Моля за малко помощ при избор на име за момиченце

  • 9 352
  • 79
  •   1
Отговори
# 30
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Не харесвам женски имена, които не завършват на А/Я, звучат ми префърцунено. В този смисъл предпочитам Катерина, вместо Катрин, и Наталия, вместо Натали.

Не знам защо масово се държи на интернационални имена, къде остава българската идентичност. Уж много държим на нея ... newsm78

# 31
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Уф, хайде стига с тези патриотични призиви децата да се кръщават само с български имена. Ми дайте да ги кръщаваме Цона, Гана, Пена, та да сме съвсем автентични? Да, някои имена са чужди за нашето общество и звучат смешно, но други звучат много приятно и са напълно съвместими. В случая познавам и Катрин, и Натали, които са на 40+ и са си чисти, автентични българки.

# 32
  • Мнения: 11 747
Не всички сме патриоти  Simple Smile  Макар, че точно Натали и Катрин не ги харесвам.

# 33
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Аз също не съм особен патриот. Тъпо е да не кръстиш детето Елица, което име по принцип много ти харесва, ма някой льольо от майната си нямало да го произнася правилно. Голям праз!

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 168
Е, всеки има различни предпочитания и усещане за благозвучие. Аз харесвам всички от тези имена и в това ми е проблемът  Laughing Напълно разбираемо е на друг нито едно да не му допадне. Според моето усещане тези имена се съчетават с българска фамилия и звучат добре на всички езици. Засега везните ми се накланят към Елица, Натали и София. Над Амелия мъжът ми наложи вето, не мога да разбера защо  Laughing

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 691
Гласувах за София, понеже има опция само за един избор, иначе Ева е много нежно и красиво име и си представям едно ангелско създание, което го носи Simple Smile

# 36
  • София
  • Мнения: 149
Гласувах за Ева. Много харесвам Амелия/Анелия.

# 37
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Не знам защо масово се държи на интернационални имена, къде остава българската идентичност. Уж много държим на нея ... newsm78[/i]

Аз пък грам не държа на нея.  Simple Smile Не виждам пък какъв е проблема другите родители да си избират имената на децата по техни си критерии и според това, на тях какво им звучи добре. Авторката на никой не пречи да си кръсти детето Катерина, ако Катрин му звучи префърцунено.

# 38
  • Мнения: 18 530
От изброените - Ева  Heart Eyes

Нито едно от децата ми не е с типично българско име  Peace Избирам имена, които на мен ми харесват, а не задължително с български произход, децата пак са си българчета. Истински хубавите български имена са популярни, а аз не искам да има други деца около детето ми със същото име, ако може. Е, малкият ми син е с популярно интернационално име, понякога е неизбежно.

# 39
  • Мнения: 5 259

Не знам защо масово се държи на интернационални имена, къде остава българската идентичност. Уж много държим на нея ... newsm78

Извинявай за грубата намеса, но твоята дъщеря не се ли казваше Даяна?

Иначе и аз не държа на българската идентичност изобщо.

Колкото до Елица, в чужбина много лесно ще я възприемат като Елиза, не е нищо нечувано и непроизносимо.

Аз обаче гласувах за Ева. Иначе почти всички имена от анкетата ми харесват, може би без Катрин.

# 40
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Вероятно не съм се изразила правилно, но това за интернационалните имена беше по повод няколкото изказвания, че не биха избрали Елица, защото във великата Чужбина нямало да се произнася правилно.
Иначе и двете ми деца са с интернационални имена, но това изобщо не ме интересува, водила съм се само по хубавото, според мен, звучене.

ПП. Елиза е страхотно и е едно от фаворитите ми за женско име по принцип.

# 41
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Всеки има право на собствените си критерии и причини, когато избира име на детето си.

# 42
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Всеки има право на собствените си критерии и причини, когато избира име на детето си.
Така е. Както и всеки има право да одобрява или не тези критерии, както и да изразява мнението си за това.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 2 264
Много ми харесва Натали, за него гласувах.А и не е така популярно.Харесвам също Катрин и София от изброените. Peace

# 44
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Никога не съм разбирала какъв е смисъла да одобрявам, неодобрявам, пък и чак да критикувам критериите на някой друг за избор на име. Няма да  кръщава моето дете. Нито пък аз съм човека, който може да претендира, че знае кое е най-удачното.

Общи условия

Активация на акаунт