 точки, а опашките са огромни, и после защото лично имам приятелка, чието дете не беше прието в нашата градина с неговия си набор. И не става въпрос за 2-3 по-малки деца, става въпрос за 10.
А колкото до това дали знам колко реално ходят, ами ходят си всички деца, с изключение на болните в момента. На последната родителска среща попитахме колко точно ходят в момента и от 35 записани, ходеха 34 (отсъстваше едно болно).
Ок, явно е разрешено законово... явно някои родители са по в час от други и успяват да се възползват от възможностите, които дава законът. Други като нас балами си чакат по каналния ред. На мен все пак не ми се вижда справедливо.

Последна редакция: вт, 21 фев 2017, 14:22 от джиджавка

# 153
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 414
Момичета, отново да попитам, как да участваме в междинните класирания, които ще са сега преди това генерално класиране май месец за новата учебна година? Т.е. сега съм кандидатствала вчера, но сякаш кандидатурата е само за май месец, а аз искам да участваме сега на междинните класирания...
Добавяте детската градина, отивате на нейната страница. Там под таблицата „групи с прием от септември” има друга таблица за „групи с текущ прием”. Там отбелязвате каквото искате вече. Просто е необходимо повече скролване. Wink

Забелязах ам, че едни и същи казуси се коментират на всяка страница. Моля, преди да зададете въпроса си, разгърнете една две страници назад, разгледайте първа страница, както и информацията в исодз. Така темата ще е наистина полезна за взаимопомощ.

# 154
  • София
  • Мнения: 8 933
джиджавка, децата най-вероятно са приети в яслената група и след това са преместени при вас. Нередното в случая е големият брой деца в група, иначе разместванията по групи не са проблем.

# 155
  • Мнения: 879
Момичета, отново да попитам, как да участваме в междинните класирания, които ще са сега преди това генерално класиране май месец за новата учебна година? Т.е. сега съм кандидатствала вчера, но сякаш кандидатурата е само за май месец, а аз искам да участваме сега на междинните класирания...

Ако детето е набор 2016, 2015 или 2014 в момента за него няма текущи класирания, а само голямото с прием от септември.

# 156
  • София
  • Мнения: 8 652

И как да преценя в коя имаме най-голям шанс...и в 3-те приемат еднакъв брой деца...

Ще може да прецените окончателно последните дни преди да затворят системата.Тогава се регистрират много нови деца и започва едно трескаво пренареждане.
Тогава ще може да видите къде попадате в списъците-къде има истински шанс да ви приемат, къде ще ви теглят на лотария, къде въобще няма да се класирате в отпуснатата бройка.

Аха ясно. Мерси. И това къде ще сме на томбола ще го пише последните дни, така ли?

Не го пише като надпис, вие виждате на кое място попада и, че е в гранична група с други деца със същите точки.От това става ясно, че ще бъде в жребий.

# 157
  • София
  • Мнения: 1 641
Някъде може ли да се види за това класиране май месец по детски заведения колко деца и с какви точки има преди самото класиране по групи?

# 158
  • София
  • Мнения: 8 652
Там , където са кандидатурите натискаш на името на детското заведение и в новата страница има табличка с набори и свободни места. Има надпис чакащи, което е бутон и се вижда списъка с децата.

# 159
  • София
  • Мнения: 1 641
Много благодаря!
То сигурно е рано и има още доста деца да се запишат, но поне е ориентир имаме ли шанс и до къде сме в класирането.

# 160
  • Мнения: 2 730
Там , където са кандидатурите натискаш на името на детското заведение и в новата страница има табличка с набори и свободни места. Има надпис чакащи, което е бутон и се вижда списъка с децата.

При нас за 4 места, чакат 60 деца Shocked
Без коментар.

# 161
  • София
  • Мнения: 8 652
Миналата година кандидатствахме за ясла и имахме шанс за лотария само в една СДЯ.Там за последните 7 места бяхме 37 човека.
В следващите градини нямахме никакъв шанс, защото имаше по 20-ина места, а ние бяхме да кажеш на 135 място, 178  Joy 
Ще видите последните дни как изведнъж се появяват по 50-60 нови деца., че и повече.

# 162
  • Мнения: 79
Здравейте,

детето ми посещава детска градина от 2 години, но не е отбелязано в системата на ИСОДЗ по неясни за мен причини. До момента това не е било проблем, но сега губим допълнителна 0,1 т. за брат/сестра за същатата градина. Въпреки няколкото ми запивания към ИСОДЗ не ми оказват помощ, а само ме препращат към директора, която знае за случая, но не е регистрирала детето досега отново по неясни причини. Дайте ми съвет към кой друг освен директора да се обърна за да си свършат работата, защото съм в "параграф 22" и няма изход. Ако директора откаже окончателно да регистрира детето най-вероятно няма да ни приемат.

При всички случаи няма да оставя нещата така и ще се боря до последно, но имам нужда от вашето съдействие и познания.

# 163
  • София
  • Мнения: 4 561
Здравейте,

детето ми посещава детска градина от 2 години, но не е отбелязано в системата на ИСОДЗ по неясни за мен причини. До момента това не е било проблем, но сега губим допълнителна 0,1 т. за брат/сестра за същатата градина. Въпреки няколкото ми запивания към ИСОДЗ не ми оказват помощ, а само ме препращат към директора, която знае за случая, но не е регистрирала детето досега отново по неясни причини. Дайте ми съвет към кой друг освен директора да се обърна за да си свършат работата, защото съм в "параграф 22" и няма изход. Ако директора откаже окончателно да регистрира детето най-вероятно няма да ни приемат.

При всички случаи няма да оставя нещата така и ще се боря до последно, но имам нужда от вашето съдействие и познания.

Пишете до работната група - адреса го има на 1-ва страница. Може да се пробвате и по телефон да се обадите в дирекция Образование - http://www.sofia.bg/tu1.asp?dir=96
Може и през виртуалното деловодство да се подаде сигнал - http://www.sofia.bg/contact.asp

# 164
  • Мнения: 79


[/quote]
Пишете до работната група - адреса го има на 1-ва страница. Може да се пробвате и по телефон да се обадите в дирекция Образование - http://www.sofia.bg/tu1.asp?dir=96
Може и през виртуалното деловодство да се подаде сигнал - http://www.sofia.bg/contact.asp
[/quote]

Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт