Математически турнири - 44

  • 96 475
  • 735
  •   1
Отговори
# 705
  • Sofiq
  • Мнения: 719
Здравейте, получих отговор на жалбата си до Омбудсмана по повод кодовете и скритите резултати. Жената е взела присърце проблема и ми писа,че лично е изискала от министъра на образованието да осигури прозрачността при публично оповестяване на резултати от състезания, олимпиади и др. Очаква се издаването на подзаконов акт от МОН, който да регламентира целия процес. Съгласно правомощията на Омбудсмана, тя има право да се застъпи в случая.

# 706
  • Варна
  • Мнения: 4 295
А дали не са поканени, защото миналата година са имали медали?

А дали четете?! Просто децата от СМГ ,които не смятат МБГ за "ниска топка" се явяват в други у-ща и са си поканени с тазгодишните им медали естествено. Crazy

# 707
  • Мнения: 125
Здравейте, получих отговор на жалбата си до Омбудсмана по повод кодовете и скритите резултати. Жената е взела присърце проблема и ми писа,че лично е изискала от министъра на образованието да осигури прозрачността при публично оповестяване на резултати от състезания, олимпиади и др. Очаква се издаването на подзаконов акт от МОН, който да регламентира целия процес. Съгласно правомощията на Омбудсмана, тя има право да се застъпи в случая.

И аз днес получих същия отговор от Омбудсмана. Пак е нещо ... Simple Smile

# 708
  • Мнения: 4 056
Аз също. А госпожа Кастрева е препратила писмото до министъра.

# 709
  • София
  • Мнения: 1 740
А дали не са поканени, защото миналата година са имали медали?

А дали четете?! Просто децата от СМГ ,които не смятат МБГ за "ниска топка" се явяват в други у-ща и са си поканени с тазгодишните им медали естествено. Crazy
По принцип гледам да не се затормозявам и да чета. 2 страници се обяснява как 125 е поканило само свои ученици. И накрая се оказва, че децата от СМГ са с квота на 125. Не ми се връзват нещата, затова предположих, че моге да са поканени от миналата година медалисти. Това не значи, че и тази година нямат медали.

# 710
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Сега наново !  Mr. Green Това е от сайта им: До всички училища,  в които се провежда турнира „Математика без граници”, изпратихме
Квотите за всяко училище, които се разпределят от училищата между участниците от 1 до 12 клас;
Списък на поименно класираните ученици извън квотите.


Децата от СМГ ,за които си пишем тук са класирани извън квотите ,поименна квота! Т.е. посочени от организатора ,по най-високи резултати предполагам,. Crazy
СМГ не е у-ще организатор и естествено няма квоти в списъка с у-ща.
Дали стана ясно сега?!   Thinking

А вече за това кое у-ще с квоти, кои деца ще изпрати е в сферата на догадките ли ,на вътрешно инфо ли ,нямам идея! Аз отговорих само на чуденката на Шреки!  Laughing

# 711
  • София
  • Мнения: 1 740
Децата от СМГ ,за които си пишем тук са класирани извън квотите ,поименна квота! Т.е. посочени от организатора ,по най-високи резултати предполагам,. Crazy
Айде наново! Всички деца в поимения списък са медалисти от миналата година на финала. По правилата на организатора те участват без значение сега какви са им резултатите. Останалите се борят за квотите по училища.

# 712
  • Мнения: X
Всички деца в поимения списък са медалисти от миналата година на финала.
Поименният списък не включва ли и първите 20?

# 713
  • Мнения: 4 056
Тези първи 20 според мен висят....Не е ясно кои са и има ли поименно такива оповестени....

# 714
  • Мнения: X
Достатъчно беше в поименния списък да упоменат кой откъде се класира - миналогодишен финал, първи 20... Едва ли е толкова трудно.

# 715
  • София
  • Мнения: 1 740
То в повечето случаи съвпадат. Опитах да сравня списъка за 3 клас - всички кото проверих са имали медал.

# 716
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 266
Скрит текст:
Скрит текст:
Не съм виждала друго състезание с толкова объркващ родителите регламент.
Аз се вайках за ЕК, но сега като гледам проблемите на родителите за МБГ разбирам,че нищо не съм видяла.
А организаторите явно са точни и коректни хора, наистина не разбирам откъде идат проблемите с регламента. Нали уж отиват деца с поне 2 златни медала-толкова много деца ли имат по 2 златни от това състезание, че се налага въвеждане на квоти, wild card? Човек ще реши, че за зелена карта кандидатстват децата...

не е така  Peace
Цитат
11. За финала на турнира се класират първите 20 ученици в общото класиране (сбор от двата най-добри резултата от трите предварителни кръга), но не повече от 3 ученици от едно и също училище от всяка възрастова група.

проблемът може би е, че училищата-организатори теглят чергата към "своите" ученици за сметка на "приходящите" Peace
пиша "може би", защото нямам пълна информация, само публикуваното в темата  Peace

Това изискване нали отпадна? Остана да определят квотите за всяко училище и то да посочи финалистите... Ето тук е проблема... Не е казано, че посочените деца ще са с най-голям резултат... А за тези, явили се в училище, в което не учат, реално не знаем какво е решил организатора, защото той е изпратил на училищата-организатори условията за изпращане на финалисти, но ние не ги знаем тези условия... И сега какво следва да направи човек, ако реално детето му е с най-висок резултат от всички в училището-организатор, но не му предлагат да ходи на финал?

не би трябвало да е отпаднало  Peace цитирах регламента от официалния сайт  Peace
аз лично бих се свързала с екипа, на сайта са посочили телефон за връзка: 0887115923

# 717
  • Мнения: 4 056
Като че ли отделихме огромно внимание на този финал, и аз вкл. сума пъти се изказвах...
Реално има ли наистина деца, които се считат за ощетени, т.е с много добро представяне, а пък да няма кой да ги номинира....
Организаторите едва ли четат тук, но аз наистина бих препоръчала по-малко медали и по-компактен финал, а не такава масовка с квоти,  wild cards,  бивши медалисти.....

Последна редакция: вт, 25 апр 2017, 20:40 от blueeyes

# 718
  • Мнения: 4 753
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Не съм виждала друго състезание с толкова объркващ родителите регламент.
Аз се вайках за ЕК, но сега като гледам проблемите на родителите за МБГ разбирам,че нищо не съм видяла.
А организаторите явно са точни и коректни хора, наистина не разбирам откъде идат проблемите с регламента. Нали уж отиват деца с поне 2 златни медала-толкова много деца ли имат по 2 златни от това състезание, че се налага въвеждане на квоти, wild card? Човек ще реши, че за зелена карта кандидатстват децата...

не е така  Peace
Цитат
11. За финала на турнира се класират първите 20 ученици в общото класиране (сбор от двата най-добри резултата от трите предварителни кръга), но не повече от 3 ученици от едно и също училище от всяка възрастова група.

проблемът може би е, че училищата-организатори теглят чергата към "своите" ученици за сметка на "приходящите" Peace
пиша "може би", защото нямам пълна информация, само публикуваното в темата  Peace

Това изискване нали отпадна? Остана да определят квотите за всяко училище и то да посочи финалистите... Ето тук е проблема... Не е казано, че посочените деца ще са с най-голям резултат... А за тези, явили се в училище, в което не учат, реално не знаем какво е решил организатора, защото той е изпратил на училищата-организатори условията за изпращане на финалисти, но ние не ги знаем тези условия... И сега какво следва да направи човек, ако реално детето му е с най-висок резултат от всички в училището-организатор, но не му предлагат да ходи на финал?

не би трябвало да е отпаднало  Peace цитирах регламента от официалния сайт  Peace
аз лично бих се свързала с екипа, на сайта са посочили телефон за връзка: 0887115923

Последно от мен...
Не са го махнали от сайта, не знам защо... От ФБ на 23 февруари: "За финала на МАТЕМАТИКА БЕЗ ГРАНИЦИ 2017
В ИНДИВИДУАЛНИЯ финал, който ще се проведе на 1 и 2 юли 2017 г. в гр. Несебър, имат право да участват представители на всички училища, определени от съответното училище, ако те са участвали в поне два кръга на турнира през учебната 2016/2017 година. Общият брой на представителите на всяко училище е до 5 % от броя на всички участници от всички класове от това училище. Квотите ще бъдат изчислени веднага след получаването на протоколите от пролетния кръг и ще бъдат съобщени на училищата.
Освен това във финала на турнира има право да участва всеки носител на медал от индивидуалния финал на третия турнир „Математика без граници”– Несебър 2016 (57 златни, 66 сребърни, 77 бронзови; общо 200 ученици), при условие, че е участвал в поне два от трите дистанционни кръга на турнира през 2016 – 2017 г.
Този текст променя правилото „Участват първите 20 в класирането по точки от всеки клас, но не повече от 3-ма от едно и също училище”, поради трудното прилагане в рамките на 1 училище (повече от 3 равни резултата) и още поради изравнени резултати в много училища.
В ОТБОРНОТО СЪСТЕЗАНИЕ, което ще се проведе на 1 и 2 юли 2017 г. в гр. Несебър всяко училище има право на:
- един отбор за клас, ако в дистанционните кръгове от съответния клас са участвали от 10 до 49 ученици;
- два отбора за клас, ако в дистанционните кръгове от съответния клас са участвали повече от 50 ученици.
Заявките за участие във финала:
- от квотата на училището;
- от поименната квота;
- състава на отборите;
се заявява ОТ УЧИЛИЩАТА в определения срок 29.04.2017 г., заедно платежния документ."

# 719
  • Варна
  • Мнения: 676
Правилото за "първите 20" остана да важи единствено за първокласниците, защото при тях няма медалисти от миналата година  Peace. Затова и сред поименната квота има първокласници /макар че са повече от 20, ама както и да е, свикнахме вече правилата в това състезание да се променят непрекъснато.../

Общи условия

Активация на акаунт