По-бърз растеж на косата - тема 8

  • 93 114
  • 755
  •   1
Отговори
# 675
  • Пловдив
  • Мнения: 40 978
мажеш в скалпа.

# 676
  • Мнения: 5 478
Купувала съм си витамин А в шишенце с капкомер. Даже два пъти, но и двата пъти шишенцето беше наполовина пълно само. Не разбрах идеята... Rolling Eyes

# 677
  • София
  • Мнения: 6 488
Наполовина са, аз купувам постоянно, по 5мл има в шише.

# 678
  • Мнения: 1 467
Аз пък след баня попивам мократа коса със стара памучна тениска, преди като ползвах хавлия някакси много ми се разрошваш и бухваше от нея Simple Smile

# 679
  • Мнения: 269
Трябва ли да увивам найлон хавлия. Колко се седи? Извинявам се за многото въпроси.

# 680
  • Мнения: 523
Маже се и по дължините. Аз само я увивам на кок и не слагам шапка, но някои го правят. Стои се няколко часа.

# 681
  • Варна
  • Мнения: 7 734
 Втрива се на скалпа с фрикции и се разнася по дължините особено се набляга на връхчетата. С елстисайзър шапка ползвам само ако нямам време. Тогава слагам шапка за баня и загрявам със сешоара да се стопли главата. Ако ще спя с него никакви шапки. Свивам на кок,мятам хавлия на възглавницата и се тръшкам.

# 682
  • някъде
  • Мнения: 4 961
“хоум мейд еластисайзър' на Тайра  1 рициново , 1 глицерин, 1/2 бадемово, 1 течен Витамин А.

 което ще да рече 40мл. рицин,40мл. глицерин/толкова са аптечните разфасовки/,20мл. бадемово и 1 витамин А. като единствената константа е глицерина всичко останало подлежи на вариации. Аз ползвам кокос,арган,зехтин,а днес добавих и масло от баобаб и малко  годжи бери Joy.
Това количество за един път ли е или се прави в някакво флаконче и се ползва няколко пъти? За по-къса и тънка коса питам.

# 683
  • Майнатаун
  • Мнения: 439
Скрит текст:
“хоум мейд еластисайзър' на Тайра  1 рициново , 1 глицерин, 1/2 бадемово, 1 течен Витамин А.

 което ще да рече 40мл. рицин,40мл. глицерин/толкова са аптечните разфасовки/,20мл. бадемово и 1 витамин А. като единствената константа е глицерина всичко останало подлежи на вариации. Аз ползвам кокос,арган,зехтин,а днес добавих и масло от баобаб и малко  годжи бери Joy.

Това количество за един път ли е или се прави в някакво флаконче и се ползва няколко пъти? За по-къса и тънка коса питам.
Аз лично си забъркам всички съставки във флаконче и това количество ми стига за няколко намазвания (4-5) като го държа в шкаф на тъмно.Hug

# 684
  • Варна
  • Мнения: 7 734
 Това количество е 100мл...почти и ми стига за 3-4 пъти на коса дълга до средата на гърба. Бъркам в шише от оксидант с тънък накрайник и с него нанасям.

# 685
  • SF
  • Мнения: 21 568
Втрива се на скалпа с фрикции и се разнася по дължините особено се набляга на връхчетата. С елстисайзър шапка ползвам само ако нямам време. Тогава слагам шапка за баня и загрявам със сешоара да се стопли главата. Ако ще спя с него никакви шапки. Свивам на кок,мятам хавлия на възглавницата и се тръшкам.

Това как се измива после?
И не омазнява ли прекалено много косата - дали няма да се наложи да я мия всеки ден или през ден.
Аз изправям косата си и ако трябва да я изправям през ден, първо ще го закъсам с времето, второ - сешоарът или пресата ще елиминират всички тези ефекти от маслата. С маслата ще стимулирам, със сешоара и пресата ще изсушавам и накъсвам.
Колко време нагряваш със сешоара през шапката?
Имам кокос, мога да купя бадемово масло, глицерин и още някакво масло (ако има от коприва), но ме притеснява измиването и корените след това.

# 686
  • Мнения: 3 027
Лесно е измиването и става със всякакъв шампоан. Ако слагаш един път седмично, защо да миеш всеки ден?  newsm78 Не угежнява. И преди преса и сешоар не ползваш ли термозащита?
За друго масло, можеш да купиш бадемово или арганово от аптеката, може и на Икаров. Дори само едно, две масла са достатъчни. Може на второто правене да сложиш други. Ние малко от лакомия слагаме по сто  Joy

# 687
  • Варна
  • Мнения: 7 734
 Маслата няма да предизвикат омазняване на скалпа. Те дори регулират ако имате неправилно такова.

# 688
  • Мнения: 5 171
Маслата няма да предизвикат омазняване на скалпа. Те дори регулират ако имате неправилно такова.

Всички масла ли регулират омазняването? Че моята коса е мазна в корените и аз не смея да слагам масла в тях, а само по дължините /в редките случаи, когато имам време за маски ooooh!/

# 689
  • Мнения: 3 547
Маслата няма да предизвикат омазняване на скалпа. Те дори регулират ако имате неправилно такова.

Всички масла ли регулират омазняването? Че моята коса е мазна в корените и аз не смея да слагам масла в тях, а само по дължините /в редките случаи, когато имам време за маски ooooh!/

От това, което съм чела и от опит - Рициновото изсушава, когато се нанася върху суха коса или кожа.

Общи условия

Активация на акаунт