Януарчета 2016 - 9

  • 95 655
  • 707
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 573
Понеже питате, да споделя, че телевизор вкъщи нямаме и не ни липсва, не сме му пускали досега нищо от телефон, от лаптопа пускаме музика от време навреме (неща, които ни харесват на нас, не детски песни). Не мисля, че има нещо полезно от зомбиране пред екран от толкова крехка възраст. То е като джънк фуда - ами да, все ще опита, но колкото по-късно, толкова по-малък е шансът да се пристрасти. И предпочитам, дори да не мога да играя с него, да намери начин да се забавлява сам с подръчни материали, вместо да впери поглед в екрана. Големи хора се пристрастяват, какво остава за по-малки умове, които сега се оформят тепърва.

# 601
  • Мнения: 5 112
Много зависи какво му даваш да гледа, по колко и кога. Има трудове по темата какво дават анимациите на децата. Аз не мога без хубави анимации, много преди дори да помисля за деца гледах и оценявах добрата анимация с хубава история и красиво направена Simple Smile

# 602
  • Мнения: 457
Честитааа Коледа!!! Пожелавам ви една прекрасна Нова Година, изпълнена с вълшебство, много игри и усмивки. Нека бъдем здравички, а всичко останало ще се нареди Simple Smile

Мами, сърдечни благодарности за милите пожелания за нашата малка Емма. Поотминават вече коликите и сега сме в някакъв по-спокоен период, че колики плюс вадене на кучешки зъби беше равно на спане на кукуво лято..., но пълно щастие няма и от няколко дни Моника пак е със сополки. Е нямат край и си мисля, че става някакво хронично състояние при нея. Появяват се всеки божи месец, няма пропуск.

Purpletka, и аз забелязвам кривене на лявото око на Мони и в началото на другия месец ще я водя на очен преглед. Дано да не се окаже нещо притеснително и да го израсте. Аз съм с късогледство от ученичка и е вероятно да има някаква предразположеност при нея. Какво да кажа за гледането на телефони, ама при нас е бейби ТВ или лаптопа и това ме спасява в много случаи, особено след като се появи и другото бебе, че става страшно ревнат ли и двете с цяло гърло.

Lolr, прегръдки за Матейчо! Само като се сетя колко се притесняваше за неговото развитие, а виж го ти сега- катери се като маймунка и няма спирка. Нашата Моника е същата. Само се чуди какво да си подложи и в/у какво да се покатери за да грабне някоя чаша, телефон, нож Sad  Иначе беше страшно щастлива като видя подаръците под елхата и се почна едно танцуване, подскачане от радост. Сега не пропуска ден да попита дали пак ще идва Дядо Коледа. Как да обясниш на едно двегодишно дете, че Коледа е веднъж в годината Simple Smile
Да нагушкате сладурчетата от мен, Мони и Емма! HugHug

# 603
  • Мнения: 973
Честита Нова Година, деца и мами!
Да сте живи и здрави, щастливи и усмихнати! Много обич да има във вас и около вас!
Безброй прекрасни моменти, през новата 2018-та година!

# 604
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
За много години и от нас! Да сте здрави, усмихнати и много щастливи през тази година!

# 605
  • USA
  • Мнения: 94
За много години момичета !Да сте здрави,щастливи и усмихнати вие и вашите близки !

# 606
  • Мнения: 180
За много години ! bouquet
Да сме здрави всички дечица, родители, баби, дядовци, всииички !

Аз не бих казала, че Криси разбра нещо от Коледата. Нито дядо Коледа разбра кой е, нито на подаръците се радваше. Като късахме опаковачните хартии казваше "О, нее" и после един след друг  ги разглеждаше, ама не се трогваше  Laughing

Относно филмчетата, на таблет и телефон не давам. ТВ пускам песнички и аз за спасение (филмчетата ги намирам за доста странни и недоумявам защо правят такива страшни или изкривени герои) ЕВАЛА на мамите, които се справят без него. Ние просто не можем, не мога абсолютно нищо, ама нищо да свърша. От известно време не играе самостоятелно, за всичко иска да съм или аз или баща й било книжки, пъзели, лего, лепенки. Виждам я как буквално се зомбира, но просто няма друго спасение, колкото и да й обяснявам, че мама е заета. Ама признавам и аз съм си виновна- мека Мария, тя като ме погледни с едни големи манипулиращи очи изпълнени с надежда и недоразумение как така мама не може и оставям всичко и отивам с нея. Flushed

Криси я мъчат кашлица и сополи от вече не знам кога. Ту суха, ту влажна. Вечер естествено се влошава и сън няма. То не са пристъпи, то не е чудо. Откачам вече. След 3-4 седмици кашляне се оправя от самосебе си може би за 4 дни и после пак се повтаря същото нещо. Вече не знам какво да правя, но нервичките ми са яко, ама яко опънати newsm45

Как сте с обличането ? При нас е доста изнервящо  tooth голямо говорене и търпение е, докато се облече, дрехи не си избира, но просто при всяко обличане отказва.

# 607
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Марти го обличам с много уговорки. Ще сложим блузата, после панталона, защото ще излизаме, а после до магазуна, ще купим хляб и той повтаря след мен като латерна, през това време успявам да го облека. На събличането е цар. Справя се чудесно, само блузите му се опъват и идва за помощ. Онази вечер се съблече целия за банята, даже памперса си свали. А ние се търкаляхме от смях на дивана, такива чупки правеше.Joy
Телефон и таблет не давам. Телевизия гледа и то доста. В къщи поне един телевизор работи нон стоп. Жасмина яде, спи, учи и играе на телефона на телевизор Confused  Сигурно защото много я ограничавах като малка, сега наваксва. Но Марти по-скоро го слуша, рядко проявява интерес какво дават, гледа само реклами и топчетата от лотарията. 
Притеснява ме, че е все залепен за мен. Не мога да мръдна никъде без него. До магазина да отида и реве, хем е с баща си и кака си в къщи. В 00 също ходим заедно. Точно тогава решава, че иска да го гушна, наднича зад мен в гърнето, пуска ми водата Joy Как ще ходи на ясла, идея нямам.
В събота се готвим за рожден ден. Решихме да е в къщи, ще каним гостите на две порции, едните на обяд, а другите вечерта. Поръчахме тортата вчера, остана да заредим за хапване и всички да са здрави за купона.

Последна редакция: ср, 10 яну 2018, 14:44 от tanya_79

# 608
  • Мнения: 5 112
Здравейте и за много години и от нас! Как са малките човечета? Трябва вече доста рожденици да са минали!
Танче, със закъснение, честит втори рожден ден на Марти! Жив и здрав да е, да става по-самостоятелен и лесно да свикне на ясла! Разкажи как мина, имаше ли парти :*
Ние изкарахме страхотни празници и посрещнахме новата година в компания с ужасно много деца. Направо си преоткрихме нашето "бебе", не го бяхме виждали в такава обстановка и останахме впечатлени колко контактен е станал. Беше си харесал няколко по-големи деца и ходеше след тях, радваше им се, прегръщаше ги и ги целуваше. Каквото и да си говорим за негативите от яслите, при Коко има огромен позитив - вече не е онова дете, което се страхуваше от останалите и не беше изобщо контактно.
Скрит текст:
Иначе сме си все така, след последното боледуване през декември гледаме по всякакъв начин да го опазим да не се разболява така сериозно. Даже го пуснахме от втората седмица на януари на ясла и след три дни го спряхме превантивно, защото му хъркаше носа и покашляше от време на време. Днес го заведохме пак, надявам се всичко да е наред, че си върлуват разни гадни вируси в града Sad
Дребният освен че не спира да говори негови си неща, повтаря всичко което чуе. Един ден беше като радио, нещо си раздаваме задачки с баща му и Коко ходи след него и говори "мама каза......" и повтаря инструкциите които съм дала Grinning Също започна да разказва за яслата, не спира с радост да повтаря че на яслата имало колички и т.н. Повтаря и разни неща, които са станали примерно преди месец-два, например къде е паднал, какво си е ударил и с кой е бил. Има няколко любими книжки, които се четат всяка вечер преди сън, вече ги е научил дума по дума, ако спра някъде да чета, започва той по негов си начин да разказва. Докато беше в къщи и го гледаше баба му, научиха и много песнички, направо ми скрива шапката като започне от нищото да си пее, че и му разбирам текста. В общи линии няма скука с него.
Надявам се всички дечица да са здравички и да ги пропуснат гадните вируси! Hug

# 609
  • София
  • Мнения: 1 235
Здравей, момичета! Честита 2018г., да сте здрави и много щастливи!
Честит втори рожден ден на всички януарчета! Да са живи, здрави и много да радват мама и тати!
Отдавна не съм се включвала. :blus
В неделя Сами имаше рожден ден и го от празнуваме с баби, дядо, леля, чичо и братовчеди в един ресторант с детски кът.  Smirk Вчера в яслата черпихме с бисквитена торта.
По Коледните празниците аз и децата изкарахме грипа с високата Т и кашлица. 5-6 дни бяхме като парцали... Сега сме добре. :grinning
Да споделя: От няколко дни ми прави впечатление, че Сами не иска да прави нищо в гърнето. На метър от него клекна и се изака в гащите (след ясла в къщи го оставям без памперс). Сутринта едната лелка каза, че и там не иска да сяда на гърне и плаче.  Нещо е станало в яслата ама не знам какво. Сигурно ги държат много време седнали на гърнетата. Дано бързо отмине.

Хубава вечер и до скоро. Simple Smile

# 610
  • Варна
  • Мнения: 7 147
А? На мен що не ми излизат отговори на тази тема?

# 611
  • Мнения: 346
Момичета,

извинявам се, че нахълтвам така в темата, но ви следя редовно, макар и да не пиша. Търсим спешно детегледачка на пълен работен ден за сина ни на 2г. и 1 мес. Знам, че някои от вас ползваше, а не смея да се доверя на агенция, моля да ми изпратите на лични, ако имате препоръчана и изпробвана жена.

# 612
  • Мнения: 180
Здравейтееее,

Малеее какво затишие ! Толкова голямо мълчание ми се струва до сега не е имало.
Надявам се всички да са добре.

Ние се преместихме в друг град и се оказа, че градината има доста стриктни правила, които по никакъв начин не ни устройваха с работата ни и решихме да запишем Криси към асоцияция на мамите, където има мами, които гледат по 3-4 деца вкъщи. Казвам ви, откакто я спряхме и ходи при тази женичка е ЗДРАВА. Чак ни беше страх няколко седмици да си го признаем и да си го кажем с ММ, че да не би пак да се появят та сополи, та кашлица, нещо страшно беше и постоянно  #Crazy. Просто се убедих, че на градината зорлен ги разболяват като ги оставят голи, боси, потни, на земята, на течение. Ето, пак се среща с деца при жената, ама защо не си разменят бацили, а ? Вярно 4 са, не са 20, ама все пак...
Започнах да давам по малко ехинацея за имунитета, против подсилването съм, ама се бях видяла в чудо в тая градина и толкова бях наплашена.

Иначе мина един гаден гастро вирус с повръщане и разстройство. 3 дни лежа и не яде нищо, ужасно беше. Слава Богу мина.
С говоренето сме до кривата круша. Повтаря супер много, опитва се да казва, ама да не казвам какво е произношението и догаждането какво аджеба означава иска да каже. То и на френски ли е, на бг ли е  Laughing
Все същата срамежливка си е. Памперс от месец не слагам вече и през нощта.
Та искам да ви питам, понеже ни предстои малко да си дойдем в милата Българийка, на дечицата ви като им се припишка навън и като са без памперс какво правите? В Бургас специално няма обществени тоалетни освен на центъра, ама в парка, по градинки.....чудя се какво ще правя като сме на разходка и ми каже "а-а". По кафетата също не те приветстват, освен ако не си им клиент  Rolling Eyes

Хубав ден на всички и разкажете, ако имате време как сте  Hug то и времето е отвратително тези дни,
Прекрасен празник на всички утре  bouquet
 

# 613
  • Мнения: 5 112
Здравейте, момичета! Kali, точно отварям да пиша и гледам че и ти си писала! Чудесно е че малката се задържа здравичка, пу-пу, все така да е!
Напоследък ми беше толкова напрегнато, че вече на човек не приличам. Уж ходихме на почивка на планина, а още на втория ден аз се разболях и така се влача трета седмица. В разгара на боледуването ми видяхме една ярка втора чертичка на един специален тест, а днес съм в особено настроение защото си видяхме тупкащото сърчице! За съжаление не ми се размина антибиотик, но уж бил съвместим с бременност, та се старая да гледам позитивно.
Коко не беше ходил повече от три седмици на ясла (преди това ходи почти четири пълни седмици без прекъсване и това ни е рекорда за сега). Обаче седмица преди планината го спряхме, уж за да тръгнем здрави. Точно по това време се оплака че го боли ухото, оказа се че е леко зачервено. По същото време му излизаха горните последни кътници, според УНГ-то било възможно да е заради това болката/възпалението в ухото. Та си имайте едно на ум. Вчера пак ми каза че го боли ухото, сега му излиза пък долния последен кътник, та не знам какво да мисля, наблюдаваме го.
Иначе той говори страшно много, прави изречения от по 6-7 думи, казва "аз" и "ти", започна да ми отговаря с "да, мамо", казва "аз много обичам мама/тати", "много много гушкам мама/тати". Много е активен, не се спира и си играе и сам, фантазира си разни неща (естествено основно с колички и влакчета).
С гърнето сме пълна скръб. Когато ходи на ясла сяда и в къщи на гърне. Стане ли обаче по-дълъг период да не ходи на ясла, започва да се дърпа и не мога да го накарам да седне. За пишкане ни се получава по-често, но за акане е абсолютна опозиция, скатава се някъде и ака в памперса. Не знам какво да го правим, усещам че още малко като се стопли ще остана една седмица у дома с него и ще го държа без памперс с надеждата да се научи. Вече започвам да се притеснявам. Също като се задържи у дома по-дълго не посяга и да яде сам. Трябва "мама х'ани"...
Откакто разбрах че съм бременна не го разнасям както преди и определено усеща че има разлика. Преди го грабвах и го разнасях и подскачах с него, но той е 13 кг и АГ-то ми каза изрично да не го нося. Най-много да го вдигна еднократно, но да не го нося. Това също разваля работата с гърнето, преди сутрин го взимах от кошарата и го носех директно на гърнето и той сядаше. Сега като е на собствен ход драсва покрай вратата на банята и не мога да го накарам да седне сутринта.
Това е за сега от нас, пишете и другите момичета как сте! Hug

# 614
  • Мнения: 180
Честито Пурплеткааа Hug preggo. Прекрасна новина !

Аз май не съм ви се похвалила, че съм вече 5я месец  Two Hearts. Малко батак става с тукашното 3месечно майчинство, ама да сме живи и здрави, ще се наредят нещата.

Пурплетка не се притеснявай за гърнето, като се стопли е по-лесно да се оставя без памперс и ще свикне по-бързо да му е голо и леко на дупето. Тука пък швейцарчетата започвали да ги учат от 3г нататък  Joy
Усещат си дечурлигата къде им минавата номерата. А Кристина ми казва най-нагло, че не ме обича  Grinning
И да ти кажа само, то при всяка е различно де, организъм и т.н., но моята гинеколожка ми каза, че няма проблем да я нося.Това го казвам, в случай че ти се налага да носиш Коко, да не се притесняваш чак толкова. Първите 3-4 месеца я носех без проблем и без да се ограничавам, обаче вече взе да ми се обажда кръста.

Общи условия

Активация на акаунт