Кола под наем в Италия - какъв депозит се плаща?

  • 8 808
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
благодаря за разясненията.
Нашите доста често наемат кола, но понеже имат карти с висок лимит, не обръщат внимание какво им се блокира  ooooh!

Значи - запазвам от сайта на уиз най-евтиния вариант, без застраховка, после на място според фирмата, която съм избрала - плащам им там застраховката, макар и по-скъпа. Ще разгледам предварително на самите сайтове на фирмите дали е описано колко струва на ден застраховката.

За Бергамо става дума.

Кола за 4 дни е 48 евро за датите, които ми трябват. Застраховката около 14 евро на ден. Реално означава, че на място ще платя застраховка, която ще е около 20 евро/ден, т.е колата около 150 евро за 4 дни? Приблизително, разбира се..

# 16
  • София
  • Мнения: 113
Ние рентвахме кола от летището в Милано през февруари, без предварителна резервация за период от петък до неделя. Депозита беше 75 евро, класа на автомобила компакт. При нас също аз имам кредитна карта, а мъжа ми беше шофьора, минахме с моята кредитна карта, просто и за мен изкараха някакви документи, които трябваше да подпиша. Приятели, които бяха с нас взеха кола, като платиха наема кеш, а депозита с кредитна карта, понеже не бяха си вдигнали лимита на картата за транзакция и неможа да покрие картата и двете. Според мен зависи от компанията и от политиката и. В щатите рентвахме коли само с дебитната карта на мъжа ми и там нямаше проблем. Весело!

Последна редакция: сб, 15 апр 2017, 08:57 от petta

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 319
А това какво означава? Касае ли ме ако върна колата с пълен резервоар?
Политика за гориво
Пълен за пъленТаксите за гориво се изплащат в офиса за автомобили под наем.Такса: Минимум 48 EUR Максимум 220 EUR Включва 22% данъкВ

# 18
  • Мнения: 2
Направете резервация през нета. Аз лично ползвам https://economybookings.com и не съм имал проблем. Цените са добри. Колите са в отлично състояние.

# 19
  • Мнения: 1
Здравейте, предстои ни пътуване до Италия. Ще наемаме кола от Бергамо и аз също съм объркана каква трябва да е разполагаемата сума по кредитната ми карта - сумата по депозита плюс самоучастията или само депозита? Друг въпрос е ако от тук се букне без застраховка там на място проблизително каква е разликата в цената на застарховката? Има ли вариант за застарховка с пълно покритие без самоучастие?. Ако на място подписвам полицата на какъв език ще е , притесняваме, че няма да мога да я прочета и разбера, все пак ако е на италиански? Много ще съм ви благодарна малко да ме ориентирате. Посетих сума сайтове и вече се обърках Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт