Грижа за лицето и грим за дами в прекрасната възраст 40+ No. 6

  • 89 494
  • 747
  •   1
Отговори
# 735
  • Sofia
  • Мнения: 2 483
Вчера пробвах почистването с кокосово масло. Много добре се получава, но много ми лютеше на очите. Едва ли ще повторя.


И на мен ми люти с чисто масло. За измиване ползвам това:



След него минавам с един тампон с мицеларна вода да обера остатъци, ако има. Смятам го за добра алтернатива за моята суха кожа, на която не й понасяха никакви измивни средства  Peace Пробвай, ако искаш Simple Smile

# 736
  • София
  • Мнения: 11 989
А за несуха кожа дали ще е подходящо?

# 737
  • Мнения: 13 300
Simple Smile Няма да навреди, предполага се, че има някаква хидратация, която никога не вреди и не е агресивен като тези за мазна кожа.
Биодерма мисля имаха доста неща на марки опаковки, от измиващите средства и дегримьорите, така че може и с малък вариант да пробваш

# 738
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 532
А за несуха кожа дали ще е подходящо?

Да, то не омазнява и неутежнява Peace
Става за лице и тяло.Най-малката му опаковка за продажба е 200мл. за около 17 лв.

# 739
  • Мнения: 18 542
Вчера пробвах почистването с кокосово масло. Много добре се получава, но много ми лютеше на очите. Едва ли ще повторя.

Хм, какви масла ползвате, че ви лютят  newsm78? Може и аз да съм чалната, но не мога да се похваля с нечувствителни очи.
На мен ми лютят някои от готовите композиции измивни масла.

# 740
  • Мнения: X
На мен всички масла ми лютят. Кокосово ползвам само за коса. Много рядко и само през зимата ползвам масла вместо нощен крем, но винаги внимавам да не ми влезе в очите. И пак много често на сутринта съм с раздразнени  и подути очи.
Малко се изумих от цена на кокосово масло 17 лева за 200 мл. Тук го купувам от магазините за хранителни стоки за под 2 евро. И бадемовото, както и повечето останали струват по толкова, само някакво от маково семе купих за 5.

# 741
  • София
  • Мнения: 11 989
Вчера пробвах почистването с кокосово масло. Много добре се получава, но много ми лютеше на очите. Едва ли ще повторя.

Хм, какви масла ползвате, че ви лютят  newsm78? Може и аз да съм чалната, но не мога да се похваля с нечувствителни очи.
На мен ми лютят някои от готовите композиции измивни масла.

Моето е кокосово екстра Върджин (много тъпо ми звучи този израз за каквото и да е освен зехтин).
А със зехтин става ли?

# 742
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 532
Аз съм писала, но това е за маслото на Биодерма Peace

# 743
  • Мнения: 18 542
А със зехтин става ли?
Става, стига да е екстра върджин  Laughing

# 744
  • Мнения: 3 267
Благодаря ви за отговорите за ретинола  Peace

# 745
  • Мнения: 255
С молба към дамите /четящи и пишещи/да пуснат нова тема.

# 746
  • Мнения: 3 267
А от ретинолите, за които писахте, забелязахте ли ефект стягане на лицето?

# 747

Общи условия

Активация на акаунт