Отговори
# 60
  • Мнения: 554
И според мен родителите трябва сами да решат как ще се казва детето им-дали кръстено на баби и дядовци или не. Ние кръстихме Елина на свекърва ми, защото името ни хареса, е модифицирахме го малко(секърва ми е Елена), но честно казано, те не заслужаваха много да я кръстим на тях, но както и да е. Важното е, че те не настояваха.
А свекърът на една моя приятелка беше казал, че ако детето не  е кръстено на него щяло да го е срам да почерпи!?! #2gunfire #2gunfire

# 61
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 405
Ние със съпруга ми избрахме име, което да ни харесва и на двамата. Не ми се искаше да повтаряме имената на племенниците ми, които са по-големи от нашето дете. Такива от рода на "малкия-еди-кой си" и "големия-еди-кой си" не ми харесват. #Cussing out
Но за жалост има още баби и дядовци, които се сърдят и искат да се налагат при избора на името, което е много неприятно и изнервящо  #Crazy

# 62
  • Мнения: 489
  Когато кръстихме сина ни Александър, не беше на свекъра нито на някой др. роднина. Той се роди на Цветница, но не е и с име на цвете. Всички много се сърдиха, но аз съм го раждала и смятам, 4е трябва да носи име което на мен ми харесва. Традициите не са това което са...

# 63
  • Мнения: 2 673
мъжът ми нямаше никакви претенции за името

# 64
  • Мнения: 3 089
ние заедно решихме как ще се казва детето. искахме да е име, което много харесваме и двамата. и дане правим компромиси ни на йота.
а иначе трядицията да се кръщават децата на баби/дядовци май още я има, но ние я отсвирихме.

Последна редакция: чт, 04 май 2006, 08:42 от majceto

# 65
  • Мнения: 5 391
Ние подминахме тази традиция да кръщаваме детенце на името на когото и да било Peace

# 66
  • София
  • Мнения: 11 712
За мен тази традиция си е отживелица!И двете си деца кръстих с имена,които се харесват и на мен и на мъжа ми.А и така е най-добре за да няма сърдити,засегнати и т.н.!Освен това не мога да си представя да наричам детето си с име,което не ми харесва,само защото бабата или дядото се казват така!

# 67
  • Мнения: 356
И ние така направихме - за да няма сърдити ние си избрахме името - по точно аз Mr. Green
А ако беше момченце щеше да бъде Боян - пак на никой.По принцип като избирахне име това беше водещото -да не е на никой, а да ни харесва.

# 68
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Как избрахме името ли? По много прост принцип- да ни харесва и на двамата.
Не сме кръщавали детето си на никой! Naughty

# 69
  • Мнения: 549
нали знаеш-децата родителите и имената не могат да си избират!За това според мен трябва да се мисли много по въпроса.Името трябва да е хубаво.Никакви такива на тоя или оня,майката се мъчи,тя го носи и тя решава!Аз лично не бих тярпяла никакъв натиск относно този въпрос от когото и да е.Синът не носи името на никой-просто така решихме с мъжа ми.

# 70
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Аман от традиции. Някой като искал да наложи нещо и си казал, че това е традиция. За мен кръщаването на детето на баби и на дядовци, си е задоволяване на капризи от тяхна срана. Много обичам родителите си, ама никога не бих кръстила детето си на някой от тях само защото някой иска да си начеше 'крастата'. И давама с моя мъж решихме да кръстим децата си така както на нас ни харесва без значение дали има някаква връзка името с някой от родителите ни(пък нашите родители хич не се и опитват да се наложат). Всеки сам би трябвало да си реши как да се казва детето му и никой няма право да се меси в това. Безумия от сорта например бабата и дядото да не искат да видят внучето, защото разбираш ли то не било на тяхно име си е направо смешно. Това си е чиста проба манипулация, да държат вече доста порастналите си деца все още под техния контрол. Ах, май доста се запалих ... . Както и да е. С ДВЕ ръце гласувам всеки да си кръсти детето както си поиска без да се съобразява с някого, пък ако иска на някой от бабите ами добре тяхна воля. Peace

# 71
  • Мнения: 252
За мен това са отживелици и е въпрос на личен избор.Аз също чакам бебче но няма да бъде кръстено на никой! newsm10

# 72
  • Мнения: 1 272
Кръстихме нашата дъщеря на свекърва ми и много я изненадахме! Сега е двойно щастлива - хем внучка, хем на нейно име. Е, вярно е че името е хубаво, а и човека също.
Всяко семейство решава какво да прави.

# 73
  • Мнения: 3 929
Кръстихме детето с име, което хареса и на двама ни. много сме против тези кръщавания на роднини - само всяваме смут и раздори между родите.

# 74
  • Стара Загора
  • Мнения: 82
Ние пък бяхме предупредени още като им казахме ,че съм бременна-момиче,момче на свекъра да е  #Cussing out Първо настояваха на първата буква,а сега вече 2-3 да били  #2gunfire .Мъжът ми беше казал най-много първата,но напоследък и той се е заинатил за 2-3.Явно е имало промиване на мозъци!!!Явно вижда ,че съм многооооо неотстъпчива и като повдигна темата за имена(време е)и сменя темата,за да няма  #Cussing out .А и той има думата ,нали?

Общи условия

Активация на акаунт