90-дневна диета - килцата стопи и фиданка стани! - тема 364

  • 69 361
  • 734
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 493
Момичета, всеки ден ли се теглите? Аз май няма да си го причиня и ще е само след плодов.
Утрешното меню: Закуска - ягоди
Обяда салата и булгур..Може да добавя още нещо
Вечерята ще я мисля

# 421
  • Мнения: 2 695
И аз имам един въпрос. Хапвате ли пилешка супа? Ако я приготвям без картофи и с много малко фиде,вместо позволената филия хляб newsm78 Мислите ли,че може да се яде?
Не може фиде в супата  Confused Можеш да сложиш повечко зеленчуци или както ти е предложила Зла Вещица с яйца, въпреки че е смесване на белтъци.

Аз лично не спазвам правилото за несмесване на белтъците, но това е мой избор. Според книгата не е така  Peace

Julia78 докладвай как се получи лучника  Hug

ЗлаВещица добре дошла при нас  Hug Да разбирам ли, че си от Дюканската група? И аз преди 90 ДД правих диетата на Дюкан и свалих. Но после, поради ред причини качих, че и в запас сложих  hahaha С 90 ДД смъкнах 40 кила и ще съм фен до гроб на този режим  Hug

З - 2 ябълки
О - печено пиле със зелева салата
В - печено пиле със зелева салата Печеното пиле за вечеря трябва да бъде 1/2 от количеството, което си хапнала за обяд. Това правило не важи за салатата.

И два въпроса ако може. Бананите разрешени ли са? Да, сутрин за закуска в първите три дни, а в плодовия през целия ден.И балсамов оцет може ли? Според мен може. Дори и да има пренебрежимо количество захар, човек колко оцет може да сложи на салата? Най-много 1 с.л. Grinning

# 422
  • Пловдив
  • Мнения: 14 075
NoMe, благодаря!  bouquet
Може да се каже, че съм провалила се дюканка. Много обичам месо, така че Дюкан най ми отговаря на начинът на хранене, но по ред причини, повечето от които неуважителни нямаше добър краен резултат при мен. За което ме е срам, но за съжаление срамът не оправя нещата.
Знам за количествата на обяд и вечеря, мисля, че ги спазих. Намалих и салатата, днес ще се поправя  Laughing
Банан за закуска - един или два?

Менюто ми за днес:

З - 2 ябълки
О - леща и салата от зеле
В - леща и салата от зеле

# 423
  • Мнения: 2 695
Обичаш месо, но да знаеш, че 90 ДД е леко ограничена откъм протеини  Grinning Само в първия/белтъчен ден можеш да ядеш месни продукти.

Другият вариант е, но ако нямаш много килограми за сваляне, да преминеш в режим почивка на 90 ДД. При режим почивка отново ядеш разделно, както е по дни - белтъчен, варива, вгх, плодове; но тук можеш да хапваш на обяд от едната група - да речем белтъци, а на вечеря от другата група - например варива. В този случай имаш възможност всеки ден да имаш месо (белтъчно хранене). Аз именно това практикувам, наблягам повече на белтъци/протеини  Peace
Бананите за закуска са 2  Grinning

За днес съм си приготвила
з. ябълки
о. 1/2 св.пържола + кюфте. В каймата за кюфтетата сложих нарязана на ситно коприва, получи се добре
в. най-вероятно кисело мляко  

# 424
  • Пловдив
  • Мнения: 14 075
Имам много за сваляне и щом съм се докарала до тук ще изтрайвам с месо веднъж на 4 дни. Да съм се държала като съм можела повече и да съм направила нещо трайно като съм имала възможност  Laughing
Благодаря за инфото за бананите, от сега си ги планувам за утре. И за вдругиден  Party

# 425
  • Мнения: 3 067
Вещи, аз хапвам много банани.
Иначе за половината обяд, никога не съм пазила това правило, а и ако човек се храни редовно, ще е трудно. Имам предвид има хора, които преяждат на всяко хранене и са с разширени стомаси. Аз никога не съм била от тях, аз не ядях много, а ядях грешно - обяд нещо малко, два часа по-късно нещо сладко, после пак и пак и така - т.е. не съм поемала голямо количество храна на веднъж. И до сега ми е трудно да ям много, за това за обяд няма как да изям голяма порция, че за вечеря да мога да я намаля на половина и да съм сита.
Идеята за парцаливото фиде от яйца е много добра Simple Smile

Днес съм -300 гр., и съм доволна и от някои лични постижения
Да ви е хубав деня  Hug

# 426
  • Мнения: 2 695
Госпожице  Grinning За личното постижение те поздравявам и тук  Hug bouquet Hug Дори мисля, че е хубаво да го опишеш, за да стимулираш и другите момичета, да видят, че можем  Peace, че няма невъзможни неща и че факта, че някога сме били дебели не трябва да ни спира да се променяме  bouquet

Момичета, всеки ден ли се теглите? Аз май няма да си го причиня и ще е само след плодов.

Много добро решение си взела. Аз съм против ежедневното мерене. веднага обяснявам защо - има храни, за обработката на които на организма му трябва повече време. Такова например е зелето. Ако за вечеря сме хапнали една пържола със зелева салата, тялото няма да може да се справи със зелето за една нощ и на сутринта ще видим тлъст + на кантара и ще си кажем: Ооооо аз няма да ям месо за вечеря, защото от него качвам. Тук всеки може да замени месото с например - боб, леща, картофи, извара или каквото ще да е  Crazy Мисля че принципа стана ясен.
Най-добре е да се мерим след изкарана четворка или пък веднъж седмично. Важно е тенденцията за спад надолу да се запази  Grinning

# 427
  • Мнения: 3 067
Dundi и аз съм против меренето всеки ден Simple Smile))
НоМе...
Дебела съм от дете, не, бях дебела от дете. В училище никога не покривах нормативите, никога не носех хубави дрехи. Пишеха ми 6 ци по физическо заради ентусиазма ми, защото слабите момичета все седяха на пейката, а аз обичах да играя. Но не и да покривам нормативи и това беше кошмар за мен. Днес имаше състезание по тичане - покриване на нормативи, готвя се за него от месец и нещо, спрях цигарите, ходех на стадиона всеки ден, преминах през какви ли не емоции, от това, че не мога да избягам и 100 метра... боляха ме костите, болеше ме дроба, всичко ме болеше. Усетих се, че съм с паднал свод и си купих стелки, ходех всеки ден, студено, дъждовно, ходех Simple Smile Днес минах трасето за 4 минути, а обикновено го минавах за 5.30 и то когато изобщо можех да го премина без да спра. Станах първа сред жените, което не е нещо особено, просто изпреварих няколко жени. Но...това беше ужасно важно за дебелото момиче, което живееше в мен, което и до сега се чувстваше по някакъв начин непълноценно във физическите неща. Месец сънувам кошмари за това изпитание, а днес се изправих срещу самата себе си, спомените си, страховете си, комплексите си ги победих. Всеки ги има и няма нищо лошо в тях, стига да умеем да ги борим по здрав и адекватен начин. И да.. щастлива съм и то много Simple Smile

# 428
  • Варна
  • Мнения: 854
ЗлаВещица добре дошла  Hug
Госпожица Дух Браво за успеха,който сте постигнали с много труд и себеотдаване  bouquet
За днес:
З:2 малки банана
О:4 филийки Вита с лютеница
В:козунак /с бонус украса от заквасена сметана  Blush /
Аз се тегля всеки ден от както съм на режима...преди него - пак  Mr. Green

# 429
  • Мнения: 2 695

В:козунак /с бонус украса от заквасена сметана  Blush /


хххммммм......  Thinking Thinking
не съм много сигурна за заквасената сметана  newsm78

Я баба да дойде и да каже

# 430
  • Мнения: 13 083
Сподер мен не е позволена Confused
Госпожица Дух, респект за постигнатото. Аз нямам такава воля и никога не съм имала. Не съм била слаба никога,но не съм и от най дебелите. Килограмите ми се лашкат постоянно и немога да ги задържа. Когато ми е нервно се тъпча Sad напоследък съм в такъв период.

# 431
  • Мнения: 2 695
Сподер мен не е позволена Confused
да де, но пък нали във вгх вечеря има малко повече свобода. Може да се хапва, да речем бисквитена торта, а при нея крема е с мляко. По тази логика би трябвало да може козунак с украса от заквасена сметана.

Но не съм напълно убедена  newsm78

# 432
  • Мнения: 13 083
И аз newsm78 някой по компетентен да каже. Аз предните пъти като съм била на режима изобщо не съм си позволявала заквасена сметана в никой от дните. Всъщност от незнание съм се лишавала от много неща,които е било възможно да ги ям.

Последна редакция: вт, 25 апр 2017, 16:54 от ARIA*

# 433
  • Мнения: 14 102
Щом може сладолед, защо да не може козунак с малко сметана за украса? За мен тази вечеря е за тези, които много обичат сладко. По този начин ще издържат диетата, като не се лишават от любимата храна, а и ще излъжат организма, че не е на диета. Важното е да не се прекалява с количеството.

# 434
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 333
Здравейте! И аз се завръщам в темата след 7 години отсъствие Simple Smile От вчера отново съм на режима и се надявам отново да има резултат, защото след раждането вече свалям много трудно.

Днес закуската беше 1 зелена ябълка; обяд - ориз със зеленчуци (грах, царевица, моркови) и салата червено цвекло с моркови, вечерята ще е същата.

И аз като ARIA* съм се лишавала от доста неща предишния път. Сега гледам, че може сладолед във въглехидратния ден, може да се смесват 2 протеина... Преди не смеех да хапна манджа, в която има лъжица брашно примерно или торта, правена с прясно мляко.

Общи условия

Активация на акаунт