Перилни препарати и омекотители – 45

  • 56 379
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 267
Този течен препарат пробвала ли си? Забелязала съм, че не прави никаква пяна. Концентрат е - 35 мл за цяла пералня, 25 мл за половин.
Скрит текст:

Формил-ът за цветно (него съм ползвала) прави пяна, и то доста, при меката софийска вода. Както е и концентриран, трябва много да се внимава с количеството препарат.
Иначе аз лично нямам забележки откъм изпирането. Смятам, че е по-добър от някои течни от високия клас.

# 721
  • Сливен
  • Мнения: 4 061
Имам две питания:
1.Имам ново ленено яке,тъмносиньо за което имам съмнения,че може да ми боядисва дрехите и искам да го накисна с оцет,но не се сещам какво беше съотношението оцет:вода и каква да е водата топла ,студена или само да го изпера с прах за пране.
2.Живот и здраве юли месец ще си имаме бебе,пералнята е Канди около 10 годишна,пера само с прах ,периодично и пускам профилактика с препарат или с прах за бяло на 90°,нямам проблем с вмирисване,обаче в тази пералня пера и дрехите на възрастен дядо,който е на легло след инсулт-почти неподвижен е.Неговите дрехи ги пера и с имперсант.Няма как се купим друга пералня,така че старата да остане само за него.Притеснението ми е да не навредя по някакъв начин на бебчето.Знам,че звуча сигурно смешно,но това дете е дълго чакано и се притеснявам са те объркам нещо.
Чакам вашият отговор.

# 722
  • Мнения: 4 270
Имам две питания:
1.Имам ново ленено яке,тъмносиньо за което имам съмнения,че може да ми боядисва дрехите и искам да го накисна с оцет,но не се сещам какво беше съотношението оцет:вода и каква да е водата топла ,студена или само да го изпера с прах за пране.
2.Живот и здраве юли месец ще си имаме бебе,пералнята е Канди около 10 годишна,пера само с прах ,периодично и пускам профилактика с препарат или с прах за бяло на 90°,нямам проблем с вмирисване,обаче в тази пералня пера и дрехите на възрастен дядо,който е на легло след инсулт-почти неподвижен е.Неговите дрехи ги пера и с имперсант.Няма как се купим друга пералня,така че старата да остане само за него.Притеснението ми е да не навредя по някакъв начин на бебчето.Знам,че звуча сигурно смешно,но това дете е дълго чакано и се притеснявам са те объркам нещо.
Чакам вашият отговор.
За якето не знам. Ленените дрехи се деформират и аз не бих го прала, особено ако има подплата.
За пералнята изобщо не звучиш смешно. Аз на твое място също бих се притеснявала.
Пери на по-високи градуси бебешките дрешки, живот и здраве, а на дядото - веднъж в седмицата, ако въобще е удачно, винаги с импресан, след което може би да дезинфекцираш пералнята. Може и да прекалявам, но ...

# 723
  • Сливен
  • Мнения: 4 061
Якето е без подплата пропуснах да отбележа.

# 724
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 832
Имам проблем с изплакването на дрехите в пералнята.  Имате ли идея на какво може да се дължи? Примерно пералня с хавлии ( не е претъпкана) с 50 мл. течен рекс за цветно ( с др. видиве е още по-зле) пусках я няколко пъти след това + че 4 пъти доливах омекотител, за да пресече пяната и все се пенеше и пенеше. Къде да търся проблемът.
Апропо по колко омекотител слагате на цяла пералня,примерно коколино?

Нова Надежда, събуди ми любопитството. Понеже пера от години с течен Рекс за цветно, но само цветно пране, си позволих и аз да се включа.
Гес ти е дала основните насоки къде да търсиш проблема, макар че е фенка на праховете.  Peace
В крайна сметка не разбрах измерваш ли си сухото пране, за да знаеш как да дозираш. Аз обикновено пера със 75 мл гел сухо пране 4-5 кг., но то си зависи и от твърдостта на водата и колко е замърсено прането. Не се и съмнявам, че си гледала таблицата на опковката.
Дозата перилен препарат с какво я мериш, след като нямаш чашка за барабана? (поне останах с такова впечатление, че не слагаш гела в барабана, а го сипваш през чекмеджето) Твоят проблем ме накара да измеря колко мл е наистина чашката на Рекса. Наистина е около 60-65 мл., както е дадено в табличката.
Чудя се, дали пък това също не е причина за чак такова разпенване (имам предвид сипването през чекмеджето).  newsm78
При мен принципно пяна няма при нормално пране. Получавала се е повече, когато предозирам при пране на изкуствени материи. (имам такова шалте за спалня с 4 възглавнички, все изкуствени) Като ги пера задължително има пяна, явно си прекалявам с гела.
Задължително ползвам допълнително плакнене, независимо с какво пера. Това и ти го правиш.
Омекотител при пране с течен препарат не ползвам, тъй като ароматът си остава.  Peace За съжаление омекотител, който да омекотява прането, до момента не съм намерила.
Може пък наистина да ти сипва малко вода пералнята, но това само ти знаеш.
Сега погледнах, че переш на програма памук, която при мен е около 3 часа и нещо, но с течен не съм я пробвала.
Аз пера цветно пране на програма 40 градуса за синтетика - 2 часа.

Пробвай да промениш нещо от начина си на пране и пиши дали има ефект, че ми е много интересно това разпенване.


# 725
  • София
  • Мнения: 2 296
Притеснението ми е да не навредя по някакъв начин на бебчето.Знам,че звуча сигурно смешно,но това дете е дълго чакано и се притеснявам са те объркам нещо.
Чакам вашият отговор.
Няма нищо смешно в притесненията на една майка  Peace
Според мен пране на 60 градуса с прах за бяло и след това гладене ще е достатъчно за бебешките дрехи.
Редовно почистване на пералнята и всичко ще е наред.

Споделям за вагона Силан, който показах преди няколко страници - учудващо, ухае и след изсъхване  Crazy

# 726
  • Мнения: 4 270
Якето е без подплата пропуснах да отбележа.
Аз бих го изпрала със студена вода, на ръчна програма, но с лека центрофуга, препарат за фини тъкани и след изваждането бих го подсушила леко и хоризонтално сушене. Изглади го влажно и мисля, че няма да има проблем.

# 727
  • Сливен
  • Мнения: 4 061
Благодаря ,момичета.

# 728
  • Мнения: 5 209
Аз не разбрах какъв е проблемът с дядото, че да не може и бебешки дрехи да се перат в тази машина? Наистина някой път се втелявате. Как точно да навреди на бебето? Нали не е заразно болен, а просто парализиран?
Няма проблем, не се фиксирай. Пери неговите с Импресан - всичко що е вирус и бактерия ще умре и нищо няма да му стане на бебето.

# 729
  • Мнения: 5 700
Скрит текст:
Имам проблем с изплакването на дрехите в пералнята.  Имате ли идея на какво може да се дължи? Примерно пералня с хавлии ( не е претъпкана) с 50 мл. течен рекс за цветно ( с др. видиве е още по-зле) пусках я няколко пъти след това + че 4 пъти доливах омекотител, за да пресече пяната и все се пенеше и пенеше. Къде да търся проблемът.
Апропо по колко омекотител слагате на цяла пералня,примерно коколино?

Нова Надежда, събуди ми любопитството. Понеже пера от години с течен Рекс за цветно, но само цветно пране, си позволих и аз да се включа.
Гес ти е дала основните насоки къде да търсиш проблема, макар че е фенка на праховете.  Peace
В крайна сметка не разбрах измерваш ли си сухото пране, за да знаеш как да дозираш. Аз обикновено пера със 75 мл гел сухо пране 4-5 кг., но то си зависи и от твърдостта на водата и колко е замърсено прането. Не се и съмнявам, че си гледала таблицата на опковката.
Дозата перилен препарат с какво я мериш, след като нямаш чашка за барабана? (поне останах с такова впечатление, че не слагаш гела в барабана, а го сипваш през чекмеджето) Твоят проблем ме накара да измеря колко мл е наистина чашката на Рекса. Наистина е около 60-65 мл., както е дадено в табличката.
Чудя се, дали пък това също не е причина за чак такова разпенване (имам предвид сипването през чекмеджето).  newsm78
При мен принципно пяна няма при нормално пране. Получавала се е повече, когато предозирам при пране на изкуствени материи. (имам такова шалте за спалня с 4 възглавнички, все изкуствени) Като ги пера задължително има пяна, явно си прекалявам с гела.
Задължително ползвам допълнително плакнене, независимо с какво пера. Това и ти го правиш.
Омекотител при пране с течен препарат не ползвам, тъй като ароматът си остава.  Peace За съжаление омекотител, който да омекотява прането, до момента не съм намерила.
Може пък наистина да ти сипва малко вода пералнята, но това само ти знаеш.
Сега погледнах, че переш на програма памук, която при мен е около 3 часа и нещо, но с течен не съм я пробвала.
Аз пера цветно пране на програма 40 градуса за синтетика - 2 часа.

Пробвай да промениш нещо от начина си на пране и пиши дали има ефект, че ми е много интересно това разпенване.



didka pitka, обикновенно пера всичко на 1 програма (синтетика) с тази разлика, че хавлии и бельо пускам на 60 градуса (пак с рекс но за бяло) и е около 1,57 мин. с допълнителното изплакване. За всичко друго намалям на 40 градуса и става 1,47мин. Програмата си има междинни центрофуги. Иначе  имам чашка и я слагам вътре в барабана. Не меря дрехите, преценявам дали е цяла или по - малко. За цяла сипвам 50мл. рекс иначе намалям. Тъпата пералня сама започва да издава претоварен звук, ако съм прекалила с дрехите и вече горе - долу си знам. Води се, че дозира водата спрямо теглото на дрехите. Програмата ми за памук е 3 часа и не си представям бельо и подобни да ги пусна на нея. (Почти всичките ни дрехи са памучни) Имам и др. ненужнми програми, като например за дънки над 2 часа. След 2 пранета трябва да си купя нови дънки.
На рекса за цветно пише да се използва от 20 до 40 градуса. Какво ще се случи с по-висока температура?

# 730
  • Мнения: 2 742
Скрит текст:
Имам проблем с изплакването на дрехите в пералнята.  Имате ли идея на какво може да се дължи? Примерно пералня с хавлии ( не е претъпкана) с 50 мл. течен рекс за цветно ( с др. видиве е още по-зле) пусках я няколко пъти след това + че 4 пъти доливах омекотител, за да пресече пяната и все се пенеше и пенеше. Къде да търся проблемът.
Апропо по колко омекотител слагате на цяла пералня,примерно коколино?

Нова Надежда, събуди ми любопитството. Понеже пера от години с течен Рекс за цветно, но само цветно пране, си позволих и аз да се включа.
Гес ти е дала основните насоки къде да търсиш проблема, макар че е фенка на праховете.  Peace
В крайна сметка не разбрах измерваш ли си сухото пране, за да знаеш как да дозираш. Аз обикновено пера със 75 мл гел сухо пране 4-5 кг., но то си зависи и от твърдостта на водата и колко е замърсено прането. Не се и съмнявам, че си гледала таблицата на опковката.
Дозата перилен препарат с какво я мериш, след като нямаш чашка за барабана? (поне останах с такова впечатление, че не слагаш гела в барабана, а го сипваш през чекмеджето) Твоят проблем ме накара да измеря колко мл е наистина чашката на Рекса. Наистина е около 60-65 мл., както е дадено в табличката.
Чудя се, дали пък това също не е причина за чак такова разпенване (имам предвид сипването през чекмеджето).  newsm78
При мен принципно пяна няма при нормално пране. Получавала се е повече, когато предозирам при пране на изкуствени материи. (имам такова шалте за спалня с 4 възглавнички, все изкуствени) Като ги пера задължително има пяна, явно си прекалявам с гела.
Задължително ползвам допълнително плакнене, независимо с какво пера. Това и ти го правиш.
Омекотител при пране с течен препарат не ползвам, тъй като ароматът си остава.  Peace За съжаление омекотител, който да омекотява прането, до момента не съм намерила.
Може пък наистина да ти сипва малко вода пералнята, но това само ти знаеш.
Сега погледнах, че переш на програма памук, която при мен е около 3 часа и нещо, но с течен не съм я пробвала.
Аз пера цветно пране на програма 40 градуса за синтетика - 2 часа.

Пробвай да промениш нещо от начина си на пране и пиши дали има ефект, че ми е много интересно това разпенване.



didka pitka, обикновенно пера всичко на 1 програма (синтетика) с тази разлика, че хавлии и бельо пускам на 60 градуса (пак с рекс но за бяло) и е около 1,57 мин. с допълнителното изплакване. За всичко друго намалям на 40 градуса и става 1,47мин. Програмата си има междинни центрофуги. Иначе  имам чашка и я слагам вътре в барабана. Не меря дрехите, преценявам дали е цяла или по - малко. За цяла сипвам 50мл. рекс иначе намалям. Тъпата пералня сама започва да издава претоварен звук, ако съм прекалила с дрехите и вече горе - долу си знам. Води се, че дозира водата спрямо теглото на дрехите. Програмата ми за памук е 3 часа и не си представям бельо и подобни да ги пусна на нея. (Почти всичките ни дрехи са памучни) Имам и др. ненужнми програми, като например за дънки над 2 часа. След 2 пранета трябва да си купя нови дънки.
На рекса за цветно пише да се използва от 20 до 40 градуса. Какво ще се случи с по-висока температура?

Защо се притесняваш да пуснеш бельо на програма 3 часа? Тези програми са точно за по-добра хигиена на кърпи, долно и спално бельо. А в по-старите теми е коментирано, че е препоръчително пране на тези неща с прах за бяло.

# 731
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 832
 newsm78
На моя Рекс за цветно пише: 20-60 градуса.
Тази програма за синтетика май е с по-малко плакнения обаче, мисля само 3.
На програма памук, вярно че е дългичка, но плакненията са повечко, мисля 5 или 6 са.  Peace
Може поне един път да пробваш на дългата програма да переш и да кажеш дали и там се получава много пяна. Експериментирай докато намериш начин да се справиш с пяната.
Моята програма на дисплея изписва 3,43 ч. примерно, но според кг приключва по-бързо.
Ама твоята пералня хич не е тъпа, щом те и предупреждава за претоварване.  Wink

_Smile_, Нова Надежда писа, че е алергична към праховете.

# 732
  • Мнения: 7 101
Притеснението ми е да не навредя по някакъв начин на бебчето.Знам,че звуча сигурно смешно,но това дете е дълго чакано и се притеснявам са те объркам нещо.
Чакам вашият отговор.
Няма нищо смешно в притесненията на една майка  Peace
Според мен пране на 60 градуса с прах за бяло и след това гладене ще е достатъчно за бебешките дрехи.
Редовно почистване на пералнята и всичко ще е наред.

Споделям за вагона Силан, който показах преди няколко страници - учудващо, ухае и след изсъхване  Crazy

Като човек, който от 3 месеца пере бебшки дрешки в пералня, да кажа - почти всички дрехи на внучето ми са с указания да се перат на 40 градуса.
Смятам, че се филмирате излишно, не става дума за човек, болен от проказа.
Импресана е достатъчен според мен.  Peace

# 733
  • Мнения: 2 742
_Smile_, Нова Надежда писа, че е алергична към праховете.

За праховете разбрах. Написах го като пример, но програмата защо не ползва не разбрах.

# 734
  • Мнения: 520
Препарата за почистване на перални на Хайтман, от утре е намален в Кауфланд на 3 лв. Който иска да си чисти пералнята, може да се възползва от предложението Peace

Благодаря за информацията! След като прочетох, веднага отидох и си купих. На упътването пише да се използва на минимум 60 градуса. Предполагам, това означава, че може и на 90. Коя температура да избера?

Общи условия

Активация на акаунт