Страсти – градините в София, кампания 2017/2018 - тема 2

  • 71 455
  • 933
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 8 718
Е, ако преценят може и да отпуснат някое място, но мисля, че е малко вероятно. А и ми намирисва, че биха си ги увеличавали по други подбуди.

geri_ms, така е. Вие имате ли документ за настоящ адрес в Младост?

# 91
  • Мнения: 3
Здравейте, някой знае ли дечицата , които имат дерматит, къде се отбелязва? newsm78
Никъде. Ако желаете да кандидатствате по т. 2.2.4, трябва да подадете документи при директора на ДГ/яслата.


Благодаря!

# 92
  • София
  • Мнения: 474
Е, ако преценят може и да отпуснат някое място, но мисля, че е малко вероятно. А и ми намирисва, че биха си ги увеличавали по други подбуди.

geri_ms, така е. Вие имате ли документ за настоящ адрес в Младост?

6 деца правят яслена група в най - удобната ми детска градина... странно ми е  newsm78

# 93
  • Мнения: 234
Е, ако преценят може и да отпуснат някое място, но мисля, че е малко вероятно. А и ми намирисва, че биха си ги увеличавали по други подбуди.

geri_ms, така е. Вие имате ли документ за настоящ адрес в Младост?

Извадих си бележка за настоящ адрес от общината, защото не ми се сменяха всички документи, но ако е така май ще трябва да ги сменя  newsm78

# 94
  • София
  • Мнения: 4 594
Е, ако преценят може и да отпуснат някое място, но мисля, че е малко вероятно. А и ми намирисва, че биха си ги увеличавали по други подбуди.

geri_ms, така е. Вие имате ли документ за настоящ адрес в Младост?

Извадих си бележка за настоящ адрес от общината, защото не ми се сменяха всички документи, но ако е така май ще трябва да ги сменя  newsm78
Изчакайте малко. По-напред коментирахме в темата, че има неточности в системата покрай адресите. На някой му бяха му отговорили, че ще оправят нещата.
Би трябвало с ЛК в Гео Милев и с настоящ адрес в Младост да си имате 4т за градина в Младост.

# 95
  • Мнения: 234
Е, ако преценят може и да отпуснат някое място, но мисля, че е малко вероятно. А и ми намирисва, че биха си ги увеличавали по други подбуди.

geri_ms, така е. Вие имате ли документ за настоящ адрес в Младост?

Извадих си бележка за настоящ адрес от общината, защото не ми се сменяха всички документи, но ако е така май ще трябва да ги сменя  newsm78


Изчакайте малко. По-напред коментирахме в темата, че има неточности в системата покрай адресите. На някой му бяха му отговорили, че ще оправят нещата.
Би трябвало с ЛК в Гео Милев и с настоящ адрес в Младост да си имате 4т за градина в Младост.

Ох, ами надявам се, защото не ми се вадят всички документи наново. Ще изчакам. Благодаря за отговора.

# 96
  • София
  • Мнения: 4 594
Ето тук - в предната тема е било - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=932988.msg34552791#msg34552791
Т.е. очаква се "да си оправят забележката в профила на родителите за адресите".

# 97
  • София
  • Мнения: 1 641
Ох, моята драма се реши. Оказа се, че градината я има на два реда и аз съм видяла само единият.

# 98
  • София
  • Мнения: 8 718
Ако имате документ нещата ще са ОК. Попитах, защото някои си попълват настоящ адрес, но реално нямат документ за това.

И аз гледах, че много малко места са обявени в някои градини.Една от списъка ни е с яслени групи.Пише, че има текуща възможност за 35 деца, но 29 са записани...остават 6 за новото класиране.

# 99
  • София
  • Мнения: 8 943

А иначе мисля, че не е толкова сериозен проблемът, защото дори да няма резерви, това място се „разиграва“ на следващо класиране и пак се заема от друго детенце - не остава незаето, особено в една толкова желана ДГ. Нико беше класиран по социални критерии и вероятно се е класирало следващото такова детенце.


Проблемът преди беше, че деца с много точки не се записваха, не им се елиминираха кандидатурите и на следващото класиране пак бяха най-отпред на опашката. И така до безкрай. Затова я приеха тази промяна с елиминацията.
Здравейте мами. Желая късмет на всички дечица. Имам едно питане ако сте запознати- синът ми есента ще е на 2.6 г. ( Набор 2015 г.) , Нали имаше една промяна с която ако в детската градина няма яслена група да има право и на две да кандидатства в първа група.Детската градина която искам да добавя като първо желание няма ясла, но системата не ми позволява. Може ли да ми кажете кога ще мога да кандидатствам? Благодаря
(2) По преценка на родителя и/или при липса на яслена група в съответното населено място и при наличие на свободни места децата може да постъпят в детската градина и при навършени 2 години към началото на учебната година на постъпването.
Това е от новия Закон. Трябва да няма яслена група в София, а не в конкретната ДГ.

Последна редакция: пн, 20 фев 2017, 16:30 от Aннa

# 100
  • София
  • Мнения: 69
Момичета моля за съвет,
никъде не намерих информация колко време е нужно да съм се осигурявала в дадената фирма, за да ми се зачете точката. С две думи, съкратиха ме след майчинството и отидох на борсата. Сега работя на граждански договор при съпруга си и взимам обезщетение от НОИ, и чак на 1 май ще сключа трудов договор с фирмата му. В по-стари теми четох, че зачитали местоработата ако съм сключила трудов договор преди най-малко 6 месеца, а реално в разпоредбите не видях подобен срок. С две думи сега съм осигурена за всички рискове от НОИ, работя на граждански договор ( за който имам документ), а трудов ще сключа около месец преди класиранията.
Има ли вероятност да не ми зачетат точката след като видят, че работя по трудов договор по-малко от месец? Къде мога да прочета повече информация за критериите за месторабота?

# 101
  • Мнения: 10
Момичета, не виждам никакво инфо за седмични детски градини. Има ли още такива, и ако да, къде да намеря информация. На ИСОДЗ също не мога да намеря нищо.

# 102
  • Мнения: 1 833

Frozy - тамън щях да ти пиша , че почасовото посещение на ДГ е само за 3 и 4 годишни деца . Т.е. деца в яслени групи и подготвителни групи , не могат да посещават почасово. Почасово , могат да посещават до 2 деца на група . Може би за това има отделно класиране и при избор на ДГ , детските градини, които са обявили почасова организация присъстват 2 пъти - с редовните си места и с по 2 места за почасово.
За тези , които им предстои смяна на работа - до 11.05 18:00 ч могат да редактират информацията. В секцията " Необх. документи" е описано какви документи трябва да се представят към момента на записване на детето. Никъде не пише, че има изискване да си работил определен период назад във времето - трябва обаче и копие от трудовата книжка ( което беше новост за мен Simple Smile ).
За тези с по-малки дечица - тръгването на ясла може да се отлага до 90 дни , за по-големите мисля беше до 30. За 2-та яслена група се обявяват , обикновено,  повече места , но има и повече кандидати, за това и много родители кандидатстват още за 1-ва , след което започва безумното отлагане с мед. бележки.
Родителите, които ще го правят така - да знаят , че въпреки , че детето не ходи на градина, те ще плащат 30 лв всеки месец и майчинството става 1/2 ==170лв от момента, в който детето започне да се води посещаващо(ако греша, моля да ме поправи ... Embarassed Embarassed Embarassed). Т.е. - не го правете , особено , ако сте с много точки и приемът ви, другата година е гарантиран Simple Smile Simple Smile Simple Smile
И последно - в ОДЗ -тата(  вече се наричат ДГ) - яслените групи са смесени от 2 набора ( например 10 деца от 2016 и 20 от 2015) - няма група от 8 деца ( поне не в общинските детски заведения Peace Joy Joy Joy). Групите са от 28 + , като мимимума за да съществува една група е 15 деца - дори , ако 2 поредни месеца има под 15 деца, може да се закрие групата ( така изведнъж зимата, много деца дето пазят място, започват да ги водят , че са там или да ги карат да идват наистина Simple Smile Simple Smile ) .

# 103
  • София
  • Мнения: 1 641
Светна ме една мама във ФБ  Laughing

А 9,1 точки за първо желание как да разбера стигат ли ни?
Аз съм прехвърлила майчинството на майка ми, честно казано, нямам желание да пускам детето преди да стане на 2, но пък за следващата година за 2ра яслена група ще е почти на 3 и точките няма да са по-различни.

Има ли смисъл да кандидастваме сега?! Реално майка ми четири месеца ще получава 1/2 от майчинството, а пък не знам той колко ще е готов да го пусна наистина на ясла.

# 104
  • София
  • Мнения: 170
Здравейте, някой знае ли дечицата , които имат дерматит, къде се отбелязва? newsm78
Никъде. Ако желаете да кандидатствате по т. 2.2.4, трябва да подадете документи при директора на ДГ/яслата.
А случайно да знаете какъв документ трябва да се представи? Дали само амбулаторния лист от дерматолога или трябва и нещо друго?

Общи условия

Активация на акаунт