Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 16 апр. 2017, 10:02 ч.

Лечение на Атопичен дерматит.

• 14 301
  • 81
  •   1
Отговори
# 15
Пак казвам - внимавайте с морковите. От 200 мл. морковен сок на ден ще предозирате бета каротина и ще пооранжевеете.
Витамин С от лимони не може да се предозира, но може да правите реакция към цитруси. 

Жълт кантарион не се пие лятото. Води до фотосенсибилизация.

# 16
Установиха какво причинява екземите!

http://media.framar.bg/%D0%B7%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B … D0%B8%D1%82%D0%B5

# 17
Над една година се борим с атопичния дерматит на сина ми. Той се появи точно след ваксината хепатит Б на около 3-4 месеца и точно в този период спрях да го кърмя,за което много съжалявам.
Много тежка форма на атопичен дерматит има.Ходихме при дерматолози,професори,хомеопати и какви ли не специалисти във Франция и в България.
Все още го лекуваме с хомеопатия,но за сега без резултат. В продължение на месец и половина спазвахме диетата Гапс. Отново без резултат.
Вече съм отчаяна.
Чудя се дали да не му купим животно. Другата ни надежда са билкарите,но ми казаха,че е много малък. Не се наемат с толкова малки деца.
Остава да посетим или натуропат или кинезиолог. Някой,ако има опит моля да сподели.Всеки положителен разказ би ми помогнал.

Допълвам си поста,тъй като се сетих за алкална вода или алкална диета. Аз имам каната,но не смея да давам на сина ми. И в друга тема бях питала дали някой е запознат с диетата или водата.Това е коренно различно от Гапс диетата,но дали би помогнало.

Последна редакция: сб, 13 май 2017, 20:22 от sejiks

# 18
sejiks , диетата на ГАПС е с големи суперлативи  - хич ли нямаше подобрение newsm78 И защо искате да му купите животно / за котките един лекар каза че 6 месеца след като се премахне още имало в къщата дразнещ алерген от слюнката и космите/? За алкалната диета би ли казала нещо повече - освен лимони и зеленчуци  какво още?

# 19
По време на диетата Гапс имаше три влошавания само за месец и половина.Може би трябва да минат поне 6  месеца,както пише в книгата,но аз се надявах на поне малко подобрение. Тези влошавания ме обезкуражиха,а диетата е много трудна.Хубавото е,че синът ми качи един килограм за този период,защото той по принцип беше под нормата.
Мисля за животно,защото отново според Гапс диетата едно от десетте най-полезни неща за имунната система е контакт с кон,куче или друго животно. Мисля,че котките не са подходящи май заради вътрешните микроорганизми(не съм много наясно).Аз водя сина ми в една конна база,но само два, до четири пъти в месеца.Предполагам не е достатъчно.
За алкалната диета и вода, не съм чела много,но идеята е,че трябва да се консумират алкални храни (има таблици в интернет),за да се нормализира Ph нивото в организма. Но и по тази диета има много противоречиви мнения и съм объркана.
От всичко,което сме чели и пробвали най-логично звучи Гапс диетата,но дали.
В момента (почти два месеца след началото на диетата) синът ми е по-зле.
Започвам да търся натуропат.

# 20
  • София
От всичко,което сме чели и пробвали най-логично звучи Гапс диетата,но дали.
В момента (почти два месеца след началото на диетата) синът ми е по-зле.
Започвам да търся натуропат.

а защо не пробвате Автоимунния протокол? Нали го хвалят точно за автоимунни болести като дерматити, псориазис и т.н.

# 21
sejiks, а някакви лекарства взима ли детето?

# 22
а защо не пробвате Автоимунния протокол? Нали го хвалят точно за автоимунни болести като дерматити, псориазис и т.н.
Автоимунният протокол, това палео диетата ли е? Ако да,тя е почти същата,като Гапс диетата. Гапс диетата има леки корекции,но основата е същата.

sejiks, а някакви лекарства взима ли детето?
В момента не взима. Но няколко пъти пи антибиотици. Знам,че това е влошило имунната му система.Когато се появи дерматита дори го мазахме с кортикостероиди.Тогава още нищо не разбирахме с мъжа ми.Сега дори с обикновен крем не го мажем,не го къпем със сапун,не ползваме прах за пране и почистващи препарати.Опитваме се да сведем до минимум употребата на изкуствени неща,поне това,което зависи от нас.

# 23
sejiks,  доста неща сте направили - освен пробиотици  и др., укрепващи имунитета, друго не мога да кажа Sad

# 24
сиси,така е. От скоро започнахме с пробиотиците,дано поне те помогнат.

# 25
  • София
http://www.crunchy-paleo.com/aip-6-mistakes/

тук е обяснено. вариант на палео, но с доста повече ограничения и схема на захранване.

# 26
Да препоръчам кефир домашен  за пробиотици - поне няма химия в него.

# 27
Благодаря ти АРТЕМИС ,сега започнах да чета сайта.

сиси ,аз правя кефир и на зърна и на прах,но синът ми не го близва,освен,ако не е направен на сладолед (банани,кефир,мед) Simple Smile
Квася кисело мляко,правя зелев сок chef,но той почти не ги яде.А то трябва всеки ден да се консумират.

# 28
Здравейте, да се включа и аз в темата. От едно известно време атопичния ми дерматит е страшно влошен. Боря се неистово. Дерматоложката ми препоръча да мокря местата (имам рани по краката чак) с много бледо розов разтвор от калиев перманганат, също така да пробвам и безглутенова диета. Вие пробвали ли се тези неща, мнение? Виждам, че всички от вас почти ползват пробиотици. Ще ми препоръчате ли? Не съм се сетила да я питам за това. Simple Smile

# 29
Когато се появи дерматита на сина ми,първото,което направихме е да хукнем по дерматолози. Тогава мислехме,а и така ме уверяваха,че проблемът е външен (пропусклива кожа). След серия опити да го лекуваме с едни от най-скъпите френски кремове ,започнахме с натурални неща(свинска мас,пчелен восък ,вани от чай с жълт кантарион-той премахва жълтия стафилокок,калиев перманганат,хума,морска вода и ябълков оцет).После разбрахме,че проблемът е вътрешен. Френският ни хомеопат дори ни каза да не мажем кожата с кремове,защото така се запушва и не може да избие това,което има да избива навън.Иначе може да удари на друго място. Всъщност не случайно има голяма вероятност от астма.Поне така ни каза.Това е нашият опит до тук.За сега нищо не е дало резултат,освен малко хомеопатията.Сама си прецени,кое би ти помогнало. Пробиотиците,казват,че са задължителни. Ако се разровя,мога да ти кажа,които точно се отразявали добре точно на атопичния дерматит.
За безглутенова диета съм чела,че не лекува. 

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт