Първокласници 2016/2017 - тема 7

  • 73 057
  • 740
  •   1
Отговори
# 180
# 181
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
 newsm18 newsm18 newsm18

Мини ваканцийка през май ще се получи

# 182
  • Мнения: 1 874
И то какво от 19ти петък до 22ри понеделник неучебни и 23ти вторник на училище, 24ти пак неучебен. Рсзкъсано става.

# 183
  • Мнения: 4 250
На нас класната ни каза други дата за неучебни. Включват се 19 и 22, 24. По-добре питайте в самото училище кои дати няма да се учи.

# 184
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
24 ти не е ли неучебен,но присъствен ден
Ще трябва да се пита в училището,да

# 185
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
По принцип 24 е присъствен, а 23 го дават като компенсация. Не знам тази година дали ще е така.

# 186
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 755
При нас и 25.05 е неучебен...

# 187
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Сега погледнах в МОН, за всички 25 е неучебен, но присъствен,заради 24.

# 188
  • София
  • Мнения: 5 285
Класната още миналия месец ни предупреди: каквото учим - до априлската ваканция. После е много трудно да се съсредоточат, играе им се, постоянно пак някакви неучебни дни...

# 189
  • София
  • Мнения: 5 247
И аз гледам, че до 18 май каквото учим- учим, това са 5 седмици още...после приключваме, даже обмислям разпокъсаната седмица да си вземем 2та учебни дни като почивни-имаме право. Дай Боже по-скоро дойде лятната ваканция!

# 190
  • Мнения: 4 872
  И на мен ми се иска по-бързо да дойде лятната ваканция, а  на синът ми два пъти повече  Mr. Green Малко остана от учебната година , но ми се струва че  с материала по математика са до под кривата круша, както се казва. Сега ще започнат да препускат и претупват най-вероятно.
 За ваканцията имаха да попълнят великденска книжка , а от днес  всяко дете трябва да си има вече  тетрадка - читателски дневник.
 От госпожата му ми се иска да се оплача, но ще се въздържа.

# 191
  • София
  • Мнения: 4 025
И ние в групата на очакващите с огромно нетърпение следващата ваканция.  Confused
Скучен първи клас, в който загуби съвсем ентусиазма към у-щето. Реално за цяла година е научила само да пише по-бързо и да смята от 10 до 20, навиците за учене и дисциплината, и останалите познания си ги имаше от предучилищната. Г-жата ни е не е лоша, но класа е голям, и тя не смогва да дава нищо повече от задължителния минимум. Добре че са шаха и пианото, че да има някакво развитие. А, и прочете доста книжки тази година. Сега ме тормози с таблицата за умножение, не знам от къде е чула/прочела. Ако научим и нея, догодина съвсем ще скучае по математика.

# 192
  • Мнения: 21 275
Нашето тържество се оказа  ще бъде този петък.

Купили са им по 1 книжка , ще има и почерпка.

Почивни дни през месец май им са тези : 19,22 и 25-ти май.

# 193
  • Мнения: 364
EliG,  напълно подкрепям мнението ти Grinning

Моят си почива в училище и разваля дисциплината. Реално учи следобед с мен. Подготвяйки го за състезания е доста напред с материала и по БЕЛ и по математика. Единственият плюс е социалната среда, но той ходи и в много клубове, та и там си има приятели, с които прекарва дори повече време, откоклкото със съучениците си. Ако имаше как, бих си спестила ранното ставане. Таблицата за умножение знае почти цялата. Кога и как е научил не разбрах, може би покрай братовчедите.
С нетърпение очаквам лятната ваканция. Имаме нужда от активна почивка и двамата.

# 194
  • Мнения: 4 250
И при нас се следва задължителния минимум по предметите. В училище обичат да ходят, защото срещат приятелчетата си. Освен това имат по 10 час немски език на седмица, та мозъците не плесенясват. Иначе подготовката за състезания е извън училище. Предполагам, че през м. Май няма кой знае какво да се учи.

Общи условия

Активация на акаунт