По-бърз растеж на косата - тема 8

  • 92 886
  • 755
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 523
Кокосово с глицерин слагайте на суха коса, иначе чисто кокосово наистина изсушава.

# 646
  • Мнения: 5 346
Кокосово слагам само на суха коса от повече от година,изсушаване няма..

# 647
  • Мнения: 3 414
Кокосово с глицерин слагайте на суха коса, иначе чисто кокосово наистина изсушава.
Грешиш! Глицерина изсмуква и задържа влага, нанася се на мокра коса или си правиш 1:1 вода-глицерин и пръскаш.

# 648
  • Пловдив
  • Мнения: 1 120
А, маслените маски на суха или влажна коса ги нанасяте?
По принцип аз действам на влажна,  но доста често се улисвам и откарвам с часове, а не знам дали е добре косата да е влажна толкова дълго време.

# 649
  • София
  • Мнения: 6 262
Kолкото повече седиш с маслата, толкова по добре Peace
Всичко нанасям на влажна, само чисто кокосово на суха. Wink

# 650
  • Мнения: 1 752
Откакто нанасям еластисайзера на влажна коса, крайчетата са много по-добре. Сухотата намаля:)

# 651
  • Стара Загора
  • Мнения: 250
Здравейте, тази вечер съм решила да си направя маската с рециново масло и глицерин. Бихте ли ми казали как точно я правите? От скоро съм с лек косопад и искам да предотвратя по - силен. Четох някъде тук и за масло от репей и люти чушки, можете ли да ми кажете и него как го ползвате? Благодаря предварително

# 652
  • Мнения: 5 478
Точно такава комбинация не съм правила, но така или иначе рициновото масло е много гъсто и трябва да се смеси с нещо друго. Аз лично просто мажа в корените и по цялата коса, нищо специално. Стоя някакво време, колкото имам и после мия. Някои момичета слагат хавлия или нещо друго и спят така цялата нощ, но аз няма да мога да го понеса и затова не съм пробвала.Smiley

# 653
  • Мнения: 3 023
Аз слагам от всичко, което имам. Рициново, глицерин, зехтин, кокосово, от чесън, вит А, и т.н
В повечето случаи спя така, слагам една стара шапка и ми е много удобно.

# 654
  • Мнения: 1 467
Здравейте и от мен, манията за дълга коса я имам от дете, но винаги мисля че не е достатъчно дълга и много цъфти, напредък през последните месеци забелязвам ( и околните) от както започнах да се подстригвам сама - на всеки 1,5 месеца взимам по много мъничко 0,5 см само цъфналото и избъсаното. Защото взимам точно толкова колкото трябва - за разлика от фризьорите защото им казвам 1 см и си заминават минимум 5см Simple Smile Има ли други който се подстригват сами? Simple Smile

# 655
  • Мнения: 1 328
Аз. Редовно, всеки месец на нарастваща Луна 😎 и аз съм доволна от себе си
Гледам си YTube и действам.

# 656
  • София
  • Мнения: 4 714
Аз слагам от всичко, което имам. Рициново, глицерин, зехтин, кокосово, от чесън, вит А, и т.н
В повечето случаи спя така, слагам една стара шапка и ми е много удобно.

И аз така. Peace

lollytta, има ли значение каква е луната? Аз много години съм с бетон /или без/, но по него никак не мога да видя, че ми расте по-бързо. Моята фризьорка твърди, че трябва човек да се поостригва на новолуние и нарастваща луна, за расте по-бързо косата, ама ако честно, аз по свой опит не виждам такова нещо.  Peace newsm78 

# 657
  • Мнения: 1 328
За ефект не съм забелязала, освен психически, аз си се успокоявам, че премахвам негативната енергия така..
за растеж нямам наблюдения. Но аз съм достигнала каквото искам и всичко друго ми е излишно!
http://www.om-journal.com/haircut
Oт този сайт се ориентирам, има обяснения кога, защо по - надолу от таблицата, уж на нарастваща Луна растяла и косата.

# 658
  • Мнения: 5 478
Минавам да дам отчет за маслото от чаено дърво. Вече малко повече от месец го използвам като в шепичката с шампоан изсипвам директно 10 капки и така мия косата. Е, не вярвах, че ще работи, но е факт. Мога да кажа, че си реших огромна част от проблемите със скалпа. Няма сърбеж, няма дразнене, лющене... след боядисване ми се появяваше ужасен пърхот, няма го и него вече. За косопад или растеж не мога да кажа, защото тази есен за щастие нямам такъв проблем.

# 659
  • Мнения: 6 939
А какъв шампоан използваш? И кое чаено дърво, че съм изпуснала малко темата. ММ е вечно с такъв скалп, ползва поддържащия ш-н на Фитовал и няма проблеми, докато не направи 1-2 измивания с друг и пак се почва отначало.

Общи условия

Активация на акаунт