Режим, НЕрежим, ние си се веселим - 90ДД и още нещо - 8

  • 38 221
  • 754
  •   1
Отговори
# 195
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
МамаМия, това е на нашТа танкистка Тудора салатата - моркови Иринита, много вкусно, потвърждавам Hug

Жгмъци, щом е минало от самосебе си, добре.  Hug

# 196
  • София
  • Мнения: 11 117
Защо ми трябваше да чета кулинарна тема, сега видях рецепта за Табуле и така ми се прияде.  ooooh!
Следващия бобов ще си я направя.  Heart Eyes

Много беше странно това с главата ми...  Thinking

# 197
  • Русе
  • Мнения: 8 802
 Жгмъци, щом минало, добре.  Hug
Ох, как ти изглежда вкусна тая салата не знам. В случая за тази снимка говоря. Иначе аз съм яла табуле в сестра ми, и не беше лоша. Ама тугаз основната съставка не беше магданозеца... Sick

Ех, тая салата на танкистката ни,  Joy , не съм пробвала още, тряа са поправя..... Crazy

# 198
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Запържват ли се морковите???  newsm78 Пак съм бляла и не съм разбрала нещо. Мен навремето веднъж Курдов ме излъга да я направя, рече че била много вкусна. Ама със сурови моркови (като сух таратор ама с моркови). И беше много гадна.  Joy Изобщо малко неща са по-гадни от суров морков. Ще опитам със запържени да видя как е.
Пак да похваля Лидл, хем не съм му голям фен. Тази седмица в гръцката промоция, освен сиренето халуми, което е страхотно, има разкошен сусамов тахан с какао. Прекрасен е, по-вкусен от течен шоколад. И значително по-полезен. Който обича тахан да си вземе. Има и с мед.

# 199
  • Русе
  • Мнения: 8 802
Сави, запържвали се да.  Flutter

# 200
  • Бургас
  • Мнения: 5 813
МамаМия, това е на нашТа танкистка Тудора салатата - моркови Иринита, много вкусно, потвърждавам Hug

smile3521 МамаМия, преди доста време я споделих в темата и я кръстиха на мен. Видях я в едно турско кулинарно предаване. Сигурно чакат ризи,като за кръстници, ама ще почакат... Mr. Green

жгмъци, явно има нещо във въздуха в София, защото Чаволинка ми се обади преди малко, че когато станала рязко, след сън следобяд, й се завило свят и колабирала за секунди. Сега вече е по-добре.

Сави, аз задушавам съвсем леко морковите в зехтин. Толкова, колкото да сменят цвета си, но да останат леко хрупкави. Преди да ги сваля от огъня добавям сол, червен пипер и чесън. След като поизстинат разбърквам с киселото мляко. Червения пипер придава страхотен вкус.

# 201
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Ще опитам така да видим дали ще ми хареса.

# 202
  • Бургас
  • Мнения: 5 813

Върна ме години назад Laughing
Скрит текст:
Майка ми се казва Станка и не може да стои без работа, като пчеличка. Та, преди години, когато Силвито беше тийнейджърка, й казваха пчеличката Станка и и нарисува един колаж " пчеличката С танка". Трябва да го намеря, да го сканирам и да ви го покажа. Майка ми, естествено, като една Претенция си пообиди, но бързо й мина.

# 203
  • Русе
  • Мнения: 8 802

Върна ме години назад Laughing
Скрит текст:
Майка ми се казва Станка и не може да стои без работа, като пчеличка. Та, преди години, когато Силвито беше тийнейджърка, й казваха пчеличката Станка и и нарисува един колаж " пчеличката С танка". Трябва да го намеря, да го сканирам и да ви го покажа. Майка ми, естествено, като една Претенция си пообиди, но бързо й мина.
Хихихихиихи  Laughing

# 204
  • София
  • Мнения: 11 117
Джули, спомних си вкуса на Табулето, което ни прави една страхотна дама от курса ми по английски.  Heart Eyes

Странна работа с този софийски въздух... mamaMiq и тя е писала, че и се вие свят.

# 205
  • Targovishte
  • Мнения: 5 262
Банда  bouquet

Утчет: Ядох каквото казах, и с водата съм шееесссс. Само дето вечерята малко стана големичка - ако не го бях свършил този бекон, трябваше да артисат две резенчета, около 50-70 гр. Амииии, не ги оставих  Mr. Green Салата на вечеря беше моркови, краставица и... селъри. С чесън! Ако някой дойде на гости - ще пририта  hahaha

МОРКОВИ ИРИНИТА - е нема по-вуксно нещо!!!! Обожавам!!! Скоро ще си направя.

МАМА МИЯ  Hug Hug ние сме приемно семейство.

ЖГМЪЦ  Hug Hug Радвам се че ти е минало  Heart Eyes

ДЖУЛ  Hug Hug Кафенцето беше супер, ама като че ли този град ми е мааалко презастроен, но няма да откажа ако някой ме покани на екскурзийка и ми поеме разходите  Mr. Green

МИМИ  Hug Hug Hug и вие ли черпите вода чак от Тича  newsm78 И в Търговище утре няма да има вода - от утре сутринта в 4.00 ч до вдругиден на обяд.
https://dariknews.bg/regioni/shumen/tyrgovishte-i-okolnite-sela- … -bez-voda-2019637


Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 7 нови отговораMr. Green Mr. Green Mr. Green



# 206
  • Targovishte
  • Мнения: 5 262
САВИНА  Hug Hug абсюлютно нивгаш не съм готвил морковите с мляко сурови. Грешно съм се изказал, извинявай  Hug Hug Hug

# 207
  • Русе
  • Мнения: 8 802
Сави, купувай си чист тахан. От лешници или орехи. Няма и захар. Много, много вкусно,  :whistle
http://theiatahini.com/

Аз обoжавам Уидл, Heart Eyes

# 208
  • Бургас
  • Мнения: 5 813
Учет: зелено салатище с краставици, репички и нахут.

Утре ми се хапва паста, но ме мързи да стана от диванчето и да си сготвя.
Може малко по-късно да се размърдам.
За соса имам домати консерва, глава целина, пресен чесън, магданоз....ми то май е достатъчно newsm78

Имам изключително "умен" въпрос. Сусамовия тахан как/ с какво се яде? newsm78 Имаме два буркана и само се гледаме с тях Laughing

# 209
  • София
  • Мнения: 11 117
Тахана объркан с мед ммм вкусно. Heart Eyes Аз и в някакви манджи съм слагала, но не помня ...  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт