За животните с любов

  • 16 314
  • 304
  •   1
Отговори
# 30
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Т.е., редуцират се до постепенното изчезване на цели животински видове- свиня, овца, крава, коза, кокошка, пуйка, гъска, патица и т.н.? Правилно ли съм разбрала?
Искаш да кажеш, че те съществуват само заради човека?

# 31
  • София
  • Мнения: 28 956
Да не бъркаме темите, това няма нищо общо с веганизма. Едва ли има нормален човек, който да е за малтретирането на животни.
Точно. Против жестокостите към тях съм, но ям месо и животински продукти, и нямам намерение да ги спирам.

А не си ли даваш сметка, че добиването на месо и животински продукти са именно малтретиране и жестокост?
Не. Не считам за малтретиращ или жесток нито един от настоящите и законни методи в ЕС за добиване на месо и животински продукти.

# 32
  • Мнения: X
Т.е., редуцират се до постепенното изчезване на цели животински видове- свиня, овца, крава, коза, кокошка, пуйка, гъска, патица и т.н.? Правилно ли съм разбрала?
Искаш да кажеш, че те съществуват само заради човека?
Интересно би било да разбера как споменатите от мен видове биха оцелели в дивата природа. Дали разполагаш с някакви научни изследвания по въпроса?

# 33
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Да не бъркаме темите, това няма нищо общо с веганизма. Едва ли има нормален човек, който да е за малтретирането на животни.
Точно. Против жестокостите към тях съм, но ям месо и животински продукти, и нямам намерение да ги спирам.

А не си ли даваш сметка, че добиването на месо и животински продукти са именно малтретиране и жестокост?
Не. Не считам за малтретиращ или жесток нито един от настоящите законните методи в ЕС за добиване на месо и животински продукти.
Значи не си наясно как се добиват въпросните продукти. Или имаш странна представа за жестокост.

# 34
  • София
  • Мнения: 28 956
Скрит текст:
Да не бъркаме темите, това няма нищо общо с веганизма. Едва ли има нормален човек, който да е за малтретирането на животни.
Точно. Против жестокостите към тях съм, но ям месо и животински продукти, и нямам намерение да ги спирам.

А не си ли даваш сметка, че добиването на месо и животински продукти са именно малтретиране и жестокост?
Не. Не считам за малтретиращ или жесток нито един от настоящите законните методи в ЕС за добиване на месо и животински продукти.
Значи не си наясно как се добиват въпросните продукти. Или имаш странна представа за жестокост.
Не, значи, че не съм съгласна с твоето мнение и съответно нямам проблем да ям месо и животнски продукти.

# 35
  • Мнения: 14 654
Ами децата какво да ги правим, вече има няколко смъртни случая на деца, хранени вегански, което доказва, че хората имат нужда от животинска храна, за да оцеляват и да пораснат нормално.

# 36
  • Мнения: 7 325
Децата Янчек и те на принципа на естествения подбор. Което оцелее на треви - оцелее.

# 37
  • Мнения: 14 654
Т.е. да симулираме недохранване от недоимък, когато имаме изобилие от разнообразни храни? Разбирам любовта към животните, но не и любовта към самобичуването. За да се храниш по този начин, че и децата си да държиш във вечен пост, значи че наистина искаш да изкупиш греховете на цялото човечество - ами, действайте, щом това ви дава мир, а за останалите приемете, че не сме осъзнати и не знаем какво вършим.

# 38
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Цитат
   Не считам за малтретиращ или жесток нито един от настоящите и законни методи в ЕС за добиване на месо и животински продукти.
 
Методите са повече от жестоки, точно против тях се обявяват веганите. Затварянето на очите за тях е просто успокояване на съвестта.

# 39
  • Мнения: X
Какво стана с питомните прасета, крави, овце, кози и т.н., пуснати в дивата природа поради изчезването на пазарната ниша?

# 40
  • Мнения: 7 325
Ти го виждаш като недохранване. Аз също. Други обаче, очевидно го намират за правилният начин на хранене. Друг е въпроса, че ако човек е създен да се храни само с растителна храна щеше да е със зъбен апарат като на овца, но това са факти без значение.
Аз съм на мнение, че животинските мазнини и протеини трябва да се приемат контролирано, но да ги изключиш съвсем от менюто си, особено от това на едно дете е чиста лудост. Но всеки има право да издевателства над себе си както му харесва.

# 41
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Т.е., редуцират се до постепенното изчезване на цели животински видове- свиня, овца, крава, коза, кокошка, пуйка, гъска, патица и т.н.? Правилно ли съм разбрала?
Искаш да кажеш, че те съществуват само заради човека?
Интересно би било да разбера как споменатите от мен видове биха оцелели в дивата природа. Дали разполагаш с някакви научни изследвания по въпроса?
Предполагам и вярвам, че ще оцелеят както и ако не бяха опитомени от хората.

# 42
  • Мнения: X
Те вече са опитомени. Как ще оцелеят?

# 43
  • София
  • Мнения: 28 956
Цитат
  Не считам за малтретиращ или жесток нито един от настоящите и законни методи в ЕС за добиване на месо и животински продукти.
  
Методите са повече от жестоки, точно против тях се обявяват веганите. Затварянето на очите за тях е просто успокояване на съвестта.
Проблем със съвестта си нямам, съответно няма нужда да я успокоявам. Нямам проблем с яденето на месо и животински продукти, и не виждам причина да ги спирам.

# 44
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ами децата какво да ги правим, вече има няколко смъртни случая на деца, хранени вегански, което доказва, че хората имат нужда от животинска храна, за да оцеляват и да пораснат нормално.
Доказват единствено, че неправилното хранене е опасно, с или без животински продукти.
Недохранените деца, консумиращи животински продукти просто не са интересни и никой не ги отразява.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт