Не искам детето ми да стане дебело...

  • 2 047
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 934
Да е жив и здрав малкия, нека си яде! Сигурно му предстои скок в растежа. Ако не прекалявате с 'боклуците' и му осигуриш достатъчно възможности да тича и да си изразходва енегията навън, няма начин да стане дебел. Движението е много важно - щом е активен, няма проблем.

# 31
  • Мнения: 415
Еееее успокоихте ме   bouquet
Току що изяде цял банан, после половин кофичка кисело мляко, пилешко месо - почти половин купичка, сирене към 100 гр. и продължава да вика - дааай дааай към бананите...аа и 200мл.сок от ябълка му направих... Joy това от 19,30 до към 22,00ч.
Ушите ще ни изяде, ей! Joy

# 32
  • Мнения: 1 756
Преди няколко месеца ядеше нормално. После отказа всичко - нито от кухнята, нито моите манджи  Stop само солети, плодови пюрета и кисело мляко.
Сега обаче /от седмица насам/ яде като разпран  ooooh! - яденето от кухнята, после цял банан, ако някое дете навън яде нещо - айде и той - солети, вафли /особено шоколадови/....на обяд - бурканче храна, половин кофичка кисело мляко, десерт, ако не дам - застава под купата с плодове и вика дай към бананите....
Вечер се храни сам eat, а щом свърши се мята на нашето Thinking - сирене, кашкавал, месце...каквото има по масата, непрекъснто нещо трябва да дъвче иначе пищи и се тръшка Close.
Ако чуе нещо да се шумка в кухнята - веднага се храща за решетката и крещи  cry- дай, дай, ам, ам...
Гони кучетата в парка и пак вика ам, ам, ам... Яде пръст, камъни /само ги облизва и после ги плюе/....
За сега не е качил теглото, ама е бучка - прелича на малък кечист.
Има много енергия и е нон стоп в движение   261uu    jumpuu
smile3540 football
Дали да го ограничавам? Ако имате подобни проблеми - дайте съвет  bouquet
Абе как ще го ограничаваш, дете има нужда о Енергия,и ние сме така само спри шоколада ина4е нека си похапва плодове и всичко каквото иска Hug

# 33
  • Мнения: 269
Щом изразходва толкова много енергия, според мене, е нормално да си хапва добре!
Ако обича постоянно да си гризка нещо можеш да му даваш нарязани на пръчици морковчета, краставички, резенчета ябълка, портокали, а вместо сладки работи - стафидки или медец.
Моята щерка /на 2г 10м/ и тя е така на моменти - понякога сякаш сяда на масата само да ме дразни като рови из храната и я ръси по пода, а друг път е като метла, каквото докопа изяжда!
Понеже аз като малка имах алергия към шоколад тя още такъв не е и помирисвала, та за нея най-голямото лакомство са бонбони Карамел Лакта, от които й се полага по една за десерт след като изяде един плод след вечерята или обяда... Сега е в ящен период и аз я ограничавам понякога, но като цяло я оставям да си хапва. Май е по-лошо да ги караме на зор да се хранят Thinking
Иначе е кльощава - висока е 1,03 м, а тежи 15 кг. Но пък е такъв живак и в яслата все ми я "хвалят", че била много буйна, та не я мисля!

Общи условия

Активация на акаунт