Дали имат връзка

  • 104 297
  • 1 001
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 4 326
А може би я спира това, че все пак е баща на децата й?
Рутината също - много хора се страхуват от промените.
Идеята, че ще разберат всички роднини и приятели за евентуален развод и ще има шушукания зад гърба и.
Ехеее, върнахме се 30 години назад.
Вече никой не се интересува какво мислят роднините до 9то коляно и клюкарите.
Даже мисля, да не кажа че съм сигурна, тръгне ли да се развежда, ще наизлезе още народ, дето знае, че мъжа й й кръшка, но са мълчали.


Аз неслучайно казах за начин на мислене на старото поколение

Иначе не мога да си представя това:


Аз не мога да разбера и ще попитам директно:

Какво му е толкова хубавото на този индивид? Някакъв мега зашеметяващ полов атлет ли е?

- Не работи - не само в момента, а редовно не се задържа на работа;
- Ти го издържаш;
- Не ти помага дори в домакинството;
- По-лошо: Натяква ти, че не си добра домакиня при все, че ТИ ходиш на работа, а на него ръцете са му отзад;
- Хойка с друга;
- Отнася се с неуважение към теб;
- Замесва децата в изневярата си;
- При опит за открит разговор се фръцва като намусена девойка;
- Твърди, че не си нормална (по какъв друг начин може да се обясни това, че изкарва всичко плод на твоето въображение?);
- Дори познатите ви не го траят вече да му гледат излагацията.

Ти самата:
- Не си сама, имаш две деца във възраст, в която вече може да се води нормален диалог с тях;
- Имаш си стабилна работа и си финансово независима;
- Ще си поне 2 пъти по-щастлива без ежедневно да си тровиш нервите с този;
- Ще си една идея по-финансово обезпечена като ти падне от плещите издръжката на Мунчо и от части любовницата му.



# 271
  • Варна
  • Мнения: 36 628
Авторката го обича тоя плужек и според мен се надява тук да й дадем някакви магически съвети как може да се оправят нещата. Дано прогледне скоро.

Между другото, най-добрите съвети според мен бяха за документите и парите. Човек трябва да е подготвен за всичко при такава ситуация, а за съжаление такива "мъже" винаги показват най-лошото у себе си, когато нещата ескалират и жените им обикновено остават така  Shocked и започват да се чудят кой, аджеба, е тоя насреща им и верно ли с него са живели и създавали деца. Ама обикновено е късно. Така че авторката като иска да си го търпи и да му слугува, но поне заради децата да си опече от сега финансово и документално нещата.

# 272
  • Вестерос
  • Мнения: 38 269
Не бих заложила на това. Не е въпрос на смяна на ключалка, а на сбственост. Не винаги жилището върви с децата. Адвокат би дал най-добър съвет.
Ако са женени, нямат друго жилище, семейното жилище при развод следва децата и тя ще остане там с тях, докато станат на 18.

# 273
  • Мнения: 11 369
Според мен не е нужно да я карате да се чувства виновна, че не иска на момента да се разведе.
Нито да разпъвате на кръст емоциите и решенията и.
Ние знаем само частица от това, което има в това семейство.
Отношенията не са толкова просто нещо като уравнение -неработи -не помага -кръшка +добър в леглото и т.н.
Има фактори като нейни нагласи и наложени стериотипи да има семейство, да е разведена, какво ще кажат близки и познати, как ще го понесат децата и много по-вътрешно залегнати като привързаност, потребност от партньор, потребност от човек на който да споделя, обич /която не е рационална емоция/ и нейни си неща и още и още по-дълбоки като трудно допускане на нов мъж физически и мн.др.

Така, че ако искаме да сме полезни някому трябва да го подкрепим в неговото решение и дела, а не да го обвиняваме, че не прави това, което МИСЛИМ, че бихме сторили в тази ситуация.

# 274
  • Вестерос
  • Мнения: 38 269
Съгласна съм с Дорис  Peace

# 275
  • Мнения: 7 325
Не бих заложила на това. Не е въпрос на смяна на ключалка, а на сбственост. Не винаги жилището върви с децата. Адвокат би дал най-добър съвет.
Ако са женени, нямат друго жилище, семейното жилище при развод следва децата и тя ще остане там с тях, докато станат на 18.
Тъй като не съм адвокат дадох съвет за консултация с такъв. Преди много години имах допир със системата и затова си позволявам да твърдя горното. Ако жилището е на майка му не виждам много шансове тя да остане в него. Не твърдя и, че е невъзможно. Казвам само от горчив опит, че преди да предприеме авторката някакви действия е важно да се консултира какви са възможностите.

# 276
  • Вестерос
  • Мнения: 38 269
Ти не виждаш, ама има такъв вариант  Peace Затова за мен притеснението за жилището ѝ е най-малкият проблем в случая.

# 277
  • Сф
  • Мнения: 10 668
За жилището изобщо не е вярно, че остава 100% на майката и децата.Има всякакви случаи. Peace

# 278
  • Мнения: 7 325
Не виждам, но и не отричам, както казах не съм адвокат.
За теб жилището може да е най-малкият проблем, за мен обаче е огромен. Нали знаеш - всеки изхожда от собственият си опит. Ако моите родители не ме бяха подкрепили преди много години, със заплатата която взимах щях да съм буквално на улицата с детето. Наличието/липсата на жилище е едно доста сериозно перо в бюджета. Ако това не и е проблем - чудесно, но ако е  Confused.

# 279
  • Мнения: 14 966
Тя авторката изобщо не е готова за развод. Та до дискусията в тази тема , тя се съмняваше дали изобщо има връзка "благоверния". А вие вече я разведохте , че и за жилището се мисли Laughing
Разводът е тежка стъпка , за да бъде тя направена , много сериозна емоционална подготовка се иска и степен на готовност. Нещата не са толкова черно бели. Има хора , които могат да простят изневяра , в името на много други достойнства на партньора. Не че толерирам изневярата- тя е предателство , но може пък самият съпруг да е моногамен и , веднъж стъпил накриво , никога повече да не го направи. Освен това , аз, въпреки вашите радикални изводи , не съм убедена че е налице двегодишна връзка. Не съм и убедена , че тази дама/бабето/, вилнее във ФБ, за да дразни съпруга на авторката. Просто жената си е похотлива и явно у дома и никой не и пречи.
Не смятам , че авторката е готова за каквито и да било бракоразводни промени на този етап. Първо-изобщо няма сигурни доказателства за изневяра /физическа/ , а само индиции.
Пък и не зная защо смятате , че жена с две деца на осем години , ще е по-добре сама в живота. Специално за този казус коментирам.

# 280
  • Вестерос
  • Мнения: 38 269
За жилището изобщо не е вярно, че остава 100% на майката и децата.Има всякакви случаи. Peace
Естествено, че има, семейното жилище следва децата. Казах, че има варианти и не може да се отписва напълно. В момента проблем ѝ е да реши дали въобще ще го разкарва този. И какво да прави. Това ѝ е на дневен ред. Явно има добри финансови възможности щом сама издържа децата и него, че и любовницата сигурно.

# 281
  • Мнения: 11 369
Тя авторката изобщо не е готова за развод. Та до дискусията в тази тема , тя се съмняваше дали изобщо има връзка "благоверния". А вие вече я разведохте , че и за жилището се мисли Laughing
Разводът е тежка стъпка , за да бъде тя направена , много сериозна емоционална подготовка се иска и степен на готовност. Нещата не са толкова черно бели. Има хора , които могат да простят изневяра , в името на много други достойнства на партньора. Не че толерирам изневярата- тя е предателство , но може пък самият съпруг да е моногамен и , веднъж стъпил накриво , никога повече да не го направи. Освен това , аз, въпреки вашите радикални изводи , не съм убедена че е налице двегодишна връзка. Не съм и убедена , че тази дама/бабето/, вилнее във ФБ, за да дразни съпруга на авторката. Просто жената си е похотлива и явно у дома и никой не и пречи.
Не смятам , че авторката е готова за каквито и да било бракоразводни промени на този етап. Първо-изобщо няма сигурни доказателства за изневяра /физическа/ , а само индиции.
Пък и не зная защо смятате , че жена с две деца на осем години , ще е по-добре сама в живота. Специално за този казус коментирам.

Това е и моето мнение.
Въобще не са на етап раздяла.
На етап изясняване и премахване на дразненията са.
Искат се усилия от двете страни.

# 282
  • Мнения: 47 996
Но е хубаво че се дават съвети във всички посоки, полезно е и за други четящи, а и за авторката, ако нещата се развият по друг сценарий

# 283
  • Мнения: X
Скрит текст:
Тя авторката изобщо не е готова за развод. Та до дискусията в тази тема , тя се съмняваше дали изобщо има връзка "благоверния". А вие вече я разведохте , че и за жилището се мисли Laughing
Разводът е тежка стъпка , за да бъде тя направена , много сериозна емоционална подготовка се иска и степен на готовност. Нещата не са толкова черно бели.
Има хора , които могат да простят изневяра , в името на много други достойнства на партньора. Не че толерирам изневярата- тя е предателство , но може пък самият съпруг да е моногамен и , веднъж стъпил накриво , никога повече да не го направи. Освен това , аз, въпреки вашите радикални изводи , не съм убедена че е налице двегодишна връзка. Не съм и убедена , че тази дама/бабето/, вилнее във ФБ, за да дразни съпруга на авторката. Просто жената си е похотлива и явно у дома и никой не и пречи.
Не смятам , че авторката е готова за каквито и да било бракоразводни промени на този етап. Първо-изобщо няма сигурни доказателства за изневяра /физическа/ , а само индиции.
Скрит текст:
Пък и не зная защо смятате , че жена с две деца на осем години , ще е по-добре сама в живота. Специално за този казус коментирам.
Според мен, и авторката е готова да прости.Ако дон жуана се спре, разкая се и си седне на г..а.
Обаче, той май изобщо няма подобни намерения.
Дали връзката е двегодишна, или 1 година са се зарибявали, пък после са се консумирали, дали спят от ден първи, или пък изобщо не са спали, май няма особено значение.
Тук основен е факта, че той продължава контактите си с тази жена, въпреки това, което причинява на жена си.
Ако един мъж, въпреки забежката, изпитва все още нещо към жена си, най-малкото би се чувствал виновен донякъде, би прекратил действията, които я нараняват, или ако толкова не може да диша без въпросната, би се постарал да бъде по-дискретен....
Тук няма нищо такова.Господина не съжалява за постъпките си, не му пука какво причинява на авторката и как се чувства тя, не му пука какво причинява и на децата си (щом едното дете детайлно описва как тате и другата се гледали -мен това направо ме омерзи), с жена си не ще и го мързи да излиза и да я води насам-натам, но за другата не скъпи ни време, ни преживявания.
Е, питам, на такъв кое точно да му простиш?
Наглостта, мързела, цупондренето, вменяването на вина на авторката, нараняването на децата?
Аз не виждам кое от споменатите му действия заслужава прошка.

# 284
  • Сф
  • Мнения: 10 668
За жилището изобщо не е вярно, че остава 100% на майката и децата.Има всякакви случаи. Peace
Естествено, че има, семейното жилище следва децата. Казах, че има варианти и не може да се отписва напълно. В момента проблем ѝ е да реши дали въобще ще го разкарва този. И какво да прави. Това ѝ е на дневен ред. Явно има добри финансови възможности щом сама издържа децата и него, че и любовницата сигурно.
Пак не е вярно.Ако е сио и мъжа няма къде да отиде след развода, може да ги оставят разведени в едно и също жилище, а правата над децата да са на майката.Разделят и деца, абе всичко има.
Но да не спамиме.
Аз също казах по напред хубаво да си провери какво точно има между двамата и тогава да действа.Развода е крайно решение при всички случаи.
На този хубавец, кой му сипва гориво за романтични разходки,почерпки по градинки и кино???Нали е безработен?

Общи условия

Активация на акаунт