Дерматит - атопичен, себореен, екзема... ІІI

  • 22 611
  • 125
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 459
Крем с цинк в никакъв случай при АД!
Но и да се изследвате няма голяма полза, тъй като реакцията се мени непрекъснато.
За дете или за възрастен?
Това за крема с цинк го потвърждавам на 200 %! Имах глупостта да се самолекувам, намазах се с цинков крем и стана страшно. Ръцете ми горяха, лезии те ужасно се влошиха. На мен ми помогна д-р Деница Желева от поликлиника България. Частно, но лекарката ми оправи ръцете за две седмици. Каза, че при мен проблемът е хормонален и отключено от кърменето и ми препоръча консултация с ендокринолог.

# 121
  • Мнения: 367
Здравейте, имам себореен дерматит на лицето и скалпа. Моля ви за съвети за успешно овладяване. Чудя се къде може да се крие проблем отвътре, на какво да обърна внимание, евентуално какви специалисти да посетя, какво да изследвам?

# 122
  • Мнения: 969
Като начало си направете пълен периодичен преглед или поне посетете лекар интернист (вътрешни болести).

За пърхут и себорея добавям в шампоана си боракс и кислородна вода.

Реф. https://www.lekar.bg/28248/%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%BA%D1%81/

При екзема препоръчвам здравословен начин на живот, редуциране на стреса и дейности, които успокояват съзнанието - рисуване, пеене, свирене на музикален инструмент, йога (пранаяма), разходки и т.н.

"На психосоматично ниво човек се опитва да се предпази от света, като "изгради" допълнителен слой кожа (възпалителна зона), повишаване на нейната защита.".

Скрит текст:
"Психосоматиката третира заболяванията в комплекс, от гледна точка на физиологичните и анатомичните особености, както и във връзка с психологичното състояние на пациента. Смята се, че много болести, хората създават себе си с определени нагласи, поведение и емоции. Взаимоотношенията се изучават от психотерапевти, психоаналитици и клинични психолози. От гледна точка на психосоматиката и традиционната медицина, основана на доказателства, кожата на човека е защита, Те предпазват организма от неблагоприятните ефекти на външната среда, микробите, вирусите, патогените. Съвсем ясно е, че състоянието на кожата се влияе не само от външната среда, но и от болестите на вътрешните органи, които човек има.

Това твърди психосоматичната медицина екзема в повечето случаи има психогенен произход и се появява главно, когато човек има тежки и нерешени вътрешни конфликти, Възпаленията в ръцете и краката се появяват, когато тези вътрешни конфликти са тясно свързани с външния свят."

https://little-bg.htgetrid.com/psihosomatika/ekzema/

Последна редакция: сб, 18 дек 2021, 11:03 от Пух

# 123
  • Мнения: 1 459
Зима е и пак съм във вихъра на танца. Измазах Бариердерм на Юриаж, Цикабио на Биодерма, атодерм на юсерин. Май последното най-помогна, но след десет дни пак съм в екземи. Пия омнибиотик панда, вече не знам какво да предприема. Май пак ще взимам Протопик. И освен при дерматолога да отида и на имунолог. Хич не ми се мажат кортикостероиди и пият имуносупресори, но май натам отиват нещата. 😭

# 124
  • Мнения: 367
Аз дали ще може да споделя снимки на някого нс лични, защото доста се чудя дали докторката е права за дерматита.

# 125
  • Мнения: 47
Здравейте,детето ми е на 8м, на 5м получи ситни пъпки до окото, както и 1 червено петно на бузата. Тогава реших,че е от това,че съм дала жълтък в голямо количество при захранване. От тогава се появяваха няколко пъти тези пъпчици и се скриваха. Като детето беше на 6м прекарахме Ковид, малко след това получи обрив по бузите,окото,шията и брадичката. Бяхме на дерматолог,каза АД. Изписа ни козметика, никакъв резултат,мазахме след това с Протопик и не минаваше в рамките на 2-3 седмици,направихме тестове за алергия,не излезе нищо освен амброзия (която със сиг не е причината,защото цъфти Септември) но аз минах бебчо на ХА мляко без никакви пюрета и гадостите от лицето се скриха значително. Но детето беше гладно,започнах захранване и отново с пъпките и петната. Почнах с Елидел и махнах всичко почти,което смятах че е алерген. Положението се подобри- бяхме на контролен преглед при дерматоложата,каза ми да давам на детето да яде всичко и просто да контролираме нещата с козметика. Послушах я и дадох картоф (от който вече бях забелязала според мен че има реакция) от няколко дни бях започнала и да захранвам с глутен, резултата беше -цялото пламнало лице с лющещи червени петна, ситни пъпки навсквъде,по клепачите,брадичката,висчко. Стана ми лошо направо като го видях. Вечерта плака от болка според мен,защото като пипна най голямото  петно се размрънкваше. Дерматоложката каза да почна пак с Елидел и да спра картофа,което не ми помогна никак,защото с Елидел не мога да продължавам до безкрай вече месец почти го позлвахме. 3-4 дни мазах интензивно с козметика от резултата е почти нищо,махнаха се само по клепачите. Петното на брадичката е огромно,дебело,червено,лющешо се,предполагам сърби или боли или и двете. За капак му расте зъб. До колкото разбрах това че има срив имунната система при никнене на зъбче. Чудя се да не е от това, а не от храна... Сменях перилни препарати,спряла съм всички почистващи препарати и други фактори които могат да го дразнят. Не знам защо съм решила че е от храна,пъпките и петната са само полицето. Имаше и потялото няколко сухи червени петна, но изчезнаха от Авен Ксеракалм и Адерма екзомега. От днес започнах да мажа с Кортикостероид само голямото петно на брадичката,не мога да го гледам вече седмица инешо детето се мъчи. Не знам какво да правя сега да захранвам ли с глутен на ново,да не рискувам ли. Картоф ще дам сигурно чак след 2 месеца, няма да рискувам. Но детето ми яде само броколи,ориз,тиквичка и пуешко. И някакви плодови каши и плодове. Не давам нито тиква,картоф,морков,пъщърнак,не рискувам с кореноплодните. Искам да знам дали има другите дечица, коио са с АД и имат реакция към кореноплодни и възможно ли е реакцията да е само по лицето? Дали да си го захранвам по-нататък,дали е от зъбите? Преди няколко дни имаше и афти в устата,според мен наистина има слаб имунитет в момента,но не знам дали е общо това с АД, направо се побърквам с това да го гледам че все е с петна. Само купувам кремове,козметики и нищо нищо не помага,мине замине и пак обострен. От 2 месеца след ковид е нещо страшно,преди това не сме имали такива проблеми, ядеше си всичко,сега почти нищо. Моя тези които имат повече опит ако искат и на лично да ми пишат. Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт