Как да откажем биберона?!

  • 2 369
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 50
Нека повече мами се включат, но как да откажем биберона,вечер задължително си го търси ,а и през деня  много често ...На 2г,7м сме и се притеснявам ,имаме 16 зъба вече.

# 1
  • Мнения: 613
Погледнете тази тема. Там се обсъжда махане на памперс и биберон.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=851425

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 23 686
О, и вие ли имате нужда от отказване от биберон? Тогава проблемът е сериозен, аз си мислех, че само бебета го използват.

# 3
  • Мнения: 1 091
Ние също сме от тази група,само където сме на 3г. Просто не знам какво е способно да я откаже от него.Все още не съм намерила изхода.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 23 686
Ние също сме от тази група,само където сме на 3г. Просто не знам какво е способно да я откаже от него.Все още не съм намерила изхода.
На три и пишеш във форум! Браво!

# 5
  • Мнения: 1 091
Можеш ли да си представиш само?!

# 6
  • Мнения: 7 325
Моята дъщеря на тази възраст *замени* биберона с колело. Отидохме в магазина, тя го остави на касиерката, а жената и даде кутията. После стана страшно. Беше буквално в абстиненция. За радост шока мина за три, четири дни. Опита ми показва, че до две години децата приемат този вид промяна по-лесно. След това, въпреки че са големи и разбират, нещата са сложни.

# 7
  • Мнения: 832
Бяхме на две години и още с биберон, е от време на време,но си го търсеше... Реших да не го насилвам детето и да го оставя още, докато един ден му дадох чисто нов биберон,сложих го на столчето му да яде, той не пожела да го изплюе, дръпнах му го ..и ужас беше го прегризал и само пластмасата в ръката ми... Такъв шок изживях, не знам с каква бързина успях да му отворя устата и да извадя остатъка от биберона... Но от този ден повече биберон не му дадох, търсеше го няколко дни, 2 пъти поплака и това беше... Мами много внимавайте, като имат зъбки децата,могат до го прегризят и да се задавят не дай се боже... Въпреки,че сменях биберона често, и никъде нямаше прегризано,от раз успя малкия....

# 8
  • Мнения: 89
Здравейте,

И аз имам проблем със залъгалката и съветите ви ще са ми полезни.
Малката е на година и три месеца, вече има зъби и не ми се ще да е с биберон. През деня не го търси, но вечер не може без него.

Общи условия

Активация на акаунт