Пазаруване от Aliexpress.com 52

  • 105 990
  • 737
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 308
преди вече месец си поръчах една чантичка и се надявам скоро да дойде. чувала съм че има забавяния или обърквания на стоки, но и друг път съм поръчвала и е нямало проблем.

# 151
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Преди седмица получих този телефон. Харесва ми, гледам че сега е малко по-скъп отколкото аз го закупих. Доволна съм, добри параметри има. Цвят златисто.
https://www.aliexpress.com/item/OUKITEL-K6000-Pro-Android-6-0-Ce … 010608.0.0.40Cydu

Иначе, чакам 2 калъфа за телефона по-горе-с бухала и с розите. Сега съжалявам, че ги поръчах, защото като пристигна телефона, вътре имаше и преден, и заднен защитен панел. Е, здраве да е!
https://www.aliexpress.com/item/For-OUKITEL-K6000-Pro-Case-Cover … 010608.0.0.l0finO

Спряха ли ти го на митница, или мина метър?
Никога стока не ми е ходила на митница, а съм от град, в който има митница.
На опаковката на тел. Пишеше 20$ и Gift. Затова не ходят там.😉 Хубавото е, че и не ми се е налагало досега да правя уговорки по този въпрос. Сещат се продавачите.

# 152
  • Мнения: 272
Това, че продавачите декларират стока като Gift на стойност 20$, не ти дава гаранция, че стоката няма да попадне в Митницата. Просто си минала метър. Митничарите не са балами и не ядат доматите с колците. Все пак и те си поръчват разни неща от интернет и знаят точно и ясно как работи схемата. Наясно са с факта, че търговците не пишат реалната цена на пакета.  Naughty

Да не говорим, че реално погледната и 20$, по днешен курс са си за облагане с ДДС.
Какво се случва обаче с продукти от Китай, САЩ или други държави извън ЕС и Митническия съюз?

България и другите членки на ЕС имат обща митническа тарифа. Това означава, че митата от трети страни към всички държави от Съюза са еднакви. Тяхната стойност зависи от цената на продукта:
•За пратка на стойност до 15 евро не се дължи мито и ДДС.
•За стоки между 15 евро и 150 евро не се дължи мито, но трябва да се заплати ДДС в размер на 20%.
•За пратки над 150 евро дължа както мито, така и ДДС.

Важно! Всякаква техника, като например компютри, таблети и телефони, е освободена от мито, независимо от цената, на която е закупена!

# 153
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Да, да... Запозната съм!
Жената попита, аз отговорих, че и по-обширно и за други ми поръчки.
Това ми е трети закупен телефон от Китай, както и от трети различен сайт, съответно за 57, 74 и 137 долара. Нито един от тях не мина на митница. Незнам какъв е този мой късмет.  newsm78 Също съм купувала и чифт обувки на стойност 26 долара. Отново си ги взех от пощата само срещу подпис.

# 154
  • Мнения: 272
Поръчай си 3 телефона в една обща поръчка и ще видиш как ще се редиш на опашката на Митницата  Laughing

# 155
  • Мнения: 6 587
Такова чудо не ми се беше случвало до сега. Поръчала съм си рамки за очила и понеже се позабавиха писах на продавача да разбера има ли проблем. Получих отговор, че рамките са задържани на митница и ме пита дали иска да ги пусне пак или ми предлага да си отваря диспут, за да ми върнат парите. (Добре, че му писах, че не знам кога щеше да ме просветли иначе. Crossing Arms)
Имате ли представа поради каква причина може да са задържани? Всъщност на мен от неговия отговор не ми става ясно дали на тяхна или на наша митница (по-скоро на наша, тъй като вече минаха почти 2 мес.) и защо му ги връщат в такъв случай?  Rolling Eyes
Понеже ги искам пак - какъв е вариант имам? Да ми удължи срока и да ги пусне на ново или един вид на ново трябва да поръчам?
Сори, малко объркано стана, дано ме разбрахте.
За толкова години и толкова поръчки не ми се беше случвало до сега. Confused
Пускам и номера RF572967503CN за всеки случай. Като го пусна през 17track и ми изписва "тревога" Rolling Eyes

# 156
  • Бургас
  • Мнения: 1 714
незнам даали е случайно
но поръчвам вече 2 години и имам само 2 непристигнали пратки и 2-те са през сингапурските линии. по мои наблюдения имат 2 линии - през хонкконг и някъде другиде и двете са изчезнали след изхода от хонконгския клон
все още си седят на
 departed from export center
HONGKONG / Hand over to airline

Последна редакция: ср, 19 апр 2017, 23:13 от musicdoubl3

# 157
  • София
  • Мнения: 3 172
.::V.I.P::.. Предполагам, че са задържани на тяхната митница. Имала съм подобен случай. Продавача не е разбрал, че са задържани. Когато си го попитала е проверил и съответно ти отговаря. Аз бих пуснала диспут, за да ми върнат парите. Много време е минало, та да чакаш, да ги праща отново. После ако толкова държиш на точно тези рамки, може да ги поръчаш отново.

# 158
  • Варна
  • Мнения: 384
търся качествени интересни тениски
моля за линк ако сте попадали на хубави
благодаря

# 159
  • Мнения: 206
За колко време горе долу ви пристигат поръчките сега. Пак има май забавяне или само при мен така се получава. Имам 10тина поръчки от преди месец  и още нищо не е дошло

# 160
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
търся качествени интересни тениски
моля за линк ако сте попадали на хубави
благодаря
Мъжки или женски?

# 161
  • Варна
  • Мнения: 384
търся качествени интересни тениски
моля за линк ако сте попадали на хубави
благодаря
Мъжки или женски?
всякакви Laughing и  детски

# 162
  • България
  • Мнения: 6 249
За колко време горе долу ви пристигат поръчките сега. Пак има май забавяне или само при мен така се получава. Имам 10тина поръчки от преди месец  и още нищо не е дошло
21-22 дни.
С проследим тракинг номер.
Вече не поръчвам, ако не предлагат такъв.
Вчера, днес пристигат пратки изпратени около 29 март.

# 163
  • Мнения: 6 587
vanian, благодаря за включването. Писах му и се разбрахме да ги пуска пак. То дали ще ми върне парите и ще поръчвам на ново или директно сега да ми го препраща май е все тая. Все ще чакам на ново. Peace
Някои от последните неща, които са ми пристигали:
1.
Тази рокля, а и други, от този продавач:
https://www.aliexpress.com/item/Women-Dress-Elegant-Floral-Print … 010608.0.0.dH1RvT

2. Магическите гъби:
https://www.aliexpress.com/item/50-pcs-lot-Gray-Magic-Sponge-Era … 010608.0.0.dH1RvT

3.
Тази джиджафка, която съм си лепнала на едни обувки, уж да ми омекотява и поддържа един вид свода, но не знам дали има/ще има някакъв ефект и дали изобщо е полезна.
https://www.aliexpress.com/item/Selling-1-pair-Professional-Orth … 010608.0.0.dH1RvT

# 164
  • Мнения: 272
vanian, благодаря за включването. Писах му и се разбрахме да ги пуска пак. То дали ще ми върне парите и ще поръчвам на ново или директно сега да ми го препраща май е все тая. Все ще чакам на ново. Peace

Не е все тая. При нова поръчка, може да пуснеш диспут, ако не пристигне пратката. Сега като ти мине срока, и не получиш обещаната от него втора пртака, няма да имаш възможност да отвориш диспут.

Общи условия

Активация на акаунт