Фиброаденом - да се оперираме ли ? 4-та тема

  • 115 287
  • 756
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 2 721
Двама лекаря ме съветват да го махна. А и аз съм За това. Другите да пия хапчета 3месеца и да се мажа с крем Прогестогел 3месеца по 2пъти на ден.
Не искам да се тъпча с хормонални лекарства и след курса на лечение да се е увеличил размера. Защото всички казват , че няма гаранция.
А и не смятам да си го "отглеждам" , повече ще ме е страх като знам , че го има.
Във вторник ще е последния ми преглед преди да реша какво да правя.
И за това и попитах, дали и при други не са могли да открият какво точно е.

# 316
  • Мнения: 822
И аз вече си мисля,че не е било фиброаденом. newsm78
Хирурга почина,работеше във Врачанска област,едва ли ще ви говори нещо.Но се водеше най-добрия за нашия край. Grinning
Това е доктор Вълов. Той е бил преди време Началник на онкологията във Враца, а после е работил в частен кабинет в автогарата Враца и преди време е почнал!

# 317
  • Мнения: X
__Magi моето скромно предложение е да забравиш за 6 месеца за тази история и след това да идеш на контролен преглед. Не ти трябва да те режат сега за това. Каквото и да е - ФА или киста е малко и безопасно. Тези болки и придърпвания не са ненормални, случва се, спокойно. И ако е нещо "опасно" то уверявам те, че няма да те заболи, а  със сигурност би се видяло при прегледите. Вместо хормони си вземи Примойл и си гледай живота, не си измисляй проблеми. Един път годишно преглед ти е напълно достатъчно. И стига ги рязахте тези кисти, то верно че и хирурзите хляб трябва да ядат, ама всяка операция си е натоварване.
Това може и да звучи несериозно, но имам доста опит. Ще ти кажа, че от 2006 след кистичка ходих всяка година на профилактичен преглед и (чак) 2013 ми намериха туморче 4мм, без разсейки.

# 318
  • Мнения: 2 721
Измислям си проблеми?! Майтапиш ли се

# 319
  • Мнения: X
Не,  не се шегувам - кистите се появяват и изчезват непрекъснато, а ФА са безопасни. Успокой се нищо ти няма. 4-ма лекари са ти го казали.

# 320
  • Мнения: X
Като непрофесионалист бих препоръчала да се оперираш. Ако образуванието беше под 2 см.- да се следи е по-добре, но след като е 2,5-3 см., няма какво да се чудиш. Операцията не е сложна, ако всичко е наред ще си пушка за два дни, после ще чакаш 10 дни хистология и всичко остава зад гърба ти. Успех !

# 321
  • Мнения: X
Спокойно, не се панирайте и самопанирайте една друга! Живейте си живота, не винаги е нужна операция и не е нужно всяко нещо да се оперира, много пъти нещата се следят! Преценка на лекаря след преглед на пациента е да се реши какво да се прави. Факт е, че много доброкачествени промени обикновено се оперират без да е нужно. Липома не е страшен, фиброаденома също, кистите също, мастопатията също, просто се проследяват, ако има нужда от операция се ляга под ножа и това е. Аз лично съм против, операции които не са необходими.


Хубав ден!
Операцията е всичко друго, но не и приятна. Но ако имаш излишни пари и време и те влече ...

# 322
  • Мнения: 1 078
Маги казахте, че е взет секрет. Как е взет - в смисъл иглена биопсия ли е или имате изтичане от зърното ? Резултатите от този секрет също ще дадат информация как да постъпите, но ако е фиброаденом, с тези размери е по-добре да го махнете. Ако се докаже киста, то тогава операция не се прави, а се източва съдържимото. Един от лекарите е казал, че има възпалителен процес. Кистите, когато се възпалят болят и са с увеличени размери.

# 323
  • Мнения: 2 721
Кога възстановяването е по-бързо и безболезнено? Когато разреза на операцията е през зърното или на кожата?

# 324
  • Мнения: 822
Не,  не се шегувам - кистите се появяват и изчезват непрекъснато, а ФА са безопасни. Успокой се нищо ти няма. 4-ма лекари са ти го казали.
Не съм могла да се запиша за безплатните мамологични прегледи, но чувам, че във ВМА много квалифицирано и старателно безплатно преглежда жените д-р Инков, ползва много добър ултразвук! Браво! Някои от лекарите хич не се впрягат, а отбиват номера.., нали е безплатно! 

# 325
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Какво ви е мнението на профилактичната мамография преди 45 г.
Минах ехографски преглед всичко е наред, освен кистата която си нося поне от 5 г., но доктора накрая подхвърли ако съм искала да направя една мамография профилактично, да съм си спокойна, на 40г. съм.

# 326
  • Мнения: 964
Аз до сега три пити съм била на мамография ( на 37, 39, 42 години )
ама на нея не ми се видя нито кистата , нито онова което извадиха при  операциите ( предканцероза - дуктален папилом) ... някакви мастопатии ми описват и това е , нищо особено ... а и никога не ме е боляло ( както казват някой жени , че изпитват болка) та сега се замислям дали са ми ги правили правилно тези мамографиии .
по мое мнение НЕ СИ ПРАВИ мамо ,ако всичко на ехографа ти е ок
нека се включат и други момичета с мнение .

# 327
  • Варна
  • Мнения: 10 493
svetlinar благодаря ти за мнението.

# 328
  • Мнения: 51
Дали мамографията ще е показателна, зависи от жлезата. При по-"гъста", нищо не се вижда.
Аз съм с двустранна мастопатия и солидно образувание, нищо не показа мамографията. Само ехограф и ямр ги показа.

# 329
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Дали мамографията ще е показателна, зависи от жлезата. При по-"гъста", нищо не се вижда.
Аз съм с двустранна мастопатия и солидно образувание, нищо не показа мамографията. Само ехограф и ямр ги показа.

Да разбирам ли,че ехографа е по-надежден от мамографията?

Общи условия

Активация на акаунт