На море в Гърция 2017 - I

  • 121 432
  • 758
  •   1
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 244
Мацки, с риск да ми се карате, но ще питам няколко въпросчета.
1. Духа ли силен вятър на източния бряг на Ситония - Вурвуру и Ормус Панагиас? Тази година като бяхме в Атена Палас, на западния бряг на Ситония, ходихме и там на разходка. Единия ден беше спокойно морето и много готино плажчето, но следващия ден мъжа ми ходи там на риболов, докато ние си почивахме и каза, че блило много бурно и духало силен вятър, докато при нас морето беше езеро. Та сега той е на генералното мнение, че там морето е бурно Simple Smile

2. Лефкада как ви се струва за бебе на 8 месеца? ММ предлага да отидем там, но аз не съм убедена. Замислям се за Парга - отдавна ми се ходи.

Магнолия, били сме и Вурвуру и Ормос Панагиас - и на двете места нямаше вятър през цялото време, морето беше спокойно и много тихо. Виж на Лефкада щеше да ни издуха вятърът Simple Smile ние бяхме основно в западната част на острова и всеки ден от престоя ни имаше огромни вълни. С 8 месечно бебе не знам, дали си заслужава пътят до там и съответно - до плажовете, защото всичките по-хубави са достъпни само с кола, а има доста завои. Ние бяхме с две по-големи деца и на тях не им хареса - искаха си ситния пясък и спокойната вода. На нас с мъжа ми - обратно, хареса ни много, заради гледките и цвета на морето, но според мен островът не е най-подходящият за малки деца.
Тази година сме запазили на Парга и Корфу - за там не мога да кажа още Simple Smile

# 751
  • Варна
  • Мнения: 3 943
Скиатос - Скопелос - Евия Simple Smile
Лефкада трудно се приема за бебешки остров , освен може би Понди ( до обяд Simple Smile
По скоро Кефалония , най - вече южна , Евия пак южна , а и западна. ОР и основно Катерини ама и Коринос .И Ситония си е идеално , макар че на източния бряг следобяд духа , иначе и Каламици и Геракини , Трикорфу и още , и още ...На Парга кое му е бебешкото ?

# 752
  • София
  • Мнения: 1 247
Парга е прекрасно градче,но извън сезон. Не бих си го причинила между юни и септември.

# 753
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Парга, като град Да, много е пренаселено, но 2та хотела в които ходим са толкова спокойни и със собствени плажове, че е прекрасно за бебета и деца!

# 754
  • Мнения: 1 669
Аз планирам три нощувки на 20 км от Парга в края на юли  Blush Може да отскочим до града за една вечер, но все се надявам да не е голяма гмеж Embarassed.

# 755
  • там където се случват чудеса и мечтите се сбъдват
  • Мнения: 159
Пак съм аз,но искам да питам тези които са ходили на Халкидики през септенври ( първата половина),какво е времето.Става ли за плаж и малки деца.Тази година,се наложи да сме там през септември,винаги сме ходили юни-юли и времето е било супер.

# 756
  • Мнения: 11 091
Може би предлагат и еднодневна екскурзия до Скопелос?
Има. Както и до плажа Лалария на Скиатос, който не може да се стигне по суша, и до отсрещното островче Цугрия (с много хубав пясъчен плаж). Има десетки лодки за екскурзии на пристанището, бизнесът е добре развит, изберете си която ви е по-симпатична.

# 757
  • Мнения: 18 462
Пак съм аз,но искам да питам тези които са ходили на Халкидики през септенври ( първата половина),какво е времето.Става ли за плаж и малки деца.Тази година,се наложи да сме там през септември,винаги сме ходили юни-юли и времето е било супер.
Става, но с уговорката, че в последните години началото на септември времето е доста капризно. Преди 2-3 години станахме свидетели на 2 страшни бури - едната с потоп, под който едва се отваряше чадър, другата само буренсен вятър. Миналата година обаче, когато половин Гърция беше наводнена, фронтът заобиколи Ситония. Водата беше по-хладна от обичайното и имаше 2-3 кофти дни, източната страна беше с голямо вълнение. Накратко - въпрос на късмет е.

# 758
  • Мнения: 11 091
Време стана да хлопваме тук, да посрещнем лятото в НОВАТА ТЕМА!

Общи условия

Активация на акаунт