Пролетта дойде, а януарче се смее и надига глава! - Тема 2

  • 56 903
  • 734
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: X
Аз умирам от кеф, че скоро ще правя пюрета. Кашата не е нищо особено за бъркане, а всички вкъщи умираме да готвим и ще ми е много приятно да правя и храна на Матеа. Моля кажете след колко дни на една храна прибавяте друга?

# 301
  • Мнения: 143
Здравейте мами! Започнахме днес захранването, дадох му картофче, но въобще не му допадна Naughty Физиономиите бяха уникални, а звуците все едно го държа вързан. Реших да не го мъча, общо взето дадох колкото да опита вкуса.Утре пак.

# 302
  • Мнения: 81
Кенди, към картофчето добави и малко кърма/ АМ. Щом сега не се е получило, утре ще стане. Моето човече, ако е много гладно, се държи по същия начин. Давам му да суче, а пюрето за следобяд.  Laughing

# 303
  • София
  • Мнения: 429
Здравейте,

Аз нова храна давам 3 дена, след това прибавям нещо ново. От зеленчука, това което не е сезонно си купувам пюрета готови. Месото най-рано след месец ще въведа. Плодове още не съм дала, ама им идва времето.
Тиква на Гербер взех, май само те има малки бурканчета. Картофа и аз го кисна във вода преди да го сваря. Иначе зеленчукови пюрета правя само с вода. Не слагам кърма/АМ.

# 304
  • София
  • Мнения: 2 681
Аз слагам кърма на картофа, защото е ужасен и лепкав. Аз не мога да го преглътна, пък какво остава за бебка. Аз ще въведа картофа 5 дни, защото й е първата храна, останалите за по 3 дни.
Тиква има на Хип в малки бурканчета, аз съм взела 4 да имам  Grinning
Да се оплача, че след онзи ден, когато бебка падна от спалнята, кърмата ми намаля драстично  Sad. От стреса, който изживях ли стана, не знам, но се надявам да се регулират нещата.

# 305
  • Мнения: 1 343
Пюрета правя домашни.Картоф с чушка,само картоф. Добавям малко масло съвсем малко и АМ. Вчера правих картофено с малко масло и сол не го яде. Вечерта правих за нас картофено с прясно мляко черен пипер лимон и сол.Така гледаше че топнах пръстче и й дадох голямо облизваше,че и още искаше.Направо не знам какво да я правя.

# 306
  • Мнения: 114
Ние вчера се прибрахме от болницата. Бебка е общо взето добре. Хапва си, не толкова колкото иска лекарката, но в крайна сметка не мога да я тъпча. Изяжда около 760 до 820 г за денонощие - кърма и АМ общо. Със захранването изчакваме малко да се стабилизира. 15 дни ще и давам прахчета с ранитидин, назначени от гастроентеролог. От АМ акото и стана много гъсто, надявам се с биоГайа да се нормализира.
Иначе и аз съм свалила 3- 4 кг в болницата, имах нужда, но не по този начин.
Чета, че много от вас за започнали захранване. Успех, дано новата храна се услажда на бебчетата и този период да минава безпроблемно.  chef

# 307
  • Мнения: 13
Здравейте , мами, не пиша, защото нямам време, но ви чета от момента, в който разбрах, че съм бременна. Сега пиша , защото съм много притеснена и объркана. Малката се роди с обиколка на главата 34 , сега- на 5 месеца ѝ е само 39 см, мисля да потърся невролог, въпреки че по развитието ѝ нищо не ме притеснява. Пишете моля за обиколките на главата на вашите бебоци, с какъв темп нарастват.

# 308
  • NE
  • Мнения: 10 999
вбак24 Добре дошла и недей се тревожи предварително. Hug
Моя Алекс се е родил с обиколка на главата 35,5 (едър е), а сега е около 41 см. Педиатърката ми обърна внимание, че главата трябва е по-голяма от гърдичките и не е споменавала от колко до колко трябва да бъде. Така, че за твое спокойствие си направи консултация с добър детски невролог, но мисля че щом не дава признаци на отклонение в развитието си е добре детето.

# 309
  • Мнения: 81
Здравейте , мами, не пиша, защото нямам време, но ви чета от момента, в който разбрах, че съм бременна. Сега пиша , защото съм много притеснена и объркана. Малката се роди с обиколка на главата 34 , сега- на 5 месеца ѝ е само 39 см, мисля да потърся невролог, въпреки че по развитието ѝ нищо не ме притеснява. Пишете моля за обиколките на главата на вашите бебоци, с какъв темп нарастват.
Здравей, не се притеснявай! Не знам точните см на главата на моя Кристиян, повече са ме интересували кг и см на телцето му, но нашата педи е казвала за обиколката на главата, че е нормално да расте с около 1 см на месец. За всеки случай се посъветвай с компетентен лекар, след като се притесняваш.

# 310
  • Мнения: X
Womanitka- пробвай сладък картоф вместо картоф, обаче аз не бих слагала масло или сол- прекалено са малки бебоците да ги приемат.

# 311
  • София
  • Мнения: 429
вбак24 На последната консултация(5,5м) главата ни я измериха 40см, гърди 39см. Родена с глава 34см и гърди 34см, но някой бебета се раждат с по-малки главички. Горе долу около 1см на месец върви. Нищо притеснително не виждам, но се консултирай за твое спокойствие.   

mesallina Моята изяжда същите количества храна за денонощие. Колкото и да се опитвам да я насилвам за повече, не става. Затова си върви и дребна на килограми, но пък на мен си ми изглежда пухеста. Важно е да бъдат щастливи бебетата. Бързо оздравяване! Simple Smile

WomanitKa Много е рано за масло. При ранно захранени се дава след 7месец, а за късно захранените 8/9месец. Сол след 1 годинка. Слагай в пюрето няколко капки зехтин/слънчогледово олио. С тях храната се усвоява по-добре. Wink

# 312
  • Мнения: 1 343
Мерки от последния преглед : 7 кг и 64см.
Днес сме на кардиолог утре на ортопед Simple Smile
Масло слагам толкова мъничко, че едва ли се усеща. от вчера давам и млечни каши.
Ябълка и круша и млечна каша. Simple Smile а от другата седмица вкарвам и пилешко Simple Smile изобщо на бързо на бързо Simple Smile

# 313
  • Мнения: 372
Здравейте!  Simple Smile

Времето се оправи, подхванах нови ангажименти, детето е все по-активно (пу-пу) и откровено нямам време за форума. Не успях да проследя всичко, но четох, че има болнички дечица. Бързо да оздравяват Слънчицата!       Hug

Ние бяхме на ваксина днес и Коко подремва повечко. Следя го за температура, че май всеки път вдига. До колкото разбрах на прегледа, скоро ваксини няма да има. Трябваше да минем ортопедичния преглед, но излизат в отпуск от 26.06 до 02.08 и ще е след това.   Tired
Относно захранването, започнахме от 5.5 месеца. За сега на пюренца, които приготвям аз. Въвеждам храните по-бавно, затова за две седмици имаме въведена тиква, след това картоф. Добавям АМ и мъничко кокосово масло и гледам, че му е вкусно и хапва с апетит.
От утре трябваше да го запозная и с моркова, но заради ваксината ще изчакам няколко дни.
Вчера, преди пюрето, го оставихме да опознае храната в по-натурален вид и беше заинтригуван от картофа. Уцелва устата си и тества с венците. Та, някой беше питал за захранващи по ЗВБ - ние така смятаме да практикуваме, но понеже още не съм сигурна дали "загрява" какво да прави с парченцата, действаме с пюрето.
Иначе, нерви се тези дни, но изгледи за зъбчета не виждам.

# 314
  • Мнения: 114
WomanitKa Много е рано за масло. При ранно захранени се дава след 7месец, а за късно захранените 8/9месец. Сол след 1 годинка. Слагай в пюрето няколко капки зехтин/слънчогледово олио. С тях храната се усвоява по-добре. Wink

Когато педиатърката на малката ми обясняваше за захранването, каза да започна с картоф, като го намачкам с малко водичка от тази, в която е варен и да добавя малко сол. Озадачи ме с тази сол, и аз мисля, че са малки още бебчовците, така че няма да слагам. Все пак да ви питам - когато правите пюре от картоф добавяте ли нещо, няма ли да е много безвкусено?
WomanitKa, за прегледите при ортопед и кардиолог личният лекар ли ви даде направления?

Общи условия

Активация на акаунт