Хипохондрички, сладки шматки, тормозят доктори с неравностойни схватки

  • 83 821
  • 851
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 11 337
Наистина в интернет всяко търсене за каквото и да е елементарно заболяване стига до рак  Mr. Green

# 271
# 272
  • Варна
  • Мнения: 10 493

Мам.... му това баш не ми е излизало,явно не съм въвеждала правилните симптоми  Joy

# 273
  • Мнения: 986
На мен ВСЕКИ ПЪТ. Направих си тест в крайна сметка.  Mr. Green

# 274
  • Варна
  • Мнения: 10 493
На мен ВСЕКИ ПЪТ. Направих си тест в крайна сметка.  Mr. Green

Всеки от каквото го е страх,това му прави впечатление.И да ми е излизало ХИВ не съм го отразявала,страха ми беше от друга болест  Tired

# 275
  • Мнения: 986
Не ме е било страх, преди да почне да ми излиза. Ама то ... щеш-нещеш, се замисляш.

# 276
  • Мнения: 962
На мен ВСЕКИ ПЪТ. Направих си тест в крайна сметка.  Mr. Green

Всеки от каквото го е страх,това му прави впечатление.И да ми е излизало ХИВ не съм го отразявала,страха ми беше от друга болест  Tired

И мен от друго ме е страх Sad
Глухарче ти как преодоля страха ?
дай жокер ... освен че не трябва да се чете

# 277
  • Варна
  • Мнения: 10 493


И мен от друго ме е страх Sad
Глухарче ти как преодоля страха ?
дай жокер ... освен че не трябва да се чете

Ще ти дам когато спреш да четеш  Flutter

# 278
  • Пловдив
  • Мнения: 691
Девойки, преди време бях писала тук и аз да се оплача ... Вече почти три месеца нещо ме души в шията и то най-вече като съм в легнало положение, на моменти даже ми се повдига от това. Не усещам топче или нещо такова, нямам проблем с преглъщането, ами просто все едно някой си е сложил ръката там и стиска. Имам и кашлица на пристъпи (суха), която беше изчезнала за около месец. Алергична е, доколкото знам, но уж климатикът я предизвикваше, сега е спрян ... Онзи ден се возих в една кола, пуснаха климатик за 10-15 минути и щях да се задуша. Sad Не знам откъде ме сполетя това нещо. Имам проблем с щитовидната жлеза, леко се е понадула, аз си я напипвам, но двама ехографисти, твърдят, че няма повод за голямо притеснение. И на двама УНГ ходих, освен алергия и хроничен фарингит, друго не видяха. Сега си търся добър ендокринолог, че преди време ми откриха Хашимото и да видя, какво се случва. Не издържам вече ... Гледам да не чета нищо в нета, защото, както сте споменали по-горе, нищо по-леко от рак не излиза, а с тези мисли едва не превъртях...

# 279
  • Мнения: 11 337
Sunshine__, аз съм така от години  Peace

Преди да те диагиностирам имам 4 въпроса:

1. Пиеш ли кафе?
2. Как е цикъла?
3. Как са хормоните на щитовидната?
4, Под стрес ли си?

# 280
  • Пловдив
  • Мнения: 691
Sunshine__, аз съм така от години  Peace

Преди да те диагиностирам имам 4 въпроса:

1. Пиеш ли кафе?
2. Как е цикъла?
3. Как са хормоните на щитовидната?
4, Под стрес ли си?

Здравей, the Дорис Simple Smile Не пия кафе от 4 месеца, само без кофеин.
Цикълът ми е непроменен от както ми е дошъл за 1ви път, редовен и болезнен
Хормоните на щитовидната, ТСХ е малко висок (5), но той е така от 2 години.
А за стреса.. постоянно съм под стрес, понеже съм свръх чувствителна, а когато ме тревожи мисълта за някоя болест, направо се побърквам Sad

# 281
  • Варна
  • Мнения: 10 493


Здравей, the Дорис Simple Smile Не пия кафе от 4 месеца, само без кофеин.
Цикълът ми е непроменен от както ми е дошъл за 1ви път, редовен и болезнен
Хормоните на щитовидната, ТСХ е малко висок (5), но той е така от 2 години.
А за стреса.. постоянно съм под стрес, понеже съм свръх чувствителна, а когато ме тревожи мисълта за някоя болест, направо се побърквам Sad

ТАТ и МАТ как са?А това ТСХ трябва да го смъкнеш,щитовидната жлеза вреди в дългосрочен план.Това душене може и да е от нея.Намери си читав ендокринолог.

# 282
  • Мнения: 11 337
Разбира се след преглед при ендокринолог и вемане на мерки за повишения хормон /не можа така да се остави, защото влияе на сърцето и го уврежда/ ако продължи да те души на мен 2 неща ми помогнаха:

1. Спри кафето. Това, че е безкофеиново нищо не значи. БЕЗ кафе. При мен за дни след като спрях кафето спря това душене.
2. Ходи на масаж на яка и гръб. Много облекчава усещането, че си с каишка Simple Smile
3. Пусни изследване на гърлен секрет ако те души само нощем  Peace

# 283
  • Мнения: 530
Здравейте! И аз пак тук. Бях писала в предни теми, после малко зачезнах, а сега се връщам с пълна сила. Наистина от това чудо няма спасение. Качеството ми на живот тотално се скапа. Имам прекрасен съпруг,приличен дом,хубава работа,2 дечица......Давам си сметка, че се страхувам именно от това, да не се разболея и да изгубя всичко,което имам. Да не видя как порастват децата ми. А те са толкова сладки. Имам много бенки по тялото, ходя вече на 3 месеца на преглед,виждам, че дори дерматоложката ме гледа странно като вляза в кабинета й. И след като мине прегледа аз продължавам да се взирам и да твърдя, че еди коя си бенка не  е хубава и къде,по дяволите, е гледала тази докторка. Всеки ден се разболявам от меланом. Имам проблеми с кръста,боли ме откакто родих голямата,вече 10 г.Биха ми упойката в гръбначния стълб и явно ми засегнаха нерв.От известно време ме схваща и врата-неудобна възглавница,работа на отворен прозорец...Да ама не,рак на костите.Сега от 2 дена ме наболява вечер стомаха, леко ми припарва.Случвало се  е и преди, е да ама сега е от рак на стомаха,а защо не и на панкреаса.Една роднина на 40г. си отиде от това,защо не и аз.Направо полудявам,да не ви изброявам другите диагнози,които си слагам ежедневно.Няма да ви разправям и как се вглеждам в децата.Милите,виждам как голяма се превръща и тя в хипохондрик,неизбежно е покрай мен.Това направо не  е живот.Умирам всеки ден.

# 284
  • Мнения: 962
Здравейте! И аз пак тук. Бях писала в предни теми, после малко зачезнах, а сега се връщам с пълна сила. Наистина от това чудо няма спасение. Качеството ми на живот тотално се скапа. Имам прекрасен съпруг,приличен дом,хубава работа,2 дечица......Давам си сметка, че се страхувам именно от това, да не се разболея и да изгубя всичко,което имам. Да не видя как порастват децата ми. А те са толкова сладки. Имам много бенки по тялото, ходя вече на 3 месеца на преглед,виждам, че дори дерматоложката ме гледа странно като вляза в кабинета й. И след като мине прегледа аз продължавам да се взирам и да твърдя, че еди коя си бенка не  е хубава и къде,по дяволите, е гледала тази докторка. Всеки ден се разболявам от меланом. Имам проблеми с кръста,боли ме откакто родих голямата,вече 10 г.Биха ми упойката в гръбначния стълб и явно ми засегнаха нерв.От известно време ме схваща и врата-неудобна възглавница,работа на отворен прозорец...Да ама не,рак на костите.Сега от 2 дена ме наболява вечер стомаха, леко ми припарва.Случвало се  е и преди, е да ама сега е от рак на стомаха,а защо не и на панкреаса.Една роднина на 40г. си отиде от това,защо не и аз.Направо полудявам,да не ви изброявам другите диагнози,които си слагам ежедневно.Няма да ви разправям и как се вглеждам в децата.Милите,виждам как голяма се превръща и тя в хипохондрик,неизбежно е покрай мен.Това направо не  е живот.Умирам всеки ден.
Тук ще замълча и сведа глава , защото "това съм го писала аз" с изключение на това , че мен не ме боли гърба( за сега)  , но имам заместване и други работи които ме притесняват .
Скрит текст:
Имам чувство че проблема ми идва от безверието в медиците ни - смело го заявявам.Лекаря в България се е превърнал в печелбар ... и ни преглеждат с претупване ,НО винаги оставят едно но...за да отидеш пак ,казвам го от опит. Разочарована съм .Вчера например бях на АГ на годишен профилактичен качих се на стола взе ми САМО цитонамазка и това беше  ... аиде обяснете ми аз ли не съм добре - това ли е прегледа...нито ехограв нито нищо друго , паричките в джоба и чао. Еми сорите ме ама не съм спокойна - циотонамазката е изследване , А НЕ ПРЕГЛЕД !И к'во като ходих нито яичници нито нищо не гледа и ехограв в кабинета си няма , ама иначе виден доктор много хвален по форумите  ooooh! просто нямам думи.Ами да загрижена съм за здравето си и една цитонамаска не ми е достатъчна като АГ преглед.Друг случай, за друг проблем писах на един лекар( онлайн консултация) отговора е лесен да или не , но отговора бе заповядайте на преглед , а когато нямаш такава възможност"Не ме безпокойте". Що за хора са тези лекари незнам. Ок аз имам хипохондрия , но 80 % я получих от лекарска небрежност, лъжа и печелбарство (писала съм по напред с операцията на гърда от която не извадиха нищо , но ми дадоха иначе хистология...втора операция и така" завъртях колелото"), а останалите 20 % отмного четене в нета .
Психолог !
ОК.  кой ще помогне, кажете ми име  ? опитвах не ми се получи , даже напротив тя ме изплаши още повече - не ми се говори а услугата и е високо платена .
ТА... незнам как се излиза от тази кризата и излиза ли се въобще.
Вече мисля да опитам с хапчета ( лексотан например) но и него да ми изпишат е 50лв."преглед" ,а после рецепта.
Незнам ,защо НАПИСАХ ВСИЧКО ТОВА ,ПРОСТО ИСКАХ ДА СЕ ОПЛАЧА НА НЯКОЙ,които поне би се опитал да ме разбере  ,защото вече имам чувство ,че даже и мъжо  трудно ме разбира. "лепнато ми е клишето хипохондричка" и толкоз .
Чувствам като Сияние , НИЩО НЕ МЕ РАДВА и аз имам добро семейство и прекрасни деца ,които сасипвам неволно.

п.п. искам нещо и да питам ,
1. когато сте в хипохондрична криза ,избухвате ли безпричинно за дребни неща,които в момента ви дразнят?
2. суеверни ли сте?
3. имате ли натрапчиви мисли?
4.получавате ли ПА ( треперене,"изтръпване на хранопровод",плачете ли )
5. можете ли да контролирате мисалта си

... има и други въпроси но не ги помня тези ми ги задава хомеопата когато бях на интервю ,
даде ми хомеопатично което се пие САМО 2 пъти в месеца ( как ще ми помогне незнам) и едни капки ,които трябва да взимам 2 на ден ( индивидуални са нещата за това нямат имена и не ви ги пиша тук).
Благодаря , че ме изчетохте ( поста стана прекалено дълъг и за това го слагам в спойлер)
ХУБАВ И СПОКОЕН УИКЕНД .  

Общи условия

Активация на акаунт