Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 46

  • 71 788
  • 744
  •   1
Отговори
# 720
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Възможно е. Моят резултат беше 2.44. След 2 дни - 1.22. Защото не си на стабилна доза още, затова.
На каква доза си?
Аз в колкото и лаборатории да съм пускала резултати, винаги са излизали вярни.
К1кк, мерси за линка.

Последна редакция: ср, 05 юли 2017, 19:54 от afrikancho

# 721
  • София
  • Мнения: 6 010
Аз имах подвеждащ резултат от Цибалаб веднъж и съм скептична.
Бяха ме изкарали с ТСХ 11, а 2 дни по-късно в Кандиларов и Бодимед ми излезе ТСХ 4.

# 722
  • Мнения: 11 744
Кандиларов са с добро име и съм чувала добри мнения.
Цибалаб не знам. Не съм се изследвала там, но в Кандиларов последно пусках изследвания.

# 723
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Аз 90% пускам в Цибалаб, че ми е най-удобно просто и там почнах. Винаги са били реални резултати.
Но и в други лаборатории са били същите.
А последно дори цифрите на ФТ4 и ФТ3 бяха почти еднакви от две различни лаборатории. Само ТСХ  - различен. Mr. Green
Но пък и бях пускала втория път 11 часа след пиене на хормона, за да видя как съм НА хормон, а не когато са минали над 24 часа от последния прием. Така че тоя ТСХ 1.22 беше малко НА хормон все едно. И ФТ4 беше леко по-висок, очаквано. НО пак - разликата 2.44-1.22 за 2 дни ми се вижда ненормална. Но със сигурност не е грешка на лабораторията. Тоест проблемът е в моята жлеза.
Може да варира така ТСХ, даже той май винаги така варира, докато не е стабилна терапията. Аз помня преди, още преди да почна терапия, преди да знам, че имам Хаши, когато лекарите ми казваха, че съм добре: един път ТСХ 3, след 2 седмици - 1.5, после - 2, и така нататъка. Големи вариации - от 1 и малко до 3 за 10 дни - 2 седмици...

# 724
  • Мнения: 96
Имате ли впечатление от лаборатория рамус, цените ми се струва че са по-ниски, но нямам отзиви.

# 725
  • София
  • Мнения: 808
Rosita, за да си сигурна, че няма проблем със щитовидната, би било добре да си пуснеш пълен щитовиден пакет, не само ТСХ и МАТ.
Въпреки, че ТСХ изглежда идеално, това може да е подвеждащо..
За функцията на ЩЖ говорят най-вече фт3 и фт4.
Също така това, че едните антитела са в норма, не значи, че и другите (ТАТ) също са.  Peace

# 726
  • Мнения: 14 638
Имате ли впечатление от лаборатория рамус, цените ми се струва че са по-ниски, но нямам отзиви.
Аз съм доволна от Рамус.Бяха едни от първите,които работят в събота и неделя.Едни от малкото,които правеха изследване на вит.Д-3.сега може и на други места да правят,но преди едвам ги издирих.Така от години си останах при тях.

# 727
  • Мнения: 7 151
Rosita, за да си сигурна, че няма проблем със щитовидната, би било добре да си пуснеш пълен щитовиден пакет, не само ТСХ и МАТ.
Въпреки, че ТСХ изглежда идеално, това може да е подвеждащо..
За функцията на ЩЖ говорят най-вече фт3 и фт4.
Също така това, че едните антитела са в норма, не значи, че и другите (ТАТ) също са.  Peace
Vesseto, благодаря ти за отговора. Направих изследванията, които докторката каза, нямам представа защо е решила по този начин ... Ще направя и другите.

# 728
  • София
  • Мнения: 808
Rosita, само да знаеш, че е хубаво тсх, фт3 и фт4 да са заедно..
Успех!

# 729
  • София
  • Мнения: 2 630
Възможно е. Моят резултат беше 2.44. След 2 дни - 1.22. Защото не си на стабилна доза още, затова.
На каква доза си?
Аз в колкото и лаборатории да съм пускала резултати, винаги са излизали вярни.
К1кк, мерси за линка.

Пия по 0.25/половин хапче. Д-р Начев смята, че дозата ми е достатъчна. Единствено по време на бременността бях на 0.5/0.75. След това дълго време бях без хормон.

# 730
  • Мнения: 92
Момичета, някой от вас пробвал ли е еньовче - колебая се дали да включвам билки при положение, че съм на хормон...
Също така исках да ви питам - като правите контрола кога пускате изследването? Сутрин преди хормона или след?

# 731
  • Мнения: 5 872
Също така исках да ви питам - като правите контрола кога пускате изследването? Сутрин преди хормона или след?

Задължително преди да съм пила хормона или други лекарства, без кафе, храна и цигари (ако пушиш). Peace

# 732
  • Мнения: 96
Сигурно ставам досадна с въпроси. Много разчитам на вас и вашите съвети, в главата ми е каша от много четене и опити за самолечение. Та въпроса ми е за сърцебиенето-ясно че е симптом на Хашимото, но как се справяте? Кардиолозите препоръчват бета блокер, но май не е много добра идея. Тази вечер имах ускорен пулс и леко повишено кръвно налягане, от което се засилват симптомите на нервно-психична основа и пак се завъртам в кръг, от който не намирам изход. Приятна и спокойна вечер!

# 733
  • София
  • Мнения: 6 010
veskata, а кафе пиеш ли? И как си с килограмите?

# 734
  • Мнения: 46 526
Писах напред за Невробекса, при мен това хапче се оказа вълшебно. Като започнах да го пия за невралгията ми подейства и на сърцебиенето (при мен кръвното обаче не е високо). Също и вече не ми се появява никаква пъпка. Преди не че съм имала големи проблеми, но излизаха, особено около М. Сега нищо Shocked

Общи условия

Активация на акаунт