Страсти – градините в София, кампания 2017/2018 - тема 2

  • 71 404
  • 933
  •   1
Отговори
# 75
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 426
Здравейте,

Някой случайно да има опит с глупавите елиминации поради незаписване? Казвам глупави, защото допуснах малчо да бъде елиминиран (поради незаписване), и все пак мислех, че за тази учебна година ще активират отново възможността ни да кандидатстваме през с-мата за конкретната ДГ, но, уви - стои си елиминиран.

И най-тъпото е, че пише от коя дата е елиминиран, но не пише докога ще си стои така. В раздела за въпроси и отговори чета, че „Съгласно т. 2.2.15 от правилата за прием губите правото за кандидатстване в съответното детско заведение до началото на следващата кампания (до първото генерално класиране за следващата учебна година). “

Как да разбирам това? Че ще си стои с елиминацията до първото класиране ли? Амче това ли е началото на следващата кампания? И ако поискам да кандидатстваме пак в тази градина, как ще стане? newsm78

За мен това си е явно противоречие. #2gunfire

Въобще, откъде им е хрумнало туй с елиминациите поради незаписване!? Като че ли не може просто да запишат първата резерва и кой откъдето е. Друга година не е имало подобни проблеми.

Питах ги и чрез формуляра за обратна връзка, но както знаем, слаба е надеждата да получа смислен отговор от там. Laughing

# 76
  • Мнения: 3 191
Аз да потам за адреса по месторабота:  по адресна регистрация фирмата е регистрирана в Овча купел, по дейност обаче е с офис в район Витоша? Кой район отбелязвам?

# 77
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 426
Аз да потам за адреса по месторабота:  по адресна регистрация фирмата е регистрирана в Овча купел, по дейност обаче е с офис в район Витоша? Кой район отбелязвам?
Там, където ходиш на работа, физическия адрес. Grinning

# 78
  • Мнения: 3 191
Аз да потам за адреса по месторабота:  по адресна регистрация фирмата е регистрирана в Овча купел, по дейност обаче е с офис в район Витоша? Кой район отбелязвам?
Там, където ходиш на работа, физическия адрес. Grinning

Благодаря! А как се доказва? Трябва да представя копие от договора за наем на офиса или само бележка от работодателя?

# 79
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 426
Аз да потам за адреса по месторабота:  по адресна регистрация фирмата е регистрирана в Овча купел, по дейност обаче е с офис в район Витоша? Кой район отбелязвам?
Там, където ходиш на работа, физическия адрес. Grinning

Благодаря! А как се доказва? Трябва да представя копие от договора за наем на офиса или само бележка от работодателя?
Само бележка.

# 80
  • Мнения: 3 191
Аз да потам за адреса по месторабота:  по адресна регистрация фирмата е регистрирана в Овча купел, по дейност обаче е с офис в район Витоша? Кой район отбелязвам?
Там, където ходиш на работа, физическия адрес. Grinning

Благодаря! А как се доказва? Трябва да представя копие от договора за наем на офиса или само бележка от работодателя?
Само бележка.

Благодаря ти за информацията и помощта!

# 81
  • София
  • Мнения: 465
Здравейте!
Твърде вероятно е до месец да сменя местоработата си. Новото място е в квартала, в който живея. Мога ли да променя информацията в системата и в какъв срок? Кандидатствам за прием от септември, набор 2016г. И още един въпрос Simple Smile В моят район свободните места за 2016 набор са ОБЩО около 50, което ми се струва супер малко. 6, 8, 10 места в градина... Съответно по 2 - 3 по социални критерии. На какъв точно принцип се увеличават /евентуално/ местата за прием след първото класиране?

# 82
  • София
  • Мнения: 8 940
Здравейте,

Някой случайно да има опит с глупавите елиминации поради незаписване? Казвам глупави, защото допуснах малчо да бъде елиминиран (поради незаписване), и все пак мислех, че за тази учебна година ще активират отново възможността ни да кандидатстваме през с-мата за конкретната ДГ, но, уви - стои си елиминиран.

И най-тъпото е, че пише от коя дата е елиминиран, но не пише докога ще си стои така. В раздела за въпроси и отговори чета, че „Съгласно т. 2.2.15 от правилата за прием губите правото за кандидатстване в съответното детско заведение до началото на следващата кампания (до първото генерално класиране за следващата учебна година). “

Как да разбирам това? Че ще си стои с елиминацията до първото класиране ли? Амче това ли е началото на следващата кампания? И ако поискам да кандидатстваме пак в тази градина, как ще стане? newsm78

За мен това си е явно противоречие. #2gunfire

Въобще, откъде им е хрумнало туй с елиминациите поради незаписване!? Като че ли не може просто да запишат първата резерва и кой откъдето е. Друга година не е имало подобни проблеми.

Питах ги и чрез формуляра за обратна връзка, но както знаем, слаба е надеждата да получа смислен отговор от там. Laughing
Още работят по точките, така че ще ви допуснат до класиране, просто имайте търпение. Колкото до "проблема" с елиминациите. Не е от тази година и е едно много добро решение. Няма как да се приеме първа резерва, защото такава няма. На вас какво ви е пречило да се обадите в градината и просто да откажете записването. Така нямаше да си създавате допълнителни проблеми.

# 83
  • Мнения: 128
Здравейте мами. Желая късмет на всички дечица. Имам едно питане ако сте запознати- синът ми есента ще е на 2.6 г. ( Набор 2015 г.) , Нали имаше една промяна с която ако в детската градина няма яслена група да има право и на две да кандидатства в първа група.Детската градина която искам да добавя като първо желание няма ясла, но системата не ми позволява. Може ли да ми кажете кога ще мога да кандидатствам? Благодаря

# 84
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 426
Да, Анна, точно така е, трябваше да се обадя и затова ме е яд. Не мога да си спомня какво ми попречи. Вероятно малчо е бил болен, а при него е доста тежко и неволно съм изпуснала срока. Tired

А иначе мисля, че не е толкова сериозен проблемът, защото дори да няма резерви, това място се „разиграва“ на следващо класиране и пак се заема от друго детенце - не остава незаето, особено в една толкова желана ДГ. Нико беше класиран по социални критерии и вероятно се е класирало следващото такова детенце.

Че не съм играла според правилата обаче, не мога да споря, така си е - виноват. Embarassed Embarassed Embarassed

Много, много благодаря за отговора! bouquet

# 85
  • София
  • Мнения: 8 675
Sliver
Ако при класиране и 2-те седмици срок за записване, вече работиш там и можеш да вземеш бележка за трудов договор-можеш да попълниш този адрес. Важното е да можеш да докажеш, че работиш там.
 Няма допълнителни места, тези са, които са обявени сега.

# 86
  • Мнения: 3
Здравейте, някой знае ли дечицата , които имат дерматит, къде се отбелязва? newsm78

# 87
  • Мнения: 234
Ох аз нещо немога да разбера. От София съм и постоянния адрес ми е в Гео Милев. Сега обаче живеем в апартамента на свекърва ми в Младост и съответно кандидатстваме за ясла в Младост и  излиза, че не мога да получа 3т. въпреки че постоянния адрес ми е в София, а получавам 2т. за настоящ адрес, защото на този адрес живеем? Така ли е или аз нещо не съм разбрала?

# 88
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 426
Здравейте, някой знае ли дечицата , които имат дерматит, къде се отбелязва? newsm78
Никъде. Ако желаете да кандидатствате по т. 2.2.4, трябва да подадете документи при директора на ДГ/яслата.

# 89
  • София
  • Мнения: 465
Sliver
Ако при класиране и 2-те седмици срок за записване, вече работиш там и можеш да вземеш бележка за трудов договор-можеш да попълниш този адрес. Важното е да можеш да докажеш, че работиш там.
 Няма допълнителни места, тези са, които са обявени сега.


Питам, защото в системата чета за увеличаване на места за миналото класиране  - 11/02  в определени градини, по желание на съответните директори.

Общи условия

Активация на акаунт