Радостните мами МАРТЕНЧЕТА гушкат - дано да са ни здрави и много да ни слушкат!

  • 44 231
  • 751
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 18 562
На една лекция преди няколко дни, лекторката ме светна за още едно поверие, за което не знаех. Не се простира вечер и изобщо дрехите на бебето да не замръкват на простора, защото ще ги видят таласъмите и караконджулите и ще вземат бебето. Как ще го вземат? Ще умре.
Ох, тия хора друга работа нямали ли са, че да измислят такива простотии ooooh!

Та по дни ли се смятат тия 40 дни?


Да, да и това го има. При нас се спазва, че бабите не дават да се простира навън по мръкнало Grinning  Също така, което на мен ми беше интересно махнаха некролога на дядо ми от вратата, дни преди бебето да се роди. На мен ми стана малка криво, но ми обясниха, че има радостно събитие и не може да има траур.
40 дни се броят от деня на раждането.
Абе не знам за вас, ама човек колкото и да не вярва на тия щуротии като му се роди дете малко или много ги спазва, за "по-сигурно" или поне съдя по себе си.Но не е хубаво все пак да се изпада в крайности.

# 61
  • Мнения: 6 549
Аз не вярвам в суеверия. Накупихме му по-големите неща - креватче, количка и големия комплект на Авент за хранене още в 7-ми месец. (Въпреки, че свекито се опита да ме спре като каза, че за мм са купували, когато е отишла да ражда.) С малкия сме навън от много по-рано от 40-я ден. А това за църквата и за питката сме го изпуснали и вече е късно, днес е на 43 дни. Жалко, за една молитва бих отишла, защото и аз съм вярваща.
Иначе винаги има едно "за всеки случай" Laughing

# 62
  • Мнения: 18 562
Не е късно да се направи, погача не е нужно да е точно на 40-я ден, повечето са след. А и сега не може, защото са пости. Нашата ще е на 43 ден. На мен ми правиха молитва и за леко раждане. Ще да е помогнала, защото беше наистина леко. Аз откакто забременях и родих още повече вярвам.
Беба си "поръчах" в Рилския м-р, много исках момиченце. После и в Уестминстърското Абатство се помолих да си имам момиче, а тя тогава вече е била на път. Мисля, че когато човек много истински иска нещо, то става.
Откакто ми се сбъдна това желание, още повече вярвам. Името й в случая си идва точно на място " Посветена на Бог".

# 63
  • Мнения: 1 800
Аз много искам вече да излизаме,но съм решила постепенно да я адаптирам с по няколко минути на терасата и отворен прозорец , докато тя е в стаята. Тя с мен не харесва излизането, но вчера с баба си постоя 7-8 минути, което е рекорд. Още 2 седмици и мисля да излезем на разходка (някъде по Великден Simple Smile )

# 64
  • Мнения: 6 549
Аз погача не искам, само молитва. И не искам със свекито да ходя, много е дразнеща, задължително ли е да присъства?

# 65
  • Мнения: 98
Цоп и аз тук!
Зайко, прекрасна тема Wink благодаря за старанието.

Моля ви не слагайте нищо във водата за къпане! Никаква сол! Опасно е!
Ние слагаме. Защо да е опасно,?
Племенниците ми и както много други деца са къпани по този начин и нищо им няма. И с мас я мажа вечер следнаня,а през деня с Биобйен.

# 66
  • Мнения: 18 562
Аз погача не искам, само молитва. И не искам със свекито да ходя, много е дразнеща, задължително ли е да присъства?
Не е.Моята е далече и няма как да дойде.Нищо не е задължително.Всичко е както ти смяташ за добре и както ти харесва Знам,че само жени обаче ходят.Аз ще отида с мама или баба 😊
 Амоняк, ние вече отваряме прозореца в нас за по 5 минути.След няколко дни на двора😊
Момичета,вие будите ли мъниците да хапват.Ние се будим на два-три часа или сама си става или аз я будя.Нощем е хубаво 6 часа да има пауза от ядене,но още не ни се получава.Буди се на всеки 3 часа и мрънка,съответно давам ядене.

# 67
  • София
  • Мнения: 2 348
И аз суеверия не спазвам никакви. Доста от тях са всъщност езически и не знам как ги комбинирате с християнските си възгледи. Аз съм вярваща също, но не вярвам в „леля каза така”.

  А за постепенното адаптиране, ами то реално много по-нормална въздушна среда за бебето е външната, от тази в болницата, където се е раждало. В момента сме на отворен прозорец в болницата и не сме навън, защото е против болничните правила. На изписването нали пак сме навън. Аз не знам дори какво значи да се адаптира. Извеждаме го от болницата завинаги и го вкарваме в нов дом в нов квартал с нов въздух, миризми, дразнители, температура и всичко става рязко, за постоянно.

 Стафилококите май често ги лепват хора преминали през болница.

# 68
  • Мнения: 6 549
Когато бебето е малко и има да си наваксва с килограмите не е хубаво да има пауза от 6 часа. Педито ни каза да е най-малко 24/8 храненето.

И аз суеверия не спазвам никакви. Доста от тях са всъщност езически и не знам как ги комбинирате с християнските си възгледи. Аз съм вярваща също, но не вярвам в „леля каза така”.

  А за постепенното адаптиране, ами то реално много по-нормална въздушна среда за бебето е външната, от тази в болницата, където се е раждало. В момента сме на отворен прозорец в болницата и не сме навън, защото е против болничните правила. На изписването нали пак сме навън. Аз не знам дори какво значи да се адаптира. Извеждаме го от болницата завинаги и го вкарваме в нов дом в нов квартал с нов въздух, миризми, дразнители, температура и всичко става рязко, за постоянно.


+1 за всичко казано.

# 69
  • Мнения: 18 562
Когато бебето е малко и има да си наваксва с килограмите не е хубаво да има пауза от 6 часа. Педито ни каза да е най-малко 24/8 храненето.

И аз суеверия не спазвам никакви. Доста от тях са всъщност езически и не знам как ги комбинирате с християнските си възгледи. Аз съм вярваща също, но не вярвам в „леля каза така”.

  А за постепенното адаптиране, ами то реално много по-нормална въздушна среда за бебето е външната, от тази в болницата, където се е раждало. В момента сме на отворен прозорец в болницата и не сме навън, защото е против болничните правила. На изписването нали пак сме навън. Аз не знам дори какво значи да се адаптира. Извеждаме го от болницата завинаги и го вкарваме в нов дом в нов квартал с нов въздух, миризми, дразнители, температура и всичко става рязко, за постоянно.


+1 за всичко
И на мен така ми каза.А и специално за по-малки бебчета като нашите си трябва на два-три часа да се яде.Аз затова будя(обаче ми е жал).А и като се събуди сама суче по-добре,иначе е сънена и много малко време яде.

# 70
  • Мнения: 1 800
Моята дъщеря се роди 2800, но заради повръщане и антибиотик, беше на намален прием на храна и смесено хранене. като ни изписаха започнах само кърмене, през час-два през деня, но през нощта тя сама прави една пауза от 4 часа и една от 3. Със свито сърце отидох на преглед, седмица след изписването. беше наддала 290 грама и 2 см. Споделих за нощното хранене с притеснение, че са големи интервалите, особено единият. Лекарката каза, че е нормално да ги има и сега си действаме така.

# 71
  • Мнения: 308
Маги педиатъра взема секрета с една дълга клечка, като тези за уши. Аз също носих помпата, но каза, че така не може. После ме изпрати да занеса пробата в лаборатория и след 2 дни резултата беше готов. Дано и при вас всичко да е наред. От колко време е така бебчо? Ако искаш пиши на лични, да не разводняваме темата . Аз също бях много притеснена и все още съм, особено като го простудили за втори път. Сега пак слагам от капките (по препоръка на лекарката) и се надявам бързо да мине.

# 72
  • Мнения: 557
Ние направихме 40 дни в неделя и свекито беше се подготвила със софрата 😉👍 и погача. Не сме канили никой защото е много опасен период с тези грипни вируси , просто семейно седнахме и се почерпихме. Нашата първа разходка беше миналата събота и продължи почти 4 часа 😉. Вчера излизахме само двамата и преборих притеснението да кърмя на обществено място . Аз бях решила да не го будя през ноща да го кърмя но снощи цяла нощ мрънка , заспива но си мрънка и скимти в съня, напъва се и явно го мъчат коликите 😢. Освен това и гърдите ми много се препълват през ноща и незнам как ще избутвам тези нощни дълги паузи без кърмене 🙄😩, ще пробваме пък каквото стане.

# 73
  • Мнения: 308
Момичета как обличате бебетата у дома и колко е температурата? Все ми се струва, че моя мъник е леко облечен, а вкъщи е 23-25 градуса

# 74
  • Мнения: 18 562
22, ми казаха,ама у нс е вде 24..Всички ни казват,че е топло..
Обличам боди и блузка и ританки,завивам с одеало,тип пелена,не много дебело,така ми каза акушшерката и педиатърката.

Общи условия

Активация на акаунт