Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 44

  • 122 617
  • 824
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 85
Подозирам, че си била на ФЕК и Таксотер, защото е било новообразувание. Точно схемата ѝ ме кара да мисля, че при нея е рецидив от първото заболяване. Как разбират дали е нов рак или е метастаза от предходния, нямам идея. Херцептин + Перджета + Таксотер е първа линия при метастатично заболяване или при рецидив, а не при новообразувание.

# 571
  • София
  • Мнения: 5 074
Според мен е нов рак. Не може да е мета, а рецидив се получава на мястото на тумора. Както беше при мен.
Но лечението леко ме озадачава.
Но това не е наша работа.

# 572
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 741
Как разбират дали е нов рак или е метастаза от предходния, нямам идея. Херцептин + Перджета + Таксотер е първа линия при метастатично заболяване или при рецидив, а не при новообразувание.

Сигурно при биопсиите са установили вида на тумора. При мен след втората операция на същата гърда излязоха различни характеристики/ рецептори, ХЕР2 , G/  и хирурга смята, че е новообразувание, а не рецидив.

Veniz Как са при теб нещата? Още веднъж пожелавам на всички много, много здраве!

# 573
  • Мнения: 1 059
Шуши, за сега съм добре, пия капецитабин, т.е. правя химията вкъщи на хапчета.Поне да си почина малко от втора база.

# 574
  • Мнения: 85
Хули, специално за лобуларния съм сигурна, че може да даде рецидив в другата гърда. В някои страни практикуват премахване и на другата гърда, ако се установи лобуларен карцином. Върти ми се из главата едни 30% вероятност, но е много вероятно да се бъркам. С какъв вид рак е тя - нямам идея.

# 575
  • София
  • Мнения: 5 074
Моя рак не е лобуларен. След първата операция решиха, че е фиброаденом. И след това олеле.мале.
 И се започна една война... Ама това беше преди 25 години. Това сега едва ли може да се случи, така си мисля. Благодаря на доц.Александрова. Подари ми всичките  тези години живот. Благодаря и на всички други, които ме лекуваха.
И не мога да разбера защо обсъждаме проблема на Нана ? Малко са ни нашите.
Тя дали един път прочете тук проблемите ни ?

Последна редакция: пн, 24 юли 2017, 22:11 от Хули

# 576
  • Мнения: 1 059
Хули, писах за Нана, защото я лекуват в Израел с подобни на нашите (с Туиг) схеми- Таксотер, Перджета, Херцептин, но са и добавили и карбоплатина. При  мен тази схема не проработи, но това са нещата, които ме вълнуват в момента, нови терапии, лечение в чужбина...

# 577
  • Мнения: 163
Хули, специално за лобуларния съм сигурна, че може да даде рецидив в другата гърда. В някои страни практикуват премахване и на другата гърда, ако се установи лобуларен карцином. Върти ми се из главата едни 30% вероятност, но е много вероятно да се бъркам. С какъв вид рак е тя - нямам идея.

Точно така. Коварството на лобуларния карцином е в това, че може да рецидивира и в другата гърда. И аз не зная каква е вероятността. 30% никак не е малко, ако е така. Чувала съм от лекари, че нашата медицина е доста агресивна, т.е. привърженици са на радикалните методи. По-важното е това да върши работа.

# 578
  • София
  • Мнения: 5 074
Навсякъде по света  схемите за лечение с  химиотерапия е еднакво, съобразено със  състоянието на пациента.
Аз не виждам смисъл да се лекува в Израел.
Моя рак е дуктален и рецидивира в другата гърда.
Лекувана съм само в БГ. Имам 2 рецидива, по един на гърда  Grinning
Първата ми операция беше в далечната 1992 година.
От 10 години съм отново в ремисия. Дано да продължи по-дълго.

# 579
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 002
Хули, писах за Нана, защото я лекуват в Израел с подобни на нашите (с Туиг) схеми- Таксотер, Перджета, Херцептин, но са и добавили и карбоплатина. При  мен тази схема не проработи, но това са нещата, които ме вълнуват в момента, нови терапии, лечение в чужбина...
Нана сега се лекува при Тимчева в болница "Надежда" Peace

# 580
  • Мнения: 85
Не се знае дали този, който слага лекарствата, е същият, който ги е изписал Wink

# 581
  • Мнения: X
Нана се лекува в Израел, а е била при Тимчева, защото е имала проблеми след вливането, когато вече си е била в България.
Отделен е въпроса как се е "добрала' до Тимчева, при положение, че всички знаем колко време се чака за час при нея и как рядко някоя от нас може от днес за днес да има среща с нея.
Това е предимството да си известен Simple Smile
Хули, ти сигурна ли си, че е било рецидив, а не нов рак при теб? И ти може да не виждаш смисъл да се лекува в Израел, но Нана да си го намира и това е важното. Всеки да постъпва така, както му диктува сърцето. Нито някоя от нас ѝ дава парите, нито нещо зависи от нас.

# 582
  • Мнения: X

Отделен е въпроса как се е "добрала' до Тимчева, при положение, че всички знаем колко време се чака за час при нея и как рядко някоя от нас може от днес за днес да има среща с нея.

през последните 2-3г доста често я виждам Нана в болницата, не е като да се е добрала сега.

# 583
  • Мнения: 2 836
Момичета, при някоя от Вас или някой близък да са правили пункция на бял дроб след химио ?
Майка ми е много притеснена, отдавна има вода в белия дроб, но УЖ чак след почти 6 месеца мъки и предстои такава пункция ? Имате ли някакви наблюдения , с пълна упойка ли се прави , има ли опасност  за живота ( притеснението ни е в повече)

# 584
  • София
  • Мнения: 428
Здравейте момичета!
Темата Нана ми идва малко в повече! Искам да Ви кажа, че лечението в България е по световните стандарти, апаратурата също. Много от онко лекарите също са на световно ниво по знания и възможности! Просто здравеопазването ни е на ниво развиващи се страни и това праща всичко по дяволите Mr. Green Толкова много сме си говорили и писали за това! Аз винаги съм се чудила защо в 21-ви век можеш да направиш консултация в интернета с лекари от другия край на света, а тук в България ти трябват много връзки за да се добереш примерно до д-р Тимчева или някой друг лекар ако е спешна необходимостта. Е, еее.... разбира се и ако те дават по телевизията! Сутринта слушах директорката на отделенито по лъчетерапия в онкоболницата в София и тя твърди, че вече на българските жени са им отворени очите за необходимостта от профилактика - попитах се какво от туй, ако всяко едно момиче или жена не може да  си я позволи? Аз самата не помня за първите пет години след операцията в диспансера да са ми назначили мамография. Правила съм я по препоръка на онкохирурга който ме оперира и то след заплащане. И сега я правя така. И си мисля, пак всичко опира до организация, до добро законодателство и естествено най-вече до много финансиране!

Общи условия

Активация на акаунт