Морбили?!

  • 335 074
  • 6 229
  •   1
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 5 156
Рубеолата е опасна единствено за бременни.

# 76
  • Мнения: 54 656
Всички шарки съм карала, рубеола в 10 клас. Нищо особено. За другите нямам спомен, малка съм била.

# 77
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Шарките не са опасни за ваксинираните. Смъртността е много висока при хора без ваксина. Преди малко бях при личната лекарка на детето. При последния бум на морбили много деца са починали. Включително шестгодишно българче неваксинирани заради незадоволителен здравни статус.

# 78
  • София
  • Мнения: 23 041
Не ме плашете така.  Confused

# 79
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
sea.sea, плашиш ли се от сезонния грип и вируси? Знаеш ли броя на починалите след усложнения от същите? Виж и броя при последната епидемия от морбили.
В крайна сметка има си възрастово ограничение, успокой се. Peace

# 80
  • София
  • Мнения: 23 041
Голяма паника съм, знам... И от грип и вируси се притеснявам, но не чак толкова.

# 81
  • Мнения: 1 400
Ваксинираните също могат да се заразят, но карат болестта много по-леко, и без сериозни усложнения.

А усложненията са много и различни, между тях - ослепяване, загуба на слух, енцефалит, белодробни инфекции. Четете, хора, има достатъчно достъпна информация. Или се консултирайте с личните си лекари, те ще ви обяснят още по-добре.

Интересно защо ако е леко и безобидно заболяване, ще си правят труда да го ограничават, а не ни оставят да си го изкарваме ей така, между другото  Outta Joint

Абсолютно същите нежелани ефекти са описани и в листовката на ваксината+автоимунните. Скоро ми се наложи да я прочета. То, каквото и да избере човек - и да се ваксинира, и да не се ваксинира, трябва първо да си плюе в пазвата.

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 5 156
И като за капак утре по сутрешния блок на БТВ ще дават репортаж за дете, което е получило усложнения евентуално от ваксина. Нали, за да се нагнети още повече обстановката!
Аз не отричам, че ваксините си имат своите странични реакции, както всяко друго нещо, но как пък не направиха и репортаж за последствията от възникване на епидемии?!

# 83
  • Germany
  • Мнения: 7 979
Ако детето/децата са ваксинирани и въпреки всичко се притеснявате може да пуснате кръвен тест за антитела. Ние живеем в Германия и преди 2 години имаше няколко случая тук на морбили и аз пуснах тест на децата за антитела, за да преценя дали да реваксинирам. И двамата имаха достатъчно и отложихме. Тук реваксинацията за морбили се прави на 8-9 години.

# 84
  • Мнения: 607
Братовчет ми оглуша от Варицела, моя приятелка пък кара Морбили на 13 години , беше червена  за една седмица и й мина.

# 85
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Братовчет ми оглуша от Варицела, моя приятелка пък кара Морбили на 13 години , беше червена  за една седмица и й мина.

Писах го и по-горе, и аз бях на 13 като карах морбили, голяма магарица вече. И при мен мина леко. А на 41 карах варицела. Личният ми лекар го беше страх да не предам богу дух, на такава възраст с варицела.

# 86
  • Мнения: 594
Ако човек не е карал варицела като дете, по- добре да се ваксинира. Детето си обаче точно за варицела не бих.

# 87
  • София
  • Мнения: 3 090
Преди двайсетина дни ваксинирахме дъщеря ми за морбили, сега ми е по-спокойно.
Не мисля, че семейството сме рискова група, но знае ли човек. Ваксините не дават 100% защита при директен сблъсък с болестта, а около 60-70%.
Темата ми е много интересна по принцип. Не разбирам крайните антиваксъри. Да ви кажа плашеща е тенденцията на неваксиниране. Много е сериозна, набира скорост. И не знам защо се радват антиваксърите на този факт. Та нали тяхното спокойствие лежи на всички нас, които ваксинираме. Ако всички спрат с ваксините се връщаме на естествен подбор и тогава едва ли ще са толкова смели. То и не сме далеч от него с тези движения на народи от къде ли не.

Наскоро ми попадна информация, че последните случаи на полиомиелит са в Афганистан и Пакистан. Сещате се в България от къде прииждат т.нар. "бежанци"... А полиомиелитът вече е много, много страшен.

И да използвам темата, за да споделя впечатления от групата За и против задължителните ваксини във фейсбук. Там е страшно. Има две-три лица, които буквално промиват мозъци, а странното е, че те не застават с лицето си и името си. Пишат от някакви 100% заключени профили, без реална снимка и без пълно име и раздават акъл и успокоения на едро. Наистина не знам как хората могат така да се доверяват. А има и една потребителка, за която съм почти сигурна, че е от активистите на Родилница (случаят с починалото бебе през 2011 при домашно раждане...). За мен главните лица в "антивакс" движението в БГ са като извадени от секта.

# 88
  • Мнения: 46 567
Всички шарки съм карала, рубеола в 10 клас. Нищо особено. За другите нямам спомен, малка съм била.
И аз я изкарах леко. Опасна е обаче за бременни, води до увреждания на плода.

Maidenly, аз ги разбирам. Доста от тях имат друго дете с увреждане от ваксина или такова на близък.

# 89
  • София
  • Мнения: 3 090
НСЧ, страничните ефекти от ваксините ги има. Може би вниманието трябва да е насочено към правилно поставяне на ваксините - много често се поставят на болни, дори в БГ лекарите са по-прецизни, в западна Европа не им пука особено колко точно е неразположено едно дете в момента на ваксинирането. А също така и към повишено внимание към наследственото обременяване. Така рисковете от странични реакции ще се минимизират. Но да се отричат тотално ваксините за мен е неразумно.

Общи условия

Активация на акаунт