Близнашки майки не се майте, а по-скоро с нас се запознайте!

  • 17 607
  • 286
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 78
Здравейте момичета Simple Smile
esma,не се притеснявай че те гледат странно лекарите за килограмите Simple SmileАз преди да забременея бях 42кг.,а съм висока 150см."джобен формат",а октомври ставам на 26г. Simple Smile
Мен ме водят рискова не само защото са близнаци а ми и защото аз съм мъничка като формат Simple Smile
Навякъде където се зарових да чета из интернета,за близнаци направо страхотии пише,като изключим ТОЗИ ГОТИН ФОРУМ Simple Smile
Аз почнах да качвам килограми от 15-та г.с.,за 4-ти календарен мес.съм качила 3кг,сега почти свършвам 5-ти календ. и съм пак +3кг.,една приятелка която чака едно бебче каза че по начина по който и изчисляват тя колко да качи,лекарите,за близнаци излизало 3кг.на мес.от нач.на 4-ти календ.мес.,не знам дали е вярно но аз за сега влизам там Simple Smile
ЖЕЛАЯ ЛЕКО БРЕМЕНЕЕНЕ НА БЪДЕЩИТЕ МАЙЧЕТА И ЗДРАВИ,ВЕСЕЛИ И ПАЛАВИ ДЕЧИЦА НА НАСТОЯЩИТЕ МАЙЧЕТА Simple Smile
  bouquet

# 61
  • Мнения: 134
Честито и от нас на мама Мики   bouquet !
Да растат здрави юнаците и много да ви радват  Heart Eyes

А за килограмите - не мисля, че има някакви точни таблици колко трябва да се качва на месец. Това пак си е много индивидуално. Аз знам, че по-слабите жени като цяло качват повече , защото организмът трябва първо да си навакса нужните му килограми. Аз в началото на 4-ти месец вече бях качила 5 килограма и си имах бая коремче.
Все пак имайте в предвид, че с раждането ще свалите минимум 10 кг (пак зависи в коя седмица се ражда , може и 15 да са), така че е напълно нормално да се качат 20кг за цялата бременост.
Ама мен ако питате най-добре не мислете за килограмите - важното е децата и вие да сте добре  newsm10
Лека бременост  preggo

# 62
  • Мнения: 137
Здравейте момичета! Laughing
Есма, добре дошла при нас и безпроблемно и приятно бременеене, а този форум много помага особено за втората част Wink!
За килограмите на мен вече даже не ми се мисли, та камо ли да говоря за тях! EmbarassedАз вече съм +10, пък както казват, че тепърва се качва, направо ме е страх какво ще покаже кантарът накрая на бременността! Sick
Много целувки на сладките коремчета и на още по-сладките бебоци! Heart Eyes  bouquet

# 63
  • Мнения: 964
Спокойно аз качих 28кг,първите две седмици след раждането снех 14,долу горе за толкова време ми се разнесоха отоците.

# 64
  • Мнения: 134
И аз толкова качих за цялата бременост, но пък с раждането смакнах 15.

# 65
  • Мнения: 78
Здравейте Simple Smile
Исках да попитам нещо ,можеби глупаво,но,..около пъпа ми е леко синьо-лилаво от известно време,това означава ли че това е от разтягането?
А исках и да питам има ли някъде таблица в което да пише в коя седмица ,колко горе -долу тежат близнаците?
МЕРСИ ПРЕДВАРИТЕЛНО  bouquet

# 66
  • Мнения: 134
Най-вероятно е наистина от разтягането  Confused

При мен така наречените стрии се появиха точно само около пъпа и докато бях бременна изглеждаха като бледо лилави лентички, а в момента са бели. Но все пак има вероятност това да са вени   newsm78 - и те доста изпъкват по време на бремеността.

А за размерите на бебчета -  една позната ми беше казала, че близнаците общо взето до около 7-мия месец си растяли както и другите бебета и след това малко вече забавяли наддаването поради липса на място. Аз честно казано си мисля, че те си се развиват напълно както и когато е само едно бебче, поне при мен беше така. Когато ги мереха си бяха точно както по таблиците. Не виждам логика да се развиват по-бавно. Просто повечето се раждат по-мънички, защото по-рано се раждат.

# 67
  • Мнения: 78
Ами аз питам ВАС понеже моята лекарка,н е обича изобщо да казва размери,едиствено дето аз си гледам монитора и досега се движеха като другите,все едно като едно дете и после малко изостанаха но с седмица май,и тя ми каза само че все още вървят с почти еднакви мерки.                               На мен ми е интересно понеже аз съм миниатюрна и тя ми каза че май ще пробва да стигна до термина понеже,аз по принцип не бих могла да създам голям плод,и стана въпрос че майка ми също е като мен като размери Simple Smile ,и е родила брат ми 3.750,след 4г. мен 2.850,и е качила и с 2-те бременности само по 7 кг.,и лекарката каза че е странно че брат ми е бил толкова голям.А исках и да ви питам един тъп въпрос Embarassed,има ли значение колко голям ще е плода от това колко се е родил примерно таткото или зависи само от организзма на майката.
Утре съм на консултация стискайте палци всичко да е наред.
БЛАГОДЯРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО  bouquet
всичко най-най-хубаво ви желая

# 68
  • Мнения: 1 744
Здравейте момичета! Вчера станахме на 40 дни baloni и правихме погача. Голям купон стана. Много хубаво си изкарахме.  Малчовците се сдобиха със страхотни дрешки. cheers
Виждам че бъдещите майчета се интересуват от таблица за размерите - аз имах такава, и ако успея да я намеря ще ви кача адреса, от който може да си я изтеглите. Моите момчета си вървяха като размери по тази табличка като за едно бебе. И в 37г.с. се родиха 2960 и 2900кг.  smile3504 smile3504
Също да ви кажа моите наблюдения - аз съм се родила 4500кг, брат ми 4600 , мъжът ми също голямо бебе - и моята дъщеря я родих 4200кг. Затова смятам, че големината на бебето зависи донякъде и от това колко големи са се родили родителите.
А за оцветяването около пъпа: аз и при двете бременности имах много силно кафяво оцветяване, но след раждането постепенно изчезва.
 thumbsup
Това е засега от нас - все още се борим, вече 2 седмици, със запушени нослета, така че приемам съвети. newsm12
Поздрави и целувки на всички! newsm51

# 69
  • Мнения: 964
Ами незнам до колко е вярно,аз съм се родила 2500г едно бебе,а близначките се родиха 2640г и  2570г newsm78
Иначе все ми викаха че вървели в границите гледаха по някакви таблици но така и не питах таблиците за близнаци ли са специално или за едно бебе.

# 70
  • Мнения: 137
Здравейте момичета!
И моята докторка качва, че бебетата се развиват като за едноплодна бременност, но не казва колко тежат, само им мери главичките и бедрата. И аз, и брат ми сме се родили малко над 3 кг, така че сме си били нормално големи, но мъжът ми се е родил около 4 кг - бил е голямо бебе. Може би има някаква наследствена връзка, но не знам доколко е от страната на майката и доколко от страната на бащата.
LIBBRA, чакам да кажеш как е минал прегледът днес, всичко наред ли е.
Наде, честит празник на малките юнаци. Сигурно е много вълнуващ момент! Да сте живи и здрави!  bouquet
Приятен ден и хубава и слънчева седмица на всички! Heart Eyes

# 71
  • Мнения: 1 744
Момичета, стискайте палци на Мerito. Утре най-вероятно ще влиза за секцио. Желая й късмет! newsm10
Табличката за размерите не можах да я намеря, ако имам повече време ще я потърся в Гугъла.
Целувки на всички!

# 72
  • Мнения: 137
Merito, и ние ще ти стискаме палци! У спех! newsm10 Дано всичко мине по мед и масло!!! И да се сдобиеш с две здрави и хубави бебоци!!!  ylinfant  ylinfant
  bouquet Heart Eyes

# 73
  • Мнения: 255
Здраейте момичета преди малко се върнах от док всичко за сега е идеално момченцето вече е 2.700кг., а момиченцето е 2.200,довечера ще ходим при другия док който ще ми прави секциото да кажа датата на която ще е ,тогава пак ще ви пиша
Поздрави и целувки ои нас тримката Hug

# 74
  • Мнения: 134
Късмет мерито!!!
Дано всичко мине успешно и скоро гушнеш двамата бебоци !

Общи условия

Активация на акаунт