Раждане в АГ"Света София"(бившата Тина Киркова) - 7 част

  • 111 161
  • 812
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X
Да, а тя водеше по ЗК. Има ли друг лекар от ТК, който да води бременност по ЗК? Така като гледах официално няма такова нещо, но все пак?

# 76
  • Мнения: 2 502
Да, а тя водеше по ЗК. Има ли друг лекар от ТК, който да води бременност по ЗК? Така като гледах официално няма такова нещо, но все пак?

Д-р Константин Петров

# 77
  • София
  • Мнения: 420
Аз като разбрах и се отказах от второ в близката година, а тя ми вика "Аааа раждам септември, и ако всичко е наред октомври съм тук" 😁😁😁
За ръкавиците, да.. винаги пред мен слага нови и после ги хвърля, ако е вагинален преглед. Не се съмнявам в нейната хигиена.

# 78
  • Мнения: 80
Здравейте интересуваме в тази болница дали се заплаща упойката преди раждане за неосигурените и също така да питам какви документи са нужни при влизане за раждане?Благодаря предварително Simple Smile

# 79
  • Мнения: 2
[/Здравейте, и аз се включвам да следя. При мен дилемата е дали да съм с избор на екип или без - много ме е страх да не ме зарежат, ако не съм си платила за екип, отношението да им е различно и никой да не ми обръща внимание...

# 80
  • Мнения: 17
Здравейте досега в темата се коментита само раждане секцио. Има ли някой който да е раждал нормално без избор на екип и със упойка и как стоят нещата с нормалното раждане в болницата . Благодаря ви предварително Simple Smile

# 81
  • Мнения: 22
Здравейте досега в темата се коментита само раждане секцио. Има ли някой който да е раждал нормално без избор на екип и със упойка и как стоят нещата с нормалното раждане в болницата . Благодаря ви предварително Simple Smile

Преди 6 години раждах нормално само, че с избор на екип (АГ) и упойка. Прекрасни спомени от раждането и от престоя в болницата. Живот и здраве до две седмици отново постъпвам за нормално раждане с избор на екип и упойка. Дано и сегашният престой бъде така лек и хубав както предишния.

# 82
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз също имам две нормални раждания в болницата, с упойка и избор на екип. Вече мисля писах, че сега последния път като раждах, до мен раждаше жена без избор на екип, с лекарите на смяна. Беше с упойка и не забелязах някакво различно отношение, неглижиране или грубост. Напротив. Аз въобще в родилно неприемливо отношение не съм видяла към когото и да е. Ако има нещо, което не е наред в тази болница, това е детското. Там има персонал киселяци, склонни да ти изпилят нервичките, но уви услугата избор на неонатолог не я предлагат😆

# 83
  • Мнения: 5
И аз раждах там два пъти с операция с интервал от 10 години, не са ми слагали торба.
Здравейте!

Във връзка с горния голям интервал между ражданията секцио, ето и моят въпрос - родих секцио преди 8 години поради голям плод. Чакам втора дъщеря с термин 29.08. Д-р Василева ме гледа последно миналата седмица и препоръча отново секцио въпреки, че е минало толкова време и в момента няма друга причина за секцио. Знае ли някой дали ще се плаща секциото в такъв случай?

# 84
  • Мнения: 60
Секциото се заплаща,ако искате избор на екип.Ако не сте си избрала лекар.Трябва да отидете в болницата и да си запазите ден за приемане.Обикновено ако речем,че операцията е насрочена за вторник,ще ви кажат да отидете в понеделник сутрин за необходимите изследвания и т.н.Отделно не заплащате нищо за обща стая.Ако искате вип стая се заплаща.

# 85
  • София
  • Мнения: 223
Здравейте, и аз ще следя темата. Живот и здраве февруари предстои раждане и съм се ориентирала към тази болница. Знам, че е рано но е хубаво да сме подготвени предварително с всякаква информация.
 ellyndor, това означава ли че освен избор на екип се заплаща и цена за секцио? Това не ми стана ясно Thinking
Наистина има доста отзиви за секцио и по-малко за естествено раждане. По-назад в темата четох, че докторите предпочитат предимно секциото, защото не се налага да стоят с часове до пълно разкритие. Хубаво е че има и мами родили нормално да споделят как е минало при тях Simple Smile

# 86
  • Мнения: 361
Аз и трите пъти постъпвах с достатъчно разкритие за раждане и не се е налагало да ме чакат. Първия и втория 10, а третия 7. И трите пъти бях с избор на екип. Simple Smile Леко раждане

# 87
  • Мнения: 1 109
Уха, Захарчето, това си е сериозно разкритие! Grinning На колко минути ти бяха контракциите? Аз чаках да станат на 5 минути, преди да тръгнем (стигнахме за около 10 минути). Като ме приеха бях с 4 см разкритие и ме приеха. Не съм останала с впечатление да агитират за секцио. В моя случай аз бях с изборя на екип за нормално раждане и такова си беше. Отне около 2 часа и половина да получа 10 см разкритие и около 3 за цялото раждане.

# 88
  • Мнения: 361
С първата бременност ме преряза здраво, беше 1 ден след термин и отидох в болницата. Постъпих в 12 и 30 през нощта и в 3 и 50 родих. С втората бременност бях нон стоп с контракции и 6 дни преди термин сутринта към 4 започнаха болки. Вече не издържах и в 6 и 30 ме приеха в болницата. В 7 и 15 родих. Третата бременност пак нон стоп контракции. 21 дни преди термин отивам на обичайната ЖК и тоновете преди нея. Те се губеха много. При прегледа бях със 7 см и лекарката каза че раждам. При раждането се оказа ме пъпната връв почнала да се увива около врата. Ако не беше прегледа за разкритие и бързото раждане макар и 21 дни по-рано, можеше да не съм многодетна. На тоновете жената която отговаряше ми казваше, че явно нещо или аз не съм стояла мирно, или апарата се развалил. А то просто при контракциите връвта притискала гърлото и той спирал да диша. Това станало едва между този и предния преглед. Лекарката всеки път подробно ме гледаше. И третия път родих за отрицателно време в 15 и 02. Simple Smile
При първото раждане напъвах неефективно и имаше опасност да ме срежат. Иначе все за нормално раждане сме говорили с лекарките. П.с. При първото раждане на целия пети етаж само аз и още една мама бяхме нормално родили. Всички други бяха секцио. Това 2011 беше.

# 89
  • Мнения: 80
Здравейте,а случайно да знаете какви изследвания изискват преди раждане в Тина Киркова?

Общи условия

Активация на акаунт