Страсти – градините в София, кампания 2017/2018 - тема 2

  • 71 391
  • 933
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 730
Stitch, мерси, абсолютно.

# 61
  • Мнения: 234
Записвам се да следя и аз. Успех на всички Simple Smile

# 62
  • София
  • Мнения: 4 122
Да ви питам, колко, аджеба желания ще слагате?
Аз две, не знам има ли смисъл да се слагат 10, например, изобщо не знам каква е логиката на тази система. Някой по-вещ?

Миналата година когато кандидатствахме сложих точно 2 желания. Няма смисъл от повече, защото за трето се получава 1 т., а за четвърто и на там - 0 т.
А и шанса да  бъде избрано на по ниско желание от 3 и т.н. е много минимален, освен ако не са пуснати над 50 места.

# 63
  • София
  • Мнения: 8 652
2-3.Зависи какво ще стане в последите дни преди да затворят системата.

# 64
  • Мнения: 144
Здравейте, момичета!

Записвам се и аз да следя темата, че сме отново на тая въртележка, за съжаление... Успех на всички!

Имам един въпрос относно конкретна ясла - СДЯ 21 (в кв. Иван Вазов). Някой може ли да ми даде по-актуална информация какво се случва в тази ясла. Намерих доста негативни коментари за там, но най-новият беше от 2014... Дали се е проемнило нещо?

Благодаря!

# 65
  • Мнения: 752
Здравейте, не знам дали ще успея да обясня...на Дк2 и Дк5 ми начисляват по 0,1 т. доколкото виждам в Критерии/точки...а като наредих яслите точките са ми кръгло число - примерно  9. Друго-за Дк2 е 0,1 точка за работещ родител и трябва да я имам( работещи сме), или не съм разбрала.?Но Дк5 е за работещ в района на яслата - а ние не работим тук, написала съм други квартали, защо ми дава 0,1? Благодаря

# 66
  • София
  • Мнения: 8 933
Според профила на дъщеря ми не получава допълнително 0.1 т. въпреки, че брат й посещава градината - предполагам, че заради това, че не е в централата, а в филиал. Само, че не виждам основание за такова ограничение, тъй като критерият е по-голям брат/сестра записан в същата детска градина. Блокът - филиал е част от ДГ, няма никаква самостоятелност. Та в този ред на мисли - има ли смисъл да пиша на обратнатавръзка, от където отговарят малоумно и без глам мисъл или пък да направя писмено запитване на хартия, с вх № и т.н.?
Филиалите се водят отделни заведения, затова и кандидатурите в тях са отделно от основната сграда, така че няма никакъв смисъл да пишете на обратната връзка. И за писмено запитване нямате основание.
Здравейте, момичета!

Записвам се и аз да следя темата, че сме отново на тая въртележка, за съжаление... Успех на всички!

Имам един въпрос относно конкретна ясла - СДЯ 21 (в кв. Иван Вазов). Някой може ли да ми даде по-актуална информация какво се случва в тази ясла. Намерих доста негативни коментари за там, но най-новият беше от 2014... Дали се е проемнило нещо?

Благодаря!
Дъщеря ми е в тази ясла. Аз съм много доволна, в групите са наистина малко деца, храната им е перфектна. има голям двор и обособени площадки. Мога да говоря само за нашите си лелки и сестри. Не съм чела негативните коментари.

# 67
  • София
  • Мнения: 8 652
Здравейте, не знам дали ще успея да обясня...на Дк2 и Дк5 ми начисляват по 0,1 т. доколкото виждам в Критерии/точки...а като наредих яслите точките са ми кръгло число - примерно  9. Друго-за Дк2 е 0,1 точка за работещ родител и трябва да я имам( работещи сме), или не съм разбрала.?Но Дк5 е за работещ в района на яслата - а ние не работим тук, написала съм други квартали, защо ми дава 0,1? Благодаря
0.1 за работа в района е от критериите, които важат само за отделни детски заведения. В общия списък на критериите го има, но ако детското заведение не го е задало като определящ критерий за прием при тях, не ви го отчита.
Ние имаме 0.1 за родители на трудов договор, но в нито една желана градина не я признават, затова сме с кръгло число.

# 68
  • Мнения: 361
Ние ще се местим. Обаче в квартала има само 1 дг. Всички ще искат там. Имат шанс моите да ги приемат заради точката от бебето, но все ще го мисля до края.
В тази връзка имам въпрос.
Като се преместим, ще сменяме личните карти на нас и паспортите на всички ни. Обаче вероятно с поръчка за месец. Ако класирането е в този промеждутък, бележката за подадена молба към МВР важи ли като документ за постоянен адрес или ще загубя предимството си за ДГ в квартала?
П.с. моите в момента посещават дг с яслена група срещу блока, но ще сме на ново място

# 69
  • София
  • Мнения: 4 561
Ние ще се местим. Обаче в квартала има само 1 дг. Всички ще искат там. Имат шанс моите да ги приемат заради точката от бебето, но все ще го мисля до края.
В тази връзка имам въпрос.
Като се преместим, ще сменяме личните карти на нас и паспортите на всички ни. Обаче вероятно с поръчка за месец. Ако класирането е в този промеждутък, бележката за подадена молба към МВР важи ли като документ за постоянен адрес или ще загубя предимството си за ДГ в квартала?
П.с. моите в момента посещават дг с яслена група срещу блока, но ще сме на ново място
По-скоро не. В ръководството пише - лична карта или удостоверение за настоящ адрес. Едва ли ще приемат нещо друго за адрес.
По-скоро ако се получи така при вас, мисли за експресна поръчка (1 ден) или бърза (3 дена) на лична карта.

# 70
  • Мнения: 361
Мислехме бавна поръчка, защото 2 възрастни с 3 деца са много документи и става скъпо. 2 ЛК, 5 паспорта, шоф.книжка и т.н. Явно поне личните карти ще се сменят. Тя каката ще я пусна на текущо класиране, защото в момента е трета група.

# 71
  • София
  • Мнения: 2 411
Нуждая се от малко разяснение по отношение на шансовете за прием в различните яслени групи (набори).
Имам близнаци, родени юни 2016. Сега като кандидатстваме и ги приемат ще са на 1 година и 3 месеца, което ме притеснява, че може и да им е рано.
От друга страна сестра ми твърди, че ако не ги запиша сега, шансовете догодина за втора яслена група са ужасно малко и може да се влачим дълго време преди да ни приемат или направо на градина.
Обаче като гледам в системата за втора яслена има повече места отколкото за първа.
Та, какви са шансовете, ако не кандидатстваме тази година, догодина да имаме затруднения с приема? Трябва ли да се "боря" за място от толкова рано?

# 72
  • София
  • Мнения: 4 561
Мислехме бавна поръчка, защото 2 възрастни с 3 деца са много документи и става скъпо. 2 ЛК, 5 паспорта, шоф.книжка и т.н. Явно поне личните карти ще се сменят. Тя каката ще я пусна на текущо класиране, защото в момента е трета група.
1 лична карта на възрастен стига. От ръководтвото:
Постоянен или настоящ адрес на територията на Столична община на поне единия от родителите/ настойниците

Earth80, трудно е да се каже от сега какви ще са местата за другата година. Виж какво са пуснали сега и е много вероятно следващата година пак да е такова съотношението на местата за 2-та яслени набора.
При нас примерно има едно одз - още от времето на голямото ми дете (от 2009 насам) пуска 2 места за по-малкия яслен набор и 24-25 места за набора на 2-годишните.

# 73
  • София
  • Мнения: 8 933
Нуждая се от малко разяснение по отношение на шансовете за прием в различните яслени групи (набори).
Имам близнаци, родени юни 2016. Сега като кандидатстваме и ги приемат ще са на 1 година и 3 месеца, което ме притеснява, че може и да им е рано.
От друга страна сестра ми твърди, че ако не ги запиша сега, шансовете догодина за втора яслена група са ужасно малко и може да се влачим дълго време преди да ни приемат или направо на градина.
Обаче като гледам в системата за втора яслена има повече места отколкото за първа.
Та, какви са шансовете, ако не кандидатстваме тази година, догодина да имаме затруднения с приема? Трябва ли да се "боря" за място от толкова рано?
По принцип наистина има повече места за втора яслена, но и повече хора кандидатстват за нея. Обаче вие ще сте на опашката по соц. критерии и имате доста добри шансове дори за втора яслена. Другият вариант е да се възползвате от 90 дни право на отлагане и когато тръгнат да са на 1 г. и 6 месеца.

# 74
  • София
  • Мнения: 2 411
V_spasova, явно не разбирам правилно информацията и затова така питам, но с твоите насоки се ориентирах. В яслата, която ни е на първо място за втора и трета група няма места, а в другите две ясли има 5-8 свободни места.
За първа група са пуснати 20 места, а втора група е с 37 текущи и 0 свободни. Явно останалите 17 места са отделени за текущи и всякакви други класирания и критерии през годината. Ами ще се бутаме, пък после ще го мисля. Само за 4 часа от отварянето на системата има 30 кандидата за 20 места Simple Smile

Анна
, това за отлагането го знам и сигурно ще се възползваме от него. Иначе в квартала има много близнашки двойки. Вече сме се регистрирали 3 такива

Общи условия

Активация на акаунт