С какъв мобилен телефон сте в момента?

  • 10 351
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Благодаря на всички за споделените мнения. Аз все още нищо не съм избрала. С Windows phone съм(имам предвид, че операционната му система е Windows, иначе е нокиа), доволна съм и се чудя дали Microsoft ще продължат да правят телефони или не. Междувременно чета и се информирам. Телефон с Android не искам, понеже другите в семейството са с такива и ....просто не искам. Така че остава само iphone, което честно казано ме плаши, защото  нямам представа от тези телефони и не знам дали ще успея да се справя (смятайте за какъв идиот става въпрос). Та така....

Последна редакция: ср, 14 юни 2017, 17:00 от Анонимен

# 31
  • Мнения: 193
Благодаря на всички за споделените мнения. Аз все още нищо не съм избрала. С Windows phone съм(имам предвид, че операционната му система е Windows, иначе е нокиа), доволна съм и се чудя дали Microsoft ще продължат да правят телефони или не. Междувременно чета и се информирам. Телефон с Android не искам, понеже другите в семейството са с такива и ....просто не искам. Така че остава само iphone, което честно казано ме плаши, защото  нямам представа от тези телефони и не знам дали ще успея да се справя (смятайте за какъв идиот става въпрос). Та така....

Операционната система на  iPhone (iOS) е една от най-леките, що се касае за мобилна техника. Едва ли ще ти е трудно да свикнеш. Разбира се, че ще има един период на адаптация, но той е напълно адекватен и нормален, предвид факта, че от една операционна система отиваш на друга. Въпросът е дали ти наистина искаш да ползваш iPhone. Помисли си добре върху този въпрос, защото парите, които ще дадеш за устройството не са никак малко и да не останеш накрая разочарована от това, което предлага телефона. Най-голямото предимство на iPhone са добрите им камери, добрите им дисплеи, и качествения премиум дизайн.

Лично аз бих те посъветвала да си останеш на Windows системата, щом си й свикнала. Много често при преминаването от една операционна система към друга, хората остават разочаровани, защото са свикнали да виждат определени функции / настройки по един начин, а не както е в новата система. Прецени си. Според мен не изключвай и варианта Android, въпреки че не ти харесва. Това е най-популярната операционна система в света, с най-многото марки, предлагащи я. Има много телефони на достъпни цени, които си заслужават.

Спряла ли си се конкретно на някой модел, или все още не? Ако да, кажи върху кой / кои, може да можем да ти помогнем и да имаме лични впечатления от модела. Simple Smile

# 32
  • Мнения: X
Благодаря ти Steffany. Като цяло телефонът е нещо, на което адски държа и го пазя много. С този съм почти 5та година. Чакам сега да видя какво ще пуснат HMD като Nokia (Nokia 9 конкретно) но и те ще са с Android. Или Microsoft дали ще измислят нещо, както казах. И ако от там не си харесам нещо-ще видя на есен IPhone 8 как ще изглежда (въпреки че червения им модел на 7-цата много ми харесва също).
Това са ми терзанията към момента.

Последна редакция: сб, 17 юни 2017, 09:10 от Анонимен

# 33
  • Мнения: 193
Благодаря ти Steffany. Като цяло телефонът е нещо, на което адски държа и го пазя много. С този съм почти 5та година. Чакам сега да видя какво ще пуснат HMD като Nokia (Nokia 9 конкретно) но и те ще са с Android. Или Microsoft дали ще измислят нещо, както казах. И ако от там не си харесам нещо-ще видя на есен IPhone 8 как ще изглежда (въпреки че червения им модел на 7-цата много ми харесва също).
Това са ми терзанията към момента.

Няма защо!  Hug От Microsoft не очаквай да пуснат кой знае какво до есента. Съдейки по последните им модели телефони, съм на мнение, че няма с какво толкова да те заинтригуват. От Apple - седмицата наистина е много хубав и луксозен телефон, но лично аз предпочитам шестицата, защото е с по-нежен дизайн от седмицата, който според мен подхожда повече на дамите.  Grinning Осмицата изглежда обещаващо, но цената й ще е двойна.  Laughing

Имаш ли бюджет, който да си си определила за покупката на телефона, или не? newsm78 От Android погледни Samsung S7 - наистина много добър модел, една приятелка е с него, откакто го пуснаха и не си помисля да го замени.

# 34
  • Мнения: X
Относно Samsung-за телефон не бих си взела. Не съм имала, не искам и да имам. Защо-въпрос на който няма разумно обяснение. Просто някакво вътрешно усещане. Бих предпочела да си взема Huawei или One Plus, само да не е Samsung. Цял живот съм имала само Нокии за телефон и ми е трудно да се пречупя сега.
За бюджета-варира в много широки граници. Аз съм вещоман, с тази разлика, че са единици вещите на които държа и затова съм склонна да не се скъпя. Избирам си нещата на външен вид-тъпо знам, но това е. И после ги пазя много и ми служат дълго.
Благодаря за мненията и дискусията  bouquet

# 35
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 266
Аз съм сега с LG G5 и също преди съм била само с Nokia също много си пазя нещата успех в избора  newsm10

# 36
  • Мнения: 193
Относно Samsung-за телефон не бих си взела. Не съм имала, не искам и да имам. Защо-въпрос на който няма разумно обяснение. Просто някакво вътрешно усещане. Бих предпочела да си взема Huawei или One Plus, само да не е Samsung. Цял живот съм имала само Нокии за телефон и ми е трудно да се пречупя сега.
За бюджета-варира в много широки граници. Аз съм вещоман, с тази разлика, че са единици вещите на които държа и затова съм склонна да не се скъпя. Избирам си нещата на външен вид-тъпо знам, но това е. И после ги пазя много и ми служат дълго.
Благодаря за мненията и дискусията  bouquet

Тогава ти препоръчвам Huawei P10 или P10 Lite. Много добри телефони, които си заслужават парите. Излязоха тази година, така че са и напълно актуални. Актуализации на софтуера ще имат още бая време, така че според мен това е сигурен избор. Относно One Plus - чувала съм положителни отзиви за тях, но не съм запозната дали се предлагат в България, и ако да - то къде.  newsm78

Най-важното е телефонът, който си избрала да ти харесва на теб - остави кой какво приказва за даден модел - не бил хубав дизайнът, не била качествена изработката и т.н. Важното е теб да те удовлетворява и да си му се кефиш на макс. Grinning Ако iPhone те влече, взимай си, без да му мислиш, щом разполагаш с нужните пари за закупуването му.  Grinning

# 37
  • Мнения: 147
Здравейте искам да си взема телефон и се чудя между samsung galaxy j7 2016 и huawei honor 8 lite. Какво е вашето мнение кой е по-добър, Принципно много си пазя телефоните моят е на 4 години и вече много забива.

Не е много по темата, но да ви попитам актуализирате ли си софтуера, понеже аз никога не съм го правила.

# 38
  • Мнения: 193
Здравейте искам да си взема телефон и се чудя между samsung galaxy j7 2016 и huawei honor 8 lite. Какво е вашето мнение кой е по-добър, Принципно много си пазя телефоните моят е на 4 години и вече много забива.

Не е много по темата, но да ви попитам актуализирате ли си софтуера, понеже аз никога не съм го правила.

И двата телефона са много добри, но аз бих заложила на Samsung, заради качествения SUPER AMOLED дисплей, който хич не си е за изпускане. Huawei също е добра опция, заради оптимизирания софтуер, добрите процесори и батерии, но дисплеят им не е толкова ярък като на Samsung. Тук вече зависи от личната преценка на всеки човек, но лично на мен ми е по-добре дисплея да е по-ярък.

Аз също не актуализирам телефона си, тъй като версията на Android системата на моя телефон напълно си ме устройва. Това е лична преценка, няма правилно и грешно. Принципно идеята на актуализациите на операционната система са отстраняване на грешки и неизправности.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 017
Аз съм с Iphone 6S+, преди това бях със Самсунг Note 1, доволна съм от телефона. Вярно е, че някои неща са по-трудни с него, отколкото с Андроид, примерно качването на музика, рингтоновете, не мога да свалям торенти, но от друга страна е User friendly, поне за мене. Не бих го сменила с такъв с андроид, свиква се с операционната система и после не ти се иска да я сменяш.

# 40
  • Мнения: X
Аз съм с Iphone 6S+, преди това бях със Самсунг Note 1, доволна съм от телефона. Вярно е, че някои неща са по-трудни с него, отколкото с Андроид, примерно качването на музика, рингтоновете, не мога да свалям торенти, но от друга страна е User friendly, поне за мене. Не бих го сменила с такъв с андроид, свиква се с операционната система и после не ти се иска да я сменяш.
А, да! Някой може ли да обясни как стои въпроса с музиката за рингтонове на iPhone? Възможно ли е сам да си избереш и сложиш която песен си искаш за рингтон (както и възможно ли е да са повече от една-за различен контакт-различна музика)? Извинявайте за глупавите въпроси, както казах не знам нишо за тези телефони.

# 41
  • Мнения: 193
А, да! Някой може ли да обясни как стои въпроса с музиката за рингтонове на iPhone? Възможно ли е сам да си избереш и сложиш която песен си искаш за рингтон (както и възможно ли е да са повече от една-за различен контакт-различна музика)? Извинявайте за глупавите въпроси, както казах не знам нишо за тези телефони.

Доколкото знам от една приятелка, възможно е слагането за рингтон на която песен / музика си пожелаеш, стига тя да е изтеглена от iTunes, а проблемът там е, че повечето известни песни струват истински пари и ако желаеш телефонът ти да звъни с някоя от тях, трябва да си я закупиш, в противен случай можеш да си сложиш за рингтон само тези, които са си вградени в телефона системно.  Peace

# 42
  • Мнения: 14 790
Разбира се,че можеш да си сложиш каквото искаш и за всеки да е различна песничка. Просто става през iTunes. И е абсолютно безплатно.  Peace

# 43
  • Мнения: 147

И двата телефона са много добри, но аз бих заложила на Samsung, заради качествения SUPER AMOLED дисплей, който хич не си е за изпускане. Huawei също е добра опция, заради оптимизирания софтуер, добрите процесори и батерии, но дисплеят им не е толкова ярък като на Samsung. Тук вече зависи от личната преценка на всеки човек, но лично на мен ми е по-добре дисплея да е по-ярък.

Благодаря Simple Smile

4 години съм с samsung galaxy core duos  и съм свикнала с тази марка, но една позната, която работи с телефони ми каза, че huawei е по-добрата марка и ме убеждават за нея, но аз някак си си държа на samsung, затова всяко мнение за телефоните ще ми е от полза. Simple Smile

# 44
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
За рингтоновете на iPhone - трябва да имате iTunes на компютъра и с него да отворите mp3 файла. Там се задава на парчето да е макс. 30 сек., като може да се избере от коя до коя секунда, т.е. да не е точно началото на песента, а припев.
Ето тук е обяснено подробно.
http://www.idownloadblog.com/2013/05/16/how-to-create-ringtones-in-itunes/

За различен контакт - различна музика е възможно и със заложените в телефона звуци. Просто се отива на контакта, избира се edit и някъде в долната част на екрана излиза опцията да му се зададе рингтон.

Общи условия

Активация на акаунт