Искам да кажа ... (110)_20.02.-26.02.

  • 66 854
  • 711
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 15 041
Изобщо не помня кога за пръв път съм опитала алкохол и цигари, никога не ми харесаха, така че никога не съм се напивала. Повече от чаша вино не съм пила никога. А от друг вид алкохол и толкова не мога да стигна.

# 106
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 195
Хахах, Веси, аз не съм близвала джин от горе-долу същия клас Crazy
И аз нямам безпаметни напивания.

Колата не е забранена, но много сме говорили по въпроса. Дребният така или иначе предпочита вода, а големият пие, обаче му се отразява на пъпките. Като се прибере в петък и веднага разбирам дали е пил кола през седмицата. Все си говорим, ама ... пуберска история.

# 107
  • Мнения: 22 036
Аз също не възпитавам чрез забрани, но всеки си изгражда някакъв начин на живот.

Не съм забранявала нищо, но аз не обичам сладко и безалкохолни и понеже аз пазарувам, в къщи никога не е имало. Така и не пропи кола и детето. Сега пием кола веднъж на 3-4 месеца, защото купувам в малките кенчета заради кръвната ми захар.

Сбъдваща, как точно му забранявате? Стана ми любопитно.

# 108
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Яна, то аз и на живо трудно решавам. Редовно харесаното на картинка е тотално различно в действителност.

Моите рядко пият газирано. Вкъщи не се купува и нямат навика да го търсят. Навън сокове си купуват (то и те са гадни, ама...)

# 109
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 794
На 16 първо напиване, и то точно на рожденния ми ден. Половината гости спаха в къщи , а аз цяла нощ ....слиза надолу и нагоре тавана...ужасно. Ама сандвичи с хайвер и вермут водят до това. После на около 30 години....цяла нощ коктейли. От тогава и коктейл не близвам. Те за това съм шофьор разводач, щото не пия.
На 16 пропуших, и се опитвах да се обезмирися с чесън....аз дето не хапвам чесън. Докато един ден майка ми не ме викна и ми каза, да спра с чесъна и да си пуша, да не се крия да не подпаля нещо. И така с цигарите до около 25. Тогава спрях от раз. А пувех бблизо 2 кутии на ден.

Чанта голяма, с всичко в нея.

За алкохол от сега дискутираме с дребоса. След като на наши приятели детето почина....пиянска гонка. Една вечер се прибираме от гости, някъде към 3 сутринта...до вкъщи  почти 1 час каране. Пита дребоса защо тати не кара, обясняваме.....и какваме, че пил не се кара - ако пиеш викаш такси, дринк анд драйв, мама......и отзад плач. Питам го сега защо плачеш, и ми се отговаря - ами ако забравя и се кача да карам.

# 110
  • Мнения: 17 987
Благодаря, Захир, ще го дръпна, със субтитри ли е или аудио? Обожавам такива филмчета, мразя фантастики и ефекти  Naughty

Чанти и аз обичам големи, бая работи нося, а често и връхна дреха на дребната и вода  Crazy, а и храна си нося на работа  Laughing

Най ме е страх от менте алкохол, пределно ясно ми е, че ще пробват, само дано не се натресат на такъв  Tired

За каране и пиене- знаят твърдата ни позиция, никога  Naughty, хващаме таксита, дано са достатъчно умни, дано компаниите им са съвестни деца. Ние също имаме смъртен случай от катастрофа в семейството, голямата поне помни всичко. Дано и държи влага, на мен със сигурност ми държи  Cry

# 111
  • Мнения: X
Даун, просто няма достъп до кола. В къщи не купуваме. В училище имат автомати за напитки, от които може да си купи мляко, вода или газирани , но няма напитки с кофеин, вкл. кола. При излизания навън с нас колата изобщо не е опция. С приятелите си се вижда по тренировки, в училище, на улицата или си гостуват. Шляене безцелно с възможност да си купи кола на практика не се случва.
Реално не му е забранено, по-скоро не му е разрешено.

# 112
  • Мнения: 22 036
Е, това е различно от забранено  Peace. И при нас беше така. Няма безалкохолно в къщи, когато излизаме се пие каквото си иска, но той нямаше интерес към газирани напитки.

Сега пие кафе веднъж на два месеца, но не ми е проблем, защото не виждам много вредни неща в кафето.
Пи цяла (330мл) бира за първи път преди месец на сватбата на братовчед ми.

# 113
  • Мнения: 12 993
Първо ми и последно напиване в живота ми- на 15. На село, на купон у един младеж, по който бях луда.
Реших че изключително ще го впечатля, ако изпия един буркан от лютеница с облак...Последно помня как го врътнах на екс. Следващия спомен на другата сутрин, в леглото, повръщам жестоко, а баба ми вика, само се опарви и ще те пребия, цяло село те говори... Това ми е челния сблъсък с алкохол. И сега само да се сетя за миризмата на облак ми се  Sick Не пия нищо твърдо, понякога чаша вино или бира, това е.
Исках да приложа този действащ метод на Миа,  но не е навита:) Пробвала е вино с нас на парзници, не и харесва особено.
Кола не пие никой от семейството, не се купува, не се поръчва. При две трети диабетици в рода, да се пие нещо с такова съдържание на захар не е ОК. Обяснила съм, знае и не пие. Сега вече и Жаки съм облъчила, че газираните напитки са чиста захар и са вредни. Нядявам се и тя да не пие или поне не често.

Последна редакция: пн, 20 фев 2017, 16:18 от JACKLIN*

# 114
  • София
  • Мнения: 17 301
Изобщо не помня кога съм се напила за пръв път - знам, че имаше 2 купона в гимназията, на които пих до степен да ми се мержелеят звездите на небето  Laughing, но дотам, нормално си говорех и си се прибрах и нямах нищо на другата сутрин. Като че ли чак в последния клас в гимназията, или по-скоро в първи курс в университета, но нямам големи драматични истории с пиене.
 

# 115
  • Мнения: 2 016
В училище не, но в студентските години сме пили доста по купони. Blush Обичах  уиски с лед и кола.  Crazy
Сега не обичам нито едно от двете.  Stop Кока кола и ние изобщо не купуваме в къщи , не пием и навън.

# 116
  • Мнения: 14 315

Реших че изключително ще го впечатля, ако изпия един буркан от лютеница с облак...Последно помня как

Ми че то си е впечетляващо бе  Joy Joy Ужас

Аз пубертетксите напивания ги пропуснах, защото моя приятелка така се отцепи в осми клас, че не мен още ми държи влага  Mr. Green Влачихме я до тях и ни беше страх да се обадим на техните. Ама накрая им я връчихме, нямаше какво да я правим. Пиех де, но винаги с мярка, а моята мярка се оказа доста разтеглива.  И до сега така де, нося на алкохол и нямам махмурлук, но вече не ми се пие както преди. За сметка на това пуша от осми клас...
В същност истинско напиване имах миналата година, у дома. Щахме да ходим на парти с кифлите и пиехме уиски, културно, след вечеря, с мезета.  Като взехме да тръгваме се оказа, че мога само да отида до тоалетната да драйфам  Joy. Мъжът ми ме скъса от гавра, спах с един леген до леглото  Laughing. Но по-скоро го отдавам на некачествен алкохол, отколкото на количеството, защото аз купувам само от вериги, а това някой го беше донесъл от някакъв нонстоп.

# 117
  • Мнения: 22 036
Пиянски спомени са ни налегнали  Joy. Аз никога не съм се напивала, а не е като да не пия. Не усещам алкохола, но и не го преработвам като хората. А сега, вместо да пия гладя, докато пиша ooooh!. най-омразното ми, но поех този дълг.

# 118
  • София
  • Мнения: 18 679
Янтра, ФМИ Laughing Аз съм друго де, но приятелите ми бяха всичките почти от там, съответно купоните там, а как се пиеше в тоя факултет ooooh! Как оцеляха, оживяха, че и сериозни мъже с кариери и семейства станаха, още се чудя Laughing

Моят почти 13-годишен също има вето на газираното, за алкохол и дума не може да става. Обаче веднъж на почивка ни беше подредил хубавичко Laughing Бяхма в голям комплекс, хотели, паркове, басейни, всичко включено в цената. През който и бар да минеш в комплекса, само си поръчваш и си пиеш каквото искаш. Нашият съответно, силно заинтригуван от зеленото мляко - което беше прясно мляко с мента. Години - някъде около 5-6. Бе гледам го една вечер разцъква си около нас, по едно време иде с една чаша и нещо си пийва. Като го подуших - ми то мента с мляко ooooh! Какво е лъгал бармана - че е за нас ли, и той с кой акъл е дал алкохолен коктейл на малко дете, не знам, но е факт, че се захрани с ментичка в детско-градинска възраст Laughing

# 119
  • Пловдив
  • Мнения: 23 706
Янтра, ФМИ Laughing Аз съм друго де, но приятелите ми бяха всичките почти от там, съответно купоните там, а как се пиеше в тоя факултет ooooh! Как оцеляха, оживяха, че и сериозни мъже с кариери и семейства станаха, още се чудя Laughing
Щото и от нашите имаше в 8-ми блок. Аз бях в 12.

Общи условия

Активация на акаунт