Ултиматум от бившия

  • 5 677
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Здравейте, искам да споделя с вас моя проблем.  Омъжих се на 18  малко след това ми се роди дъщеричка. Няколко години живяхме добре. След това обаче се намесиха външни хора и брака ми се разпадна. За мое голямо съжаление и по независещи от мен обстоятелства след раздялата със съпруга ми детето остана при него. В началото се виждахме често, но след като в живота ми се появи друг човек бившия спря да ми дава детето. Ограничи всякакъв контакт. Веднъж ми звънна и ми каза, че ако се разделя с човека с който съм ще мога да си виждам детето иначе не. И сега на нея и казва, че майка й е избрала друг пред нея. Това не е истина защото всеки ден и звъбя, но той не к дава телефона и не й дава да се видим а това ме убива. Просто исках да споделя и ако някой може да даде съвет с радост ще го прочета.

# 1
  • Мнения: 650
Родителските права на него ли са ? Дори и да са на него ти пак имаш правото да си виждаш детето. Това е абсурдно да му говори и настройва срещу теб, не можеш ли да си вземеш детето ?  Не оставяй нещата така,  да те върти и манипулира, бъди силна.

# 2
  • Мнения: 3 788
Не даваш никакви подробности и е трудно да се даде адекватен съвет.

Няма да гадая, но предполагам има съдебно дело и съдебна заповед за свижданията. Не си в състояние да контролираш той какво й говори и как я настройва, но си в състояние да изискваш това, което е определено от съда да се спазва. В противен случай той е в нарушение и следва да бъде санкциониран.

На твое място аз бих водила подробен дневник по дати кога са ти били дните, часовете, уикендите за свиждане, кога си отишла и дали детето ти е предадено според заповедта за свиждане, ако не - защо не ти е било предадено и какъв алтернативен вариант ти е предложен. Ако просто има отказ без обяснения или неадекватни такива, бих пуснала веднага оплакване.

Бих водила със себе си и свидетел - майка, брат, сестра, баща, приятел/ка, които впоследствие да потвърдят случилото се. Също може би е добре да се посъветваш предварително с адвокат, който би могъл да ти предложи и други варианти.

Ако нямаш право на свиждания и зависиш изцяло от неговото благоразположение и добра воля, тогава май нямаш полезен ход, но не мисля, че случаят ще е такъв.

Говори с адвокат и действай бързо и агресивно. Не се оставяй да те плаши и манипулира, ограничи контактите с него до абсолютния минимум за да не ти влияе негативно на психиката.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 997
Вьпросьт ти е за адвокат, той ще прегледа документите и ще ти каже най-добре как да постьпиш.

# 4
  • Мнения: 21
Благодаря на всички ви. По въпроса за някой свидетел аз нямам роднини и близки. А що се отнася до това какво е записано в решението за развода там пише " може да вижда детето по всяко време". Да но всъщност той дори и телефона не си вдига и не ми дава да чуя детето.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 36 714
А ти защо пишеш по форуми, а не си на консултация с адвокат?

# 6
  • Мнения: 21
Първо защото нямам финансова възможност
Второ защото много се страхувам от този човек.

# 7
  • Мнения: 222
Какво е това съдебно решение?Изобщо имало ли е дело?Имаш ли съдебно решение от РС?Издръжка плащаш ли?

# 8
  • Мнения: 2 157
Ами освен консултация с адвокат, ние няма какво да ти кажем конкретно.
В материята има много специфики. Бих казала да пуснеш жалба срещу него: че не ти дава детето. Но грам идея си нямам как да я оформиш.
И все трябва да имаш някой познат, който да свидетелства - най-малкото мъж имаш.
От какво те е страх? Че ще те нарани ли? Той с тоя страх може да ти каже "Няма да виждаш повече детето, иначе ще те убия!" Ще се откажеш ли от детето си? Това си е чисто манипулативна техника...

# 9
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 301
Само адвокат може да реши проблема.

# 10
  • Мнения: 14 966
Благодаря на всички ви. По въпроса за някой свидетел аз нямам роднини и близки. А що се отнася до това какво е записано в решението за развода там пише " може да вижда детето по всяко време". Да но всъщност той дори и телефона не си вдига и не ми дава да чуя детето.
Освен " по всяко време" , което е съвсем пожелателна клауза и няма изпълнителна сила , в решението задължително са записани поне два уикенда през месеца.
Колко голямо е детето ? Вземаш си изпълнителен лист за режима ти на виждане , образуваш си изпълнително дело , и така. Не губи време , защото заради липсата на контакт с детето , нещата ще се задълбочат заради безхаберието ти.

# 11
  • Мнения: 826
Писах ти на лични. Адвокат съм, имам желание да ти помогна.

# 12
  • Мнения: 21
Благодаря Ви

# 13
  • Мнения: 91
Успех ти желая,направи всичко което е нужно,за да виждаш и бъдеш с детенцето си.Не се отказвай. Hug

# 14
  • Мнения: 21
Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт