Избор на сушилня - Тема 8

  • 158 553
  • 781
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 12 006
Афродита,доколкото виждам това АЕГ няма програма за вълна,няма стикер.
Има програма за сушене на вълна, а знака за сертификат е до наименованието на програмата, на самия програматор, само че сега виждам, че снимката е на .. не знам какъв език, тези продавани в БГ са на английски на панела. Програмата е втората от долу нагоре вляво.

# 61
  • Мнения: 2 071
Моята сушилня е точно този модел, чудесна е! И има програма за сушене на вълна.

# 62
# 63
  • Сливен
  • Мнения: 4 056
Мерси,Афродита.Слагам си я в списъка.А има ли за пухени якета?

# 64
  • София
  • Мнения: 12 006
Мерси,Афродита.Слагам си я в списъка.А има ли за пухени якета?
Май няма, но има за шалтета и за якета, не пише да са пухени обаче.

# 65
  • Мнения: 4 188
Пухените ги суша на котон, нищо им няма.

# 66
  • Мнения: 2 455
   Използвате ли ? 
Препоръчаха ми да слагам в джобовете, на якета с пух,когато ги суша. newsm78

# 67
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 050
Ползвам , особено за пухените неща  Peace

# 68
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 030
Имам топки (за тенис) от Jysk, но вдигат адски много шум в сушилнята, дори като има повече дрехи.
В последствие си поръчах въленени топки за сушилня от ebay и са супер.Ползвам ги постоянно и нищо не се чува.

# 69
  • Мнения: 2 455
Ползвам , особено за пухените неща  Peace
  Благодаря!

# 70
  • Мнения: 63
Здравейте, от днес /вчера де, защото до сега ви четох с голям интерес/ и аз съм собственик на сушилня - AEG T8 DEE48S. От прочетеното до тук останах с разнопосочно мнение за марката, но ми беше препоръчана лично от шефа /мой познат/ на магазина от който я взех, за цената която бях готова да дам. Дано не ме разочарова, защото там където отивам нямам друг избор освен сушилня или сушилка, а честно казано не ми се ще вторият вариант. Сушилнята ще ми бъде доставена след няколко дни и съответно чак тогава използвана. Но... имам два въпроса, и моля за коментар по тях - ако на дрехите е обозначено, че не се сушат в сушилня как процедирате за тази марка - съответно не ги слагате вътре, или до колкото разбрах на програма синтетика /става въпрос за пухено яке на което държа страшно много/, и вторият въпрос допълващ първия- има ли дами които са сушили сутиени с "вграден" силикон в тях в сушилнята въпреки, че не го препоръчват? Embarassed
Нещото на което ми обърнаха особено внимание днес беше, че едва ли не всяка програма си има по дефолт температура на сушене и за да не се свиват дрехите е необходимо ръчно да намалявам температурата да речем от 60 на 40 градуса.

# 71
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 050
Пухено яке на синтетика няма да ти се изсуши. Аз пуха го суша на памук и ми се налага да доизсушавам с топъл въздух. На другия въпрос не мога да отговоря -аз нямам градуси на сушилнята.

# 72
  • София
  • Мнения: 12 006
Аз също нямам градуси на моето АЕГ /по-различен модел е/ и при мен не може да се намалява, а да се увеличава, но се увеличава времето, не знам дали и температурата. Сутиените със силикон и без това съхнат що годе бързо, но ако държиш пробвай с един. Има обаче вероятност да се разтопи "обвивката" на силикона и той да се разтече из цялата сушилня по всички дехи, барабан, врата и т.н. Освен това всяка марка сутиени си е сама за себе си, така че различните марки може да имат различна издръжливост.

# 73
  • Мнения: 63
Благодаря за мненията. И понеже сушилнята още не е доставена, днес отидох и я замених с по-висок клас 68S. Причината- по-малък разход на енергия и по-ниски температури на сушене. Лошата новина е, че прегледах доста от дрехите и по етикет е забранено използване на сушилня  #2gunfire , та ще бъде приключение. Естествено ще ви се доверя напълно  bouquet

# 74
  • Мнения: 1 536
Здравейте отново  bouquet
След голямо ровене и търсене ,накрая се спрях на тези модели –

https://www.otto.de/p/aeg-trockner-toekoplusplusplusih-aplusplus … nId=459147049-M60  – с 5 години гаранция и Invertermotor

https://www.otto.de/p/bosch-trockner-serie-8-wtw875w0-aplusplusp … nId=552398043-M48   –  с 4 години гаранция
 
https://www.otto.de/p/aeg-trockner-lavatherm-t67680ih3-aplusplus … nId=455616055-M48    – пак 4 год. +  Invertermotor

https://www.otto.de/p/gorenje-trockner-d8-eco-aplusplusplus-aplu … nId=398068396-M48   - малко по евтина ,но марка Горение

Първите две са ми фаворитите,но се чудя и за другите. Моля за вашето мнение
Коя бихте избрали и коя не?Защо?  bouquet




 

Общи условия

Активация на акаунт