Грижа за лицето и грим за дами в прекрасната възраст 40+ No. 6

  • 89 600
  • 747
  •   1
Отговори
# 705
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Чек плийс ти си в Исландия, ако не бъркам нали, при вас е определено по мрачно Simple Smile . Един познат исландец все оплаква колко му е топло в Швеция и как първите години не могъл да свикне със жегата Simple Smile
За ув лъчи не е нужно да има слънце, а след последната бременост започнаха да ми зилзиат петна и се пазя повече.
Иначе в Швеция има доста слънце, колкото и странно да звучи. Лятото ако е добро лято може някой ден да стане и 30 гр. но е изключение, но слънце си има.

# 706
  • Мнения: 18 542
За ув лъчи не е нужно да има слънце, а след последната бременост започнаха да ми зилзиат петна и се пазя повече.
Тъй си е, на петната хич не им трябва много слънце, за да светнат  Laughing

# 707
  • Мнения: X
Чек плийс ти си в Исландия, ако не бъркам нали,

Определено бъркаш, в Малта съм. Да кажем че аз като имам вече тен от плаж, приятелите ми в Стокхолм още сняг ринат. Буквално. Joy

Това с хормоните е друга работа, но аз за слънцето говоря и щом в Швеция "имат" поражения от него... без думи съм.

Слънцезащитните продукти не знам да помагат срещу петна в следствие на хормонални проблеми.

Последна редакция: вт, 26 сеп 2017, 23:29 от Анонимен

# 708
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Извинявай, да Швеция не е Малта.
Те са си от егн то според мен просто бремеността ги е отключила.
Едно време като бях бременна на 20 после нищо ми нямаше Simple Smile .
 Офф топик утре се надявам отново да съм бременна(зет) и ми е леко тревожно в момента, но вярвам в добрият финал.

# 709
  • Мнения: 18 542
Слънцезащитните продукти не знам да помагат срещу петна в следствие на хормонални проблеми.

Хормоните "отключват" проблема и кожата става много реактивна към слънцето. Дори след това да няма хормонално нарушение, пак петносването се случва много лесно и слънцезащитата е единствената превенция и средство да се държат петната под относителен контрол.

Отделно, слънчевото лъчение и по-точно UVA лъчите са причина за 80% от фотостареенето на кожата (фини линии, бръчки, "старчески" петна, преждевременна загуба на колаген и еластин).

# 710
  • тук и там
  • Мнения: 11 704
Аз съм във Белгия.И тук не е особенно слънчево, но първите ми пигментни петна се появиха именно тук,а не във БГ. Peace

# 711
  • София
  • Мнения: 8 943
И аз в групата на сдобилите се с петна след бременността, последната на стари години. Та сега почти целогодишно съм с слънцезащита, само в дни като днешния си позволявам да не слагам такава. Иначе извинявам се, ако ще се наложи да се повторите, но как точно се случва това "маслено измиване".

# 712
  • Мнения: 13 470
Оф, и се сдобих вече с 2 петна на едната буза, незнам от какво от годините ли, от слънцето ли.
По дерматолози не ми се ходи, поне не още.
Та почвам да навлизам и аз в тази избелващата козметика.
Ако препоръчате нещо ще съм благодарна

# 713
  • Мнения: 2 002
Последните 6-7 месеца,  в която и тема да вляза някой пита как се прави маслено измиване Joy Предлагам  search google -  ще ви прати в поне 5 теми от бг мама, където е обяснено (Миоки, надявам се го имаш  запаметено и копипействаш, а не го пишеш всеки път с такава прецизна самоотверженост Hug ) и в още 55 сайта.


Минавам да похваля мицеларния гел на Гарние за измиване. Аз понеже си мия лицето няколко пъти на ден, той ми е много добре - хем измива добре, хем не изсушава.
Защо?


Последна редакция: ср, 27 сеп 2017, 13:05 от Catalano

# 714
  • София
  • Мнения: 38 916
Не знам. Луда работа. Като се гримирам сутрин, към 4-5 следобед че хващат нервите и свалям грима с миене и после пак слагам крем.

# 715
  • Мнения: 2 002
Ако и пак се гримираш, те признах Smile

# 716
  • София
  • Мнения: 38 916
Рядко, но и това е възможно.

# 717
  • Мнения: 18 542
Последните 6-7 месеца,  в която и тема да вляза някой пита как се прави маслено измиване Joy Предлагам  search google -  ще ви прати в поне 5 теми от бг мама, където е обяснено (Миоки, надявам се го имаш  запаметено и копипействаш, а не го пишеш всеки път с такава прецизна самоотверженост:hugs: ) и в още 55 сайта.

Има го в темата за маслата, в първия пост  Laughing от там го копирам.

Малко масло (около една пипета) се слага на лицето и шията, и се масажира в продължение на една или няколко минути, колкото ти е кеф. След това с мека кърпа, намокрена хубаво в гореща вода и изцедена, се слага на лицето, като се притиска леко, така че топлината да се предаде на кожата. Държи се докато поизстине и след това с нея се избърсва маслото. Ако смяташ, че има останало излишно масло, може да повториш. Може след маслото да минеш с памуче с мицеларна вода.
Хубаво е кърпата да е мека или поне не прекалено твърда, особено ако го правиш сутрин и вечер и да не триеш прекалено грубо. Аз в момента това измиване го прилагам всяка вечер и понякога сутрин.
Масло може да ползваш каквото искаш. Нещо което не е комедоногенно. В момента съм с шипково.  Откакто се мия по този начин тампончетата ми не са жълти след обтриване което освен резултата, говори красноречиво колко ми е почистена кожата.
Маслото разтваря съдържанието на порите и извлича мръсотията, и натрупалия се себум, и така допринася за прибирането им. Само по себе си не ги свива, а свиването се получава от почистването в дълбочина.
Черните ми точки изчезнаха на 90%, остана да се боря с разширените пори.
След това почистване си действаш както обикновено - кремове серуми и т.н.

# 718
  • Мнения: 2 585
Следя ви и да се включа и аз.
Живея на остров Сардиния. Тази година успях да се спася и не ми се появи петното на носа.
Да живея на морето и тази година нито един плаж или топване в морето Grinning.
Имам уличен тен, но явно със защита 30 ми е била достатъчна.
Да споделя нещо, който иска може да го прави.
Имам назолабиални бръчки и се консултирах с пластичен хирург. Много добър практикувал в Бразилия. Учил се от доста добри лекари.
Той ми отказа поставянето на ХК каза ми на твоето лице няма да стои добре. Били мимически и ако ми сложи съм щяла да изглеждам зле.
Учудих се как така не искаше да ми вземе парите. Той сподели доста хора връщам като видя,че нямат нужда.
Той ме посъветва да правя следната гимнастика. С език да издувам бузите дето са назолабиалните бръчки. Колкото пъти се сетя на ден. Не си спомням колко мускули има на лицето. Било много ефикасно.
Прочетох за масленото миене. Не зная колко е полезно за хора с купероза. Аз имам няколко спукани капулярчета около  носа и дерматолижката ми забрани да си миа лицето с топла вода.

# 719
  • Мнения: 3 295
Има ли тук някой с чувствителна кожа, който да ползва серума с ретинол на The Ordinary и да го понася без раздразнения по кожата?
Или някой с чувствителна кожа, който да е намерил някакъв крем или серум с ретинол, от който да не се зачервява?

С третиноина няма да ми се получи на мен.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт