Хипохондрички, сладки шматки, тормозят доктори с неравностойни схватки

  • 83 826
  • 851
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 326
Мина ми прегледа при АГ.Яйчниците ми са добре.Матката е добре.Никакви видими на ехограф гинекологични проблеми нямам.Пуснахме цитонамазка и микробиология.В пикочния мехур плуваха някакви неща.Не знам песъчинки,камъни или друго.Нямам кисти и камъни на бъбреците.Ще отида следващата седмица пак,защото лекарката ми иска да направим изследване за ЧПВ,Хламидия,Уреоплазма и Микоплазма.Май пак ще пусна стерилна урина,да видим има ли пак песъчинки и кристали.  newsm78 Иначе от няколко дни ходя всеки ден по голяма нужда,но нищо не се променя.Корема ми буквално се залепи за гърба вече.

# 91
  • Мнения: 158
Да ви се оплача пак и аз. Мравучкането по веждата не спира вече 5 ден, освен това почна да се мести и към дясната половина на главата. Бях на невролог и каза, че съм имала възпалени нерви, но аз пак продължавам да се вкарвам във филми за МС. Постоянно плача и си мисля за бъдещото ми дете и как ще се грижи за него. Направо ще полудея вече

# 92
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Зовка мила недей! Съвсем е възможно да е от нервите. Hug
И аз да ви се оплача,че забравих.На много места го разказвам,но тук не съм. Преди около 5 месеца както си пиех кафе се задавих и буквално щях да умра.Добре или зле беше ,че детето ми беше до мен и ме спаси. От тогава не мога да преглъщам спокойно.Пия със сламка и хапвам по много мънички парченца или на пюре храната.Ходих на лекар правиха ми ендоскопия и откриха само гастрит.Но от тогава съм все така.И дори и хапче не мога да погълна.А преди това си ги пиех спокойно независима каква големина са.Не знам какво да правя,не ми се живее така,много съм отчаяна.От това че пия със сламка получих газове.Абе направо съм за никъде.... Tired Tired

# 93
  • Мнения: 962
и мен ме мравучка дясна плешка днес цял ден ( на лакатя имам голям лопом от 20 години може би...може ли да е от това )  newsm78
неискам да чета за МС че отиде та се невиде ... Crazy
хубав събота и неделя и дано са спокойни дните  Simple Smile

# 94
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Здравейте момичета! решила съм утре да отида да си пусна при личната изследвания на хормоните.Или поне да ми даде направление за Ендокринолог.Вие правили ли сте си скоро такива изследвания? Сами ли поискахте да ви ги назначат,или не?

# 95
  • Мнения: 962
на мен никога никой не е искал да ми пуска хормони изследвания ,въпреки че имам предпоставки ( кисти в гърдите една по голяма вече съм писала по тази тема ... цикъла ми е кафяв ... рядко червено)
вчера бях при личния за направление за рентген ( където писах че в крачката имам кървави жилки-два пъти ми се случи за месец , той каза, че е от хранопровода само и само да не даде направление ,,, ейй писна ми казвам ви и от лекар  от печалбари и от какво ли не ( те ме докараха до тук ).
та по повод въпроса ти според мен НИКОГА НЯМА ДА ТЕ ПРАТЯТ НА НА ХОРМОНАЛНИ ако ти самата не си поискаш.
п.п. мен все пак си ме притеснява тази храчка с кървави жилки преди седмица беше Sad особено като прочетох в нета  Cry ... не знам какво да правя и рентгена дали ще ми реши проблема ,в паника съм писна ми вече в безизходица сум и от всичко ме е страх.
незнам и психолог дали ще ми помогне или ще усложни обстоятелствата...

# 96
  • Варна
  • Мнения: 1 366
Добре де,направи си снимка ,струва към.25 -30 лв ,в това влиза и разчитането.Рак се вижда на снимка,но силно се съмнявам да се види нещо на твоята.
Хормоналните.изследвания също не са толкова скъпи ,но не винаги са.достатъчни.
При положение ,че имаш киста ...добре е и с ехограф да видят щитовидната ти жлеза,въпреки че няма доказана връзка между едното индругото.

Аз лично не съм фен на джипито,сама бях си открила „онова нещо” и сама.си намерих лекар които да го изследва ,ако чаках нормалната влачеща.се.процедура нищо чудно и разсейки да бяха тръгнали.
Така че съвета ми е ,ако.можеш пусни си.сама.изследвания ,най -малкото е за твое спокойствие.

# 97
  • Мнения: 962
Добре де,направи си снимка ,струва към.25 -30 лв ,в това влиза и разчитането.Рак се вижда на снимка,но силно се съмнявам да се види нещо на твоята.
Хормоналните.изследвания също не са толкова скъпи ,но не винаги са.достатъчни.
При положение ,че имаш киста ...добре е и с ехограф да видят щитовидната ти жлеза,въпреки че няма доказана връзка между едното индругото.

Аз лично не съм фен на джипито,сама бях си открила „онова нещо” и сама.си намерих лекар които да го изследва ,ако чаках нормалната влачеща.се.процедура нищо чудно и разсейки да бяха тръгнали.
Така че съвета ми е ,ако.можеш пусни си.сама.изследвания ,най -малкото е за твое спокойствие.

довечера ще си направя снимка
но от прочетеното в нета разбрах, че тя не е най достоверното изследване , в смисъл не всичко се виждало на нея  ooooh!
щитовидна жлеза ми се гледа на ехограф , а от паника съм през 3 месеца да ми следят кистата ( че не знам със сигурност киста ли е ... и това ми е притеснено, при пункцията излезе киста , но за 6 м пак се напълни - миналия път викаха киста а излезе папилом  ooooh! абе изобщо пълно безверие в медицината имам...и от гледна точка на патила го казвам ( имам една ненужна операция от която нищо не извадиха и се наложи втора за да извадят папилома - преди съм писала )
и аз не съм фен на дж пи то , НО РАЗБЕРЕТЕ МЕ ПИСНА МИ ДА ПЛАШАМ ... оффффф
какви изследвания имаш в предвид да пусна ?

# 98
  • Мнения: 28
Здравейте, момичета,

Много се измъчвам и бих искала да поговоря с хора, които имат моите проблеми.
На 22 години съм и съм студентка. Преди години имах симптоми на хипохондрия, придружени с въобразяване, че имам проблеми със сърцето, тумор в мозъка, рак на гърдата и т.н. Тогава бях на 16-17г. Ходила съм на прегледи и нищо. Здрава като бик.

Преди 2 месеца имах няколко стресови ситуации и пак се започна. От години не бях се сещала за това, но дойде и този момент. Непосредствено след проблемите ми пак се започнаха едни черни мисли. Веднага щом нещо ме заболи се побърквам. Проблемът е, че вече усещам как рефлектира и върху психиката ми. Чувствам се емоционално нестабилна, имам проблеми със съня, често си мисля за болести и сама си назначавам диагнозите. Всяка сутрин се събуждам с нова болест.
Страх ме е, че ще полудея наистина и сама ще си предизвикам нещо. Майка ми се отказа да ми говори на тази тема вече и ме посъветва да се консултирам с психолог/психиатър.

Много съм объркана и бих била адски благодарна, ако ми дадете някакви насоки.  Heart Eyes

# 99
  • Мнения: 650
Здравейте и от мен. Не ми е много приятно да се запиша тук, но за тук съм....
През какви ли не диагнози и лекари съм минала (повечето слава Богу фалшиви).
Първо почина на баща ми приятелката (много млада и много тежко беше всичко около болестта и) После баба и дядо, които аз гледах, докато бяха на легло. Може би преди това се сдържах, но след тези  неприятни моменти, всичко в мен рухна. И сега за капак, ще влизам в болница да ми  махат жлъчката- пълна с камъни и нефункционираща. Умирам от страх и се побърквам, бавно умирам .....просто вече трудно се усмихвам, все лошото виждам и изнервям всички покрай мен.

# 100
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Бела мила не се стърпях да ти пиша.Съжалявам че си минала през това.Но то е вече зад гърба ти.А за жлъчката не се страхувай аз минах през такава операция преди две години.Не е страшна. Същия ден станах и ме изписаха на втория ден.Желая ти много здраве! Жалко че се увеличава групата!

# 101
  • Мнения: 2 461
Бях на лекар, болките ми долу са постоянни, но лекаря каза, че проблема не бил гинекологичен т.е. не е от миомите. Сега каква болест да си търся?
Съчувствам и на вас за проблемите. Пробвайте с позитивно мислене, аз пробвам , ефект-минимален.

# 102
  • Мнения: 158
Здравейте, момичета,

Много се измъчвам и бих искала да поговоря с хора, които имат моите проблеми.
На 22 години съм и съм студентка. Преди години имах симптоми на хипохондрия, придружени с въобразяване, че имам проблеми със сърцето, тумор в мозъка, рак на гърдата и т.н. Тогава бях на 16-17г. Ходила съм на прегледи и нищо. Здрава като бик.

Преди 2 месеца имах няколко стресови ситуации и пак се започна. От години не бях се сещала за това, но дойде и този момент. Непосредствено след проблемите ми пак се започнаха едни черни мисли. Веднага щом нещо ме заболи се побърквам. Проблемът е, че вече усещам как рефлектира и върху психиката ми. Чувствам се емоционално нестабилна, имам проблеми със съня, често си мисля за болести и сама си назначавам диагнозите. Всяка сутрин се събуждам с нова болест.
Страх ме е, че ще полудея наистина и сама ще си предизвикам нещо. Майка ми се отказа да ми говори на тази тема вече и ме посъветва да се консултирам с психолог/психиатър.

Много съм объркана и бих била адски благодарна, ако ми дадете някакви насоки.  Heart Eyes

Напълно те разбирам,аз съм по същия начин. Ако искаш ми пише във фейсбук - Зовка Манова. Там влизам по-често. Ако искаш да поговориш с някого, винаги може да споделиш

# 103
  • Мнения: 962
Само да се отчета че направих снимка и при нея всичко е наред (като изключим че имам изкривяване на гръбнака ... тия докторЕ и крива м'ъ изкараха)
Но ... кръвохпачетето(макар и оскъдно но два пъти повтарящо се ) си бе факт и не знам от къде идва...
Ами ако не всичко се вижда на ренгена ??? ... Незнам какво да мисля ...Но за съжаление мисля ... Аман !
Лека вечер и спокойна.

# 104
  • Мнения: 11 337
Здравейте нови момичета  Hug

call-me-lolita, кой в живота ти е боледувал и починал от тежка болест. Къде е начаалото на хипохондрията? В крайна сметка това са мисли, не са болести. Ти решаваш дали да им се довериш и да те гризат като кучета или ще ги държиш настрана.

BellaBarli, смъртността при махане на жлъчка е 0. Точно така ZIRO, геврече, няма страшно ама хич. Най-неприятното е излизането от упойката /ама и то минава/. Всичко ще е наред  Peace

svetlinar, ВСИЧКО СЕ ВИЖДА на рентген! Освен глисти  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт