Баба Марта иде вече, рита юнското човече - тема 7

  • 45 420
  • 740
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 980
А и при мен много често се получава уонтракция след туалетна. Извинявам се за подробности. Това мисля че се води чувствителна матка...

# 76
  • Мнения: 120
Здравейте мамчета, някоя от вас да слуша сърчицето на мъничето със стетоскоп? Четох, че след 18г.с. се чувало е... 30 мин подслушвах и освен къркорене на червата ми друго не чух 😀

# 77
  • Мнения: 980
Чух, че и с ухото може да се чуе. Мъжът ми се е опитал и нищо...

# 78
  • Мнения: 258
Аз още много слабо усещам бебето, а вече съм в 23 г.с. От няколко дни имам нещо като болезнени удари долу ниско и се чудя това ли са контракциите. А коремът си го чувствам твърд и опънат като преям и се напия с вода.
Доста по-често имам болки долу ниско под, особено вечер и когато се движа, това не знам дали се дължи на разпъването на матката. Според док. съм ОК., не знам вече кое е нормално и кое не, но каза и да ме боли, да се разхождам.
Чудя се, като пишете за скъсяване на шийка на матката, тя дали би го видяла евентуално такова скъсяване при рутинните прегледи всеки месец по ЖК. Защото не я коментира, но вагинално не ме е преглеждала. На ФМ са написали, че шийката е нормална, но и там вагинален преглед не е имало. Та се чудя ....

# 79
  • Мнения: 1 501
Размерът на шийката се вижда на ехограф, а вагинален преглед освен при специфични случаи не би трябвало да се прави в момента, в такава напреднала бременност.

# 80
  • Мнения: 258
Размерът на шийката се вижда на ехограф, а вагинален преглед освен при специфични случаи не би трябвало да се прави в момента, в такава напреднала бременност.

Ясно,  благодаря, надявам се да е видяла, че всичко е наред. Laughing

# 81
  • Мнения: 980
На мене в 24 седмица докторката специално гледала шийката с вагинален заради контракциите. Много бързо, буквално за 1 мин. А после вече бебока с коремен.

# 82
  • Мнения: 891
Това са групости за вагиналния преглед.Шийката се измерва най-добре с вагинален ехограф.Коментирах и ссъс следящия и с лекарите в болницата- вагиналния преглед не оказва влияние.И шийката с вагинален ехограф.

# 83
  • Мнения: 316
на мен чрез валигиналния преглед ми казаха че имам леко разкритие, т.е.  върхът на пръста пропуска, така се проверява и преди раждане Simple Smile

# 84
  • Мнения: 119
ana hinova, на феталната задължително я мерят и щом са написали, че е нормална значи няма за какво да се тревожиш. За ЖК обаче не знам дали със сигурност я гледат, при мен и обръщат внимание, защото с близнаци вероятността да се скъси е по-голяма, а контракциите помагат за това. Като цяло имат притеснения за износването и гледат всичко. Иначе и с вагинален ми я мерят, но много внимателно -дължина и дали е затворена или има някакво разкритие.

# 85
  • Мнения: 299
Потвърждавам, че няма проблеми за вагинален ехограф, той дава много по-точни мерки. На ФМ Марков ми каза,че заради някакъв кръвоносен съд, който сега изглежда много близо до шийката, ще ме гледа на вагинален на следващата фетална, която май е след 30 седмица.

# 86
  • Мнения: 980
Момичета, малко извън темата въпроса. Как ви е кожата до очите. На клепачите ми е станала някаква гадна, суха, набръчкана. До миглите леко зачервена. Под окото също не е много добре.

# 87
  • Мнения: 1 782
И аз + 1 за вагиналния ехограф и меренето на шийката.
Та той влиза на някакви см навътре с накрайника - не е като рутинен преглед.
Дори при секс мъжът ви влиза по-навътре Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 88
  • Мнения: 119
Karjala, на мен кожата ми като цяло е станала много суха и ако не се намажа започва едно зверско опъване и сърбеж. Около очите пък съм като бита всяка сутрин с едни торби и подпухвания, преполагам от задържаната вода. Мажа с крем по-обилно заради сухотата, но другото не мога да оправя.
Според бабините деветини момичетата взимали от красотата на майката по време на бременност. Наскоро пък чух теория, че жените които носят момчета погрозняват заради тестостерона...Еми моите са ми взели всичко, не приличам на себе си.... Joy

Хаха, bebka_8, добро сравнение...за тези, които помнят какво е секс  Laughing Laughing Laughing

# 89
  • Мнения: 316
Аз излязох малко на слънчице и седна и когато се прибрах погледнах че краката са ми на големи червени петна, но не ме сърбят. Предполагам че е от слънцето, надявам се да не е нещо по-сериозно. Никога не съм била с толкова чувствителна кожа по тялото и то през панталоните.

Общи условия

Активация на акаунт