По-бърз растеж на косата - тема 8

  • 92 971
  • 755
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 448
Минавам да дам отчет за маслото от чаено дърво. Вече малко повече от месец го използвам като в шепичката с шампоан изсипвам директно 10 капки и така мия косата. Е, не вярвах, че ще работи, но е факт. Мога да кажа, че си реших огромна част от проблемите със скалпа. Няма сърбеж, няма дразнене, лющене... след боядисване ми се появяваше ужасен пърхот, няма го и него вече. За косопад или растеж не мога да кажа, защото тази есен за щастие нямам такъв проблем.
Косата не се ли омазнява по-бързо, а сплесква ли се. Моята коса е склонна към бързо омазняване и затова гледам да използвам шампоани който да ми дават повече обем(но не съм намерила идеалния Smiley) и избягвам да използвам масла, макар че ми се иска за подхранване

# 661
  • Мнения: 239
Привет,насочиха ме към тази темичка.Ето го и моят проблем -
Преди почти 4 години бях се постригала супер късо-като момче направо(понеже обичам да правя експерименти с косата си и имах 3 цвята - русо в корените,надолу червено и за капак черно).Получи се така,защото бях с черна боя,изведнъж реших да съм червенокоса,но боята хвана само в корените.Реших да я обезцветя при фризьор и резултата беше на лице - ужас!Постепенно косата взе да ми расте(по природа съм тъмен кестен),но като всяка жена ми омръзва цвета на косата.Реших да си направя кичури - платине.Пак при фризьор,беше добре,близо 7-8 месеца си правих редовни кичури.2-3 месеца преди синът ми да навърши 2 реших че искам да съм изцяло руса и се боядисах сама.Цвета беше страхотен,косата колкото и да е странно - доста жизнена и обемна.Ползвах шампоани,балсами и маски за боядисана коса.Цяла година бях руса и реших,че ми е писнало,та за това се направих шоколадово кафяво.След и този период,оставих косата да си израсте и да добие естествения си цвят.Но разликата беше голяма - тъмно в корените,надолу светла.Направих я черна.Да уточня че не ползвам преси,маши и сешоари - може би веднъж на няколко месеца да се направя с преса,ако има някакъв повод.През повечето време,косата ми е хваната на опашка.Тази година реших че отново искам промяна и от черно-бързо минах отново на русо.Не беше същият цвят отпреди 2-3 години,някак по златисто беше и на няколко пъти през лятото я исветлявах все повече и повече.Към началото на месец август,косата направо взе да ми пада на кичури.Да не говорим че дори и с балсам или маска,много трудно се разресва.Постоянно се скубя докато я среша и преведа във вид.То не е стърчене на всеки косъм или в скалпа седи като зализано,а надолу като слама.В основата на челото беше пък много твърда.Не знам дали е от изсветляването,но в даден момент ужасно много ме сърбеше главата.Ходих на изследвания и кожен лекар - всичко си е тип топ,но косъма ми бил силно изгорен.Отново посетих фризьор и махнах русото - сега пак съм светло кестенява-или по скоро лешник.Фризьорката ми каза,че няма спасение освен ножица.Ми не искам отново да я стрижа толкова,а и къса пострижка вече не ми отива.Търсих в интернет различни маски за коса и пробвах няколко,но без резултат.Леля ми от Германия ми изпрати продукти за възстановяване на коса - маска преди измиване,шампоан,балсам и маска след измиване и 4 ампули които се слагат веднъж в месеца - резултат нулев.Та питам - трябва ли наистина да я острижа ?

# 662
  • Мнения: 5 478
Използвам Head&Shoulders, но преди това го прилагах същото с един на Garnier за мазна коса. Маслото е на ДМ, ето това - https://i.pinimg.com/originals/c8/6c/54/c86c544e5b0ef2aa7092fc665e7661a1.jpg Една влогърка го беше препоръчала в нейно видео, та оттам го знам. Satisfied

Моята коса също е склонна към бързо омазняване и също се притеснявах, но нямам проблем. Самото масло до някаква степен неутрализира пенителите в шампоаните, а доколкото съм чела, те всъщност причиняват повечето проблеми със скалпа. Тоест пяната не е толкова богата, когато сапунисвам косата. Този ефект се получава при мен. Но пак си е добре измита след това и няма проблем със сплескване. Поне в моя случай, де Smiley

Цената на това масло беше около 6 лв. и реално се използва малко количество, така че дори и да не подейства, според мен не е кой знае каква загуба на пари Smiley Единственият минус е силната миризма на билки, която остава в банята, но след изсушаване на косата не се усеща. Надявам се да съм била полезна Simple Smile

# 663
  • Мнения: 6 990
Мерси, ще го убедя да пробва Wink

# 664
  • Мнения: 1 467
Елена, наистина спасението е ножицата, но можеш да го направиш постепенно всеки месец по 1 см, докато изрежеш всичко изгоряло. Не мисля че някакъв балсам или маска могат да променят драстично положението понеже си сменила много цветове и косъма е изгорял. Ако имаш желание опитай със зехтин или кокосово масло, аз нанасям на леко намокрена коса и оставам за 1-2 часа и после отмивам по обичайния начин (не че ще спаси положението, но поне малко да подхраниш косата) Simple Smile

# 665
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
пред 3 години и аз се бях докарала почти като теб.

Фризьорките ме убеждаваха да си сменя русия цвят и да се пострижа.

Отказах категорично.

Как си въстанових косата ли-само с домашни маски , всяка седмица- тривитаминов, истински зехтин, масла и 6 месеца по късно косата се оправи постепенно.

Да и както са ти писали по малко изрязвах изгореното.

# 666
  • Мнения: 239
Благодаря момичета.Днес срещнах моя приятелка която пък се беше направила руса миналата година и тази решила студено къдрене също си изгори косата - ама нейното вече е трагедия.Всички и казвали да си одреже косата най - добре,вместо да дава пари за масла и препарати като не се знае че дали ще има ефект.На пук на всички обаче,тя не се постригала и днес като я видях косата и беше доста пухкава и обемна.Лъскава като след фризьор.Питах я какво е правила за косата си.Отговора беше уникално прост- домашна маска.Съставки - майонеза,яйце,зехтин и ябълков оцет.Като се прибрах вкъщи реших да пробвам нищо не губя освен да стане още по зле Grinning Нахлепах се хубавичко,сложих найлоновата шапка на главата и кибича 45 минути пред огледалото Grinning Измих косата с хладка вода,шампоан,балсам и като за капак 400мб вода + 100мл ябълков оцет.Резултат - от месец август се мъча да се среща без да се оскубя болезнено,мисията изпълнена.Е доста коса пак опада,но поне не се оскубах като кокошка.Не си попих косата с хавлия,оставих я сама да исъхне.Е не е баш чудо,но видимо ми се струва че има ефект - някак по мека е и стои като гланцирана с блясък.През 2 седмици ми каза да правя маската в продължение на 2 месеца и после да спра.Някои правил ли е подобна маска ?

# 667
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
всяка коса си е индивидуална, ако тази маска ти е повлияла ползваш нея.

прочети темата от началото-хубаво е маските да се редуват, бих казала задължително.

Истината обаче е една- само домашни маски , всичко останало е търговски трик.

# 668
  • Мнения: X
Блясъка на косата е от оцета.

# 669
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
AraBesqUe благодаря, че сподели опита си. Винаги съм ги гледала тези масла в ДМ и съм им се чудила на качеството, но щом ти си доволна ще ги пробвам и аз следващият път 😊
Елена В. Пенчева както са ти казали вече, наистина решението е в домашните маски и постепенното отрязване. Щом си доволна от тази маска ползвай я. И я редувай с маслени маски, също са благодат за такава коса. Също така пробвай и маската с желатин. Доста заздравява косъма. Аз съм си добавяла и желатин в шампоана, също има добър ефект. Успех и не я режи драстично Hug

# 670
  • Варна
  • Мнения: 7 713
  Елена В. Пенчева преди следващото миене пробвай да спиш една нощ с домашния еластисайзър. Глицерина в него прави чудеса с коси тип метла  Laughing. В момента важното е да докараш козметичния ефект върху изгорената коса и да помогнеш на новорастящата да расте здрава и силна.
 Ще си позволя да не се съглася,че всичко купешко е реклама. Точно на твоята коса в момента една Мароканска маска би и дошла на място,но е скъпа. Ако не си склонна да харчиш цифри ползвай масла. Арган,рицин,бадемово,кокос....Преуош преди всяко миене и си вземи някакъв финиш,който се нанася на влажна коса.

# 671
  • Стара Загора
  • Мнения: 250
Здравейте! Може ли рецептата за домашния еластисайзер и за тази с желатина?

# 672
  • Варна
  • Мнения: 7 713
“хоум мейд еластисайзър' на Тайра  1 рициново , 1 глицерин, 1/2 бадемово, 1 течен Витамин А.

 което ще да рече 40мл. рицин,40мл. глицерин/толкова са аптечните разфасовки/,20мл. бадемово и 1 витамин А. като единствената константа е глицерина всичко останало подлежи на вариации. Аз ползвам кокос,арган,зехтин,а днес добавих и масло от баобаб и малко  годжи бери Joy.

# 673
  • Стара Загора
  • Мнения: 250
Витамин А е цяло шишенце, нали? Понеже съм търсила ампули и са ми казвали, че ампули вит. А са спрени от продажба 🤔

# 674
  • Мнения: 269
“хоум мейд еластисайзър' на Тайра  1 рициново , 1 глицерин, 1/2 бадемово, 1 течен Витамин А.

 което ще да рече 40мл. рицин,40мл. глицерин/толкова са аптечните разфасовки/,20мл. бадемово и 1 витамин А. като единствената константа е глицерина всичко останало подлежи на вариации. Аз ползвам кокос,арган,зехтин,а днес добавих и масло от баобаб и малко  годжи бери Joy.
Това как се използва?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт