Тъга

  • 30 576
  • 390
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 24 839
Зарязал си е живота, за да й натяква после колко му е лошо, докато тя се трепе. Логично е, че като замине, ще се лиши от живота си в БГ, не е нужно да си гений да я направиш тази причинно следствена връзка.  Tired
Защо не й е казал още в началото, че кръчмите, приятелите и животът му са приоритет, преди да си стегне багажа? Щеше да спести на себе си и на авторката много неприятни моменти. А изказванията му няма да ги коментирам..
И сега като е скъсал с нея що чини още там? Като кажеш нещо, си държиш на думата. Още на следващия ден си събира багажа и да си ходи по кръчмите. Не може да говориш силни думи, а после да живееш на нечия друга глава, защото е по-удобничко. Думите имат някаква тежест и като говориш неща, имай доблестта да поемеш отговорност и да действаш. Иначе си един лаладжия, на когото не може да се вярва.  Peace

Думите наистина би трябвало да имат някаква тежест, но не винаги е така.

Защо с такава лекота изкарвате човека алкохолик, неизлизащ от кръчмите, след като авторката обясни, че в края на седмицата, групата приятели се събира в едно и също заведение, години наред?
Това ли е алкохолизъм?

Кой каза, че в чужбина авторката се трепе, след като самата тя написа, че работата ѝ не ѝ тежи и е приятна?

Защо никой не обърна внимание на факта, че един счетоводител е принуден да работи тежка физически за него, работа, не по свое желание, а защото е загърбил всичко, за да бъде до жената, която обича?

Защо никой не забеляза това, което тя написа?

Цитат
Започнахме да се караме за незначителни неща, които прерастваха в скандали, скандал след скандал. Твърди, че винаги аз започвам първа, което е така, но аз винаги съм си била избухлива, но впоследствие ми минава бързо.

За мен, нейното поведение е силно обсебващо и задушаващо.

# 31
  • София
  • Мнения: 4 294
От всичко най-много ми е жал за детето. Така написано е израстнало без майка, защото тя е била заета да ходи по г..а на Оня. Няма да коментирам изказванията му, нито нежеланието му за преглед. Само да кажа, че ако е стерилен и тройна цена за инвитро да дадете пак няма да стане. Както и факта, че жената се разболява, но той си остава в неговия град при мама и кръчмата. Е, не мога да си представя такъв човек до себе си за сериозна връзка. Виж, ако е секс-партньор, ок. Ама авторката май не мисли така. Аз наистина не разбирам жени, които са готови да си съсипят живота в караници, както и този на децата си, само и само да имат мъж до себе си. Да не говорим, че пропиляват шанса си да срещнат правилния човек за тях.

# 32
  • Мнения: 615
Никъде не съм казала, че е алкохолик, дори не си го и мисля. Вероятно за него това е начинът да разпуска заедно с приятели, няма лошо. Явно това му липсва, липсват му приятелите, пак няма лошо. Щом са му толкова важни тези неща, и тук отварям скоба, че това не е обвинение, всеки сам избира какви са му приоритетите, защо тръгва по чужбините? След като по думите на авторката "са говорили много" по темата преди той да замине.
Човек на 40 години трябва да може да планира и да е наясно с последствията от изборите си, преди да предприеме действия. Да, едва ли е знаел колко зле ще се чувства всъщност, може би само на теория е бил подготвен, но това пак не го оправдава.
И не знам защо продължавате да твърдите, че вършил тежък физически труд, при положение, че авторката никъде не е споменала такова нещо, още повече че работил като хамалин.
Само казва, че работата му е "тежка", което не значи непременно физически труд? Или аз не съм дочела нещо?  newsm78

# 33
  • Мнения: 5 903
Скъпа The Happy One, остави човека да се прибере при Венко. И без това вие сте били все тримата: ти, той и Венко от кръчмата.
Като те чета ми е ясно, че превъзхождаш стократно мухлясалия счетоводител. Повярвай, не си струва! Понякога е по-добре да си сам. Въпреки, че ти дълго няма да останеш сама. Прекрасна си, оправна, не си ялова (заради тази гнусна дума бих го хлопнала с нещо по селската кратуна!). Живей си живота и не се занимавай с глупости. Жената трябва да си знае цената! Тогава ще я научат и другите.

# 34
  • Мнения: 287
Той е един от най-добрите хора, които познавам.
Много ме е търпял, той не е свикнал с жени като мене - всичките му предишни връзки са с по-малки с поне десет години от него.
Но, нека се върнем назад, по отношение на неговите сърдечни взаимоотношения. Знам от фейсбук, че и двете му бивши приятелки, с които е правил опити за бебе, вече имат деца, но от други мъже, така че може и той да има проблем.
thumberlinna тук, в чужбина, работата му не е тежка, но има проблеми с езика. Дръпна си някакви уроци за слушане, вече близо година е тук, струва ми се че разбира, но не може още да говори. И е силно комплексиран, все мисли, че не се справя, че хората не го харесват и т.н.
Друго - той не дойде с мене в моят град, между двата разстоянието е около 100 км, но аз и не исках това, исках само да оздравея, болна жена не е нужна на никого! А и аз нямам къща като него  Simple Smile Живея с майка ми.
Някой пита защо той не си е тръгнал още на следващия ден, след генералното си заключение, че тук, с мен, е дълбоко нещастен и нямаме деца - защото по договор има един месец предизвестие за напускане. Не смея да питам дали е направил постъпки в тази посока. Не желая също да го притискам с въпроса "кога". Не съм готова да го загубя, това е.
За мен, нейното поведение е силно обсебващо и задушаващо.
Вярно е. Преди да се появи той, имах друга дългогодишна връзка, която завърши трагично, поне според тогавашните ми стандарти - той си намери друга и ме заряза, това е. Без да искам, пренесох това и в настоящата ми връзка, постоянно го следях и ревнувах в началото. А човекът си е честен, с години
търсех под вола теле, отравях вечери с ревността си, бях лоша спрямо него. Но това отмина. Имахме прекрасни моменти заедно, но по дяволите, критиките ти са съвсем закономерни. За мене една връзка е взаимност, даване и вземане...аз приех, че той не е силен по характер, той прие, че аз съм "откачена" и "инатеста".
Дадох, инвестирах много в този човек, всичко, което имах, привързана съм към него и го обичам.
Боли ме, че ме разлюби, а си давам сметка, че това се е случило преди 14 февруари, просто тогава го осъзна.
А аз го осъзнавам всеки ден...дори няма смисъл да спя на дивана, той просто вече не иска да се занимава с мене и състоянията ми. Едвам се поглеждаме оттогава, но виждам сякаш, че и на него му тежи...когато си казахме онези лоши неща, лицето му беше изкривено от злоба, сияеше просто...А спрямо мене е бил винаги нежен в миналото. Ех...
Един от най-трудните уроци, които научих е, че като обичаш някого, му даваш свободата да избира, без да го задушаваш със своите изисквания и очаквания. И ако той избере нещо друго, а не теб, то това, в дългосрочен аспект, е за добро.
Но днес се чувствам смазана. Имахме планове да ходим в Испания през септември.
Да празнуваме заедно годишнината му, лятото ще стане на 40.
Вместо това пак оставам сам-сама.
Ще отнеме доста време докато успея да се съвзема.

# 35
  • Мнения: 6 962
Не е лесно да се живее с жена, която първата година от връзката ви те сравнява нон стоп с бившия си мъж и те нарича с неговото име, която те ревнува постоянно и те тормози с караници. Че човекът не е светец е ясно и простотиите как била ялова и това, че я е зарязал болна го доказват. Никой от двамата не е светец, просто не са един за друг. Авторката иска да живее в чужбина, да работи и да се развива. Мъжът е от типа хора, които не могат да се адаптират за живот в чужбина. Не всеки е толкова гъвкав, че да е ОК с такава коренна промяна. Няма приятели, не владее езика, има чувството, че не го харесват. Кой знае колко зле се чувства. И селските бекове (беци?) могат да изпаднат в депресия при такова рязко откъсване от нормалния им хабитат.

# 36
  • Мнения: 15 619
Звучиш ми толкова човешки! Ако не си му казала всичко онова от последния си постинг, направи го! Не се страхувай!

# 37
  • Мнения: 2 650
The Happy,  най-вероятно не те е разлюбил! Просто не сте един за друг...или поне не успявате да се, хм, как да го кажа... - натъкмите.  Той си има свои стабилности - домът, мама,  кръчмата при приятел,  работа. Вероятно ако майка му беше още жива, нямаше да се съгласи да заминете, а  щеше да  мисли други варианти да сте заедно. След като едната стабилна основа си е отишла, той те е последвал и сигурно това е най-смелото нещо, което е правил в живота си. Обаче  не се е намерил, липсват му  останалите дъсчици, които са му давали уют, увереност и усещане за стабилност.  Точно затова и те нападал, - за него, той е направил всичко това заради теб, а не му се получава нищо. Не си ти виновната, нито той е  такъв. Просто  ти си  гъвкава и справяща се, а той не е и без неговите, дори илюзорни опори, се чувства изгубен. Нормално е да ти е тъжно, разбирам и теб и него.  Просто на теб ти  трябва друг тип човек -  и съм сигурна, че ще си го намериш.  Този... бил е с теб и  сте били добре, но не е твояТ  Hug

# 38
  • София
  • Мнения: 24 839
От всичко най-много ми е жал за детето. Така написано е израстнало без майка, защото тя е била заета да ходи по г..а на Оня. Няма да коментирам изказванията му, нито нежеланието му за преглед. Само да кажа, че ако е стерилен и тройна цена за инвитро да дадете пак няма да стане. Както и факта, че жената се разболява, но той си остава в неговия град при мама и кръчмата. Е, не мога да си представя такъв човек до себе си за сериозна връзка. Виж, ако е секс-партньор, ок. Ама авторката май не мисли така. Аз наистина не разбирам жени, които са готови да си съсипят живота в караници, както и този на децата си, само и само да имат мъж до себе си. Да не говорим, че пропиляват шанса си да срещнат правилния човек за тях.

Стига, де, " детето" е на 16г. и е расло, закриляно от майка си, която се е съобразявала изцяло със собствените си виждания за живота.
Тя, всъщност, компромиси не е правила- вървяла е по начертания си път, а креатурата се е тепал след нея.

Що се отнася до стерилността- глупаво е да падаме на неговото ниво и да го наричаме ялов.
Защото, да родиш на 20 е едно, а да родиш на 38 е съвсем друго.
Като нищо може яйчниковия ѝ запас да е изчерпан.

От друга страна, авторката го написа ясно- той се чувства депресиран, липсва му всичко, което е оставил зад гърба си, работата му тежи, защото не е учил за черноработник.
Само идиот би ходил да се изследва, за да направи дете на жена, с която няма никакви допирни точки във вижданията за начина и мястото на живот.
Този човек, не е бил чут години наред от жената, заради която е загърбил всичко.
Напротив, както самата тя пише, е подложен на скандали за дребни неща, задължително и винаги започвани от нея.
И понеже бързо ѝ било минавало, той трябва да не ги отразява явно и да се чувства щастлив.

ПП. Реално погледнато, човекът в България е имал всичко нужно за нормален живот.
Работа, дом, прилична заплата.
Авторката е тази, която има кредит и дете, и невъзможността да ги обслужва с работа тук.

Според нея, човекът бил скрънза, но пък е издържал и себе си, и майка си, и си е плащал сметките.
Тя, на свой ред, също е живяла при родителите си и едва ли е могла да бъде ларж, но това е друг разказ.

Последна редакция: пн, 20 фев 2017, 21:16 от absurT

# 39
  • Мнения: 46 511
Издържал е той, най-вероятно домът е бил на майка му, жената е давал и пенсията си. Едва ли е плащал нещо повече от ток и вода. А тя му е готвела, перяла и си го е гледала като малко момченце.
Познах ли?

absurT, колкото и да ме обижда някой, по-скоро ще го напусна и ще си подредя живота с друг, отколкото да го наричам ялов и да не искам да си направя изследвания. Ненормално е това по ред причини.

Нищо не е загърбил, просто е отишъл в следващия дом наготово. В който умело прецени кога да иде - само когато тя е здрава и права, за да може да го гледа. Защо не "заряза" всичко, когато тя беше болна и имаше нужда от помощ?

# 40
  • София
  • Мнения: 24 839
Тя написа- живяла е при родителите си и е решила, че иска да се излекува и тогава да е с него, защото болна жена ............забравих по нататък.

Що се отнася до майка му, хайде не си криви душата- болна, с една пенсия, за къде е била без него?
И да, разбира се, че ще е готвела и гледала къщата- какво да прави болен човек- пенсионер, по цял ден е вкъщи? newsm78

Що се отнася до " ялова", грозно е, разбира се, но ангел да си, ако човекът до теб, ден след ден ти прави скандал след скандал за глупости, е геройство да издържиш до последно и да нагрубиш чак когато вече обявиш, че късаш.

ПП. Хайде да си спомним, че всъщност, човекът е в чужбина отпреди година- преди това сам се е оправял и с мъката по загубата, и с ежедневието си.
Явно е и добър специалист, щом още му пазят работата в България.
Направил е компромис с всичко, само за да бъдат заедно.

Чудя се, тя какъв компромис е направила?

# 41
  • Мнения: 46 511
На мен ми звучи по-скоро тя да е гледала него, не той нея.
Цитат
Живееше с майка си, а тя се грижеше за домакинството, пазареше и готвеше, а той покриваше заем, разходи по колата си и с останалото ходеше на кръчма.
Покривал си е само личните нужди. Нищо чудно и да е починала внезапно, защото това не звучи да е била човек на легло.

За пазенето на работа нека не си правим предварително изводи. Може да е малко градче и да е работил при познати.
В чужбина виждам, че е чакал тя да му намери работа, така че явно не е толкова оправен.

И за какво въобще обсъждаме всичко това? Той се е разделил с нея, нещата са приключили. Добър/лош, тя добра/лоша, минало.

# 42
  • Мнения: 287
Издържал е той, най-вероятно домът е бил на майка му, жената е давал и пенсията си. Едва ли е плащал нещо повече от ток и вода. А тя му е готвела, перяла и си го е гледала като малко момченце.
Познах ли?
Точно така. Той има отделен водомер и електромер и си плащаше по тях. Жената го поддържаше, неведнъж е казвал, че "за храна вкъщи пари не дава". Майка му беше здрав, селски човек, правеше зимнина, гледаше градина и животни. Отиде си отведнъж, без да е боледувала, оттам и шока, който той преживя.

Що се отнася до стерилността- глупаво е да падаме на неговото ниво и да го наричаме ялов.
Защото, да родиш на 20 е едно, а да родиш на 38 е съвсем друго.
Като нищо може яйчниковия ѝ запас да е изчерпан.
Само идиот би ходил да се изследва, за да направи дете на жена, с която няма никакви допирни точки във вижданията за начина и мястото на живот.
Грешиш. Изследвах се, единственото за което имаше съмнение, беше частично запушена тръба. Имах и фоликулометрия, и проследяване на яйцеклетките.
Не съм съгласна, че сме нямали допирни точки, тогава защо сме били шест години заедно. Само идиот НЕ би си направил изследване, при условие, че се тръшка, че съучениците му били с по две деца, а знам, че преди мене е опитвал поне с още две жени, неуспешно.

Този човек, не е бил чут години наред от жената, заради която е загърбил всичко.
Напротив, както самата тя пише, е подложен на скандали за дребни неща, задължително и винаги започвани от нея.
И понеже бързо ѝ било минавало, той трябва да не ги отразява явно и да се чувства щастлив.
ПП. Реално погледнато, човекът в България е имал всичко нужно за нормален живот.
Работа, дом, прилична заплата.
Авторката е тази, която има кредит и дете, и невъзможността да ги обслужва с работа тук.
Сега вече ще бъде чут, няма да го спирам. В България действително живее сносно.
Според нея, човекът бил скрънза, но пък е издържал и себе си, и майка си, и си е плащал сметките.
Тя, на свой ред, също е живяла при родителите си и едва ли е могла да бъде ларж, но това е друг разказ.
А човекът и аз тук сме със статут на съквартиранти. Делим наема и битовите сметки. Но храната купувам само аз. Който е носил тежки чанти с продукти, ще ме разбере. Тежат си.
В България работех на две места. Смея да твърдя, че по отношение на него, винаги съм била ларж. Плащала съм сметките ни в прословутата кръчма, а и където и да е, в над 50% от случаите.
Нека ти разкажа, понеже за това се карахме много, как господина пристигна тук. Изчезнали му машинката за подстригване и електрическата четка за зъби от багажа, откраднали му ги.
Следващият ден, понеже се вайкаше, отидохме и му купих други - в пъти по-скъпи и качествени от неговите.
Нека ти разкажа как за Нова година се обзаведе с последен модел телефон и не си плати новогодишният куверт.
Как получи 10 хиляди лева наследство в България, а едно кафе не е почерпил...
И още нещо - братовчедка му е шеф на фирмата, в която работи, затова му се пази мястото!
Приела съм тези неща за него, не очаквам чудеса по отношение на това, да е щедър към мене.
Не съм готова да го загубя.

# 43
  • Мнения: 46 511
А, познах и за майка му, и за пазенето на работата  Tired

Не съм готова да го загубя.
Кое те кара да го искаш? От изброеното не виждам нищо, което да да привлече една жена. Освен да му е златен Crazy

# 44
  • Мнения: 287
А, познах и за майка му, и за пазенето на работата  Tired

Не съм готова да го загубя.
Кое те кара да го искаш? От изброеното не виждам нищо, което да да привлече една жена. Освен да му е златен Crazy
Освен жената да е неуверена, що се отнася до любовния фронт и да не иска друг мъж.
Това ми е на мене, основен недостатък - привързвам се като пале. А хич не е хубаво да се вкопчва човек в някой друг.

Общи условия

Активация на акаунт