ВАКСИНИ - дискусия САМО за вредата от тях - тема 34

  • 32 961
  • 756
  •   1
Отговори
# 705
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Тези, които са тук, просто не са виждали епидемия от болестите, за които има ваксини. Тогава ще пишат " а вие знаете ли, че от толкова познати деца, толкова имат увреждания или летален край, от тази и тази болест"

Панацея няма, Земята не е място, на което всичко ти е  удобно и ти е наред. Wink Конкретният живот на човек има смисъл само за близките му. Даже и на природата не й пука за конкретния индивид.

# 706
  • Мнения: 330
" доказани улики за придобити автоимунни заболявания след ваксините!"
Косвени или преки такива?
А как е доказано, че без ваксина тези автоимунни заболявания няма да се появят?
И от кога са известни тези автоимунни заболявания с точната им диагностика?
Както вече писах  медицинските учени и лекари нямат интерес да правят такива проучвания, техните "независими" изследвания се правят във фармацевтични центрове, които са преки производители на ваксини.
Дадох вече линк към едно такова, случайно направено и още по-случайно публикувано в престижно списание. Ще го приложа пак с надежда да се прочете най-накрая
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1114674/
Ето още един чудесен пример за проучване, направено в Холандия, където са обхванати и ваксинрани и неваксинрани деца (общо 645)
http://www.vaccination.inoz.com/Vacc%20vs%20unvacc%20results%20survey.pdf

Ето линк, кога ваксините са измислени по отношение на болестите, за които се ваксинира.
http://www.whale.to/a/graphs.html
Относно достоверността, може да проверите всички източници дадени от ляво на всяка графика.
 
"Източниците вляво" са всъщност само един източник - някой си д-р. Реймънд Обомсауин, обвиняван многократно за манипулиране на данни.
Ето реална графика с неговите собствени данни за СЛУЧАИТЕ на морбили през годните. А не общата смъртност на населението изобщо.

дадени графики са публикувани за да се получи груба представа. за въвеждането на ваксината, по отношение на болестта, която е на изчезване.
Ето още едно от Австралия
http://www.whale.to/a/statistic_banners.html

# 707
  • Мнения: 9 276
Ако твоето дете след ваксина изкара болестта,за която е ваксината,ще продължиш ли да ваксинираш?
Естествено. Дори и 50% да е шанса да развие имунитет пак ще го взема. Това, което ти предлагаш е нула.
"Готово за предизвикателствата на живота". Мерси викам аз на тези предизвикателства.

# 708
  • Мнения: 9 276

Ееее, стига де, и в тази тема ли?! в темата за морбили си замълчах, но стига вече! Не е честно да ми вменяваш чувство за вина, това е все едно аз да пльосна клип след твой коментар със спящият Филипчо и да те питам, дали това искаш.

Отговарям на въпроса ти все пак - Не, не искам това, разбира се, не искам нито едно дете да е болно, мъчно ми е за всички.
И аз искам да има панацея за всичко и адекватни превантивни мерки, но тук дискусията е, че тези, които са задължителни и се смятат за панацея и единствена мярка не са това, за което ги представят и вредата им много надвишава ползите.


Естествено, че трябва да се почувстваш поне малко отговорна. Тук ти си тази, която пропагандира, че болестите срещу, които се ваксинира не били опасни, били нищо работа или били изчезнали от самосебе си.
Аз не знам дали малкия Филипчо е пострадал от ваксина, но знам, че ако ваксините се премахнат ще има много такива като Филипчо.
Едно е да коментираш ефективността и страничните ефекти на ваксините, съвсем друго е да пропагандираш, че болестите срещу които се ваксинира са нищо  работа, още повече когато го правиш скрита под шапката на ваксините.

# 709
  • Мнения: 330
Нараствал броят на бебешката смъртност СЛЕД въвеждането на ваксините.... Joy Joy Joy
Вервате ли си въобще на нещата дето пишете?
lechugitka, нема З-та от Преди Христа... Коранът е писан след това. Laughing
Не съм писала СЛЕД, не четеш май както трябва ? Писах :,,Факт е, че процентът на смърт при бебета нараства с броя на дадени ваксини през първата година от живота."
Ето тук има и обобщена графика по държави, където е видно истинността на написаното от мен.
http://www.whale.to/a/statistic_banners.html
Склонна съм да прочета и други такива статистики, опровергаващи тази графика Peace

# 710
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
От графиката виждам, че след въвеждане на ваксината броят на заболелите е спаднал драстично.

Що не вземете да прочетете за Жълтата гостенка из литературата ни.
Бях гледала един филм за човека, който започва да прави шоколад в България. Докато разказваха биографията му, споменаха, че едно от децата му и жена му са умрели от тази болест. Били са богати хора, така че не са гладували и са имали възможност за добро лечение по онова време.

# 711
  • Мнения: 9 276
Can vaccines cause diabetes?

No. Carefully performed scientific studies show that vaccines do not cause diabetes or increase a person’s risk of developing diabetes. In 2002, the Institute of Medicine reviewed the existing studies and released a report concluding that the scientific evidence favors rejection of the theory that immunizations cause diabetes. The only evidence suggesting a relationship between vaccination and diabetes comes from Dr. John B. Classen, who has suggested that certain vaccines if given at birth may decrease the occurrence of diabetes, whereas if initial vaccination is performed after 2 months of age the occurrence of diabetes increases. Dr. Classen's studies have a number of limitations and have not been verified by other researchers.

For more information, visit—

The CDC National Immunization Program’s Diabetes and Vaccines
The Journal of the American Medical Association’s Vaccines Pose No Diabetes, Bowel Disease Risk

https://www.cdc.gov/diabetes/basics/prevention.html

Горката Ивет разбрала-недоразбрала същото изследване, което цитира е открило, че някои ваксини дадени веднага след раждането  намаляват  риска от диабет.
И двете неща не са потвърдени от други изследвания.

Последна редакция: ср, 17 май 2017, 21:18 от LillyM

# 712
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Нараствал броят на бебешката смъртност СЛЕД въвеждането на ваксините.... Joy Joy Joy
Вервате ли си въобще на нещата дето пишете?
lechugitka, нема З-та от Преди Христа... Коранът е писан след това. Laughing
Не съм писала СЛЕД, не четеш май както трябва ? Писах :,,Факт е, че процентът на смърт при бебета нараства с броя на дадени ваксини през първата година от живота."

Сега пак те прочитам и като неможеща да чета чакай да те попитам:
Процент при всички родени бебета в даден набор ли?
Те тези ваксини различен брой ли да при различните набори до първата година?
Това изследване в Америка ли е правено?

# 713
  • Мнения: 9 276
Не съм писала СЛЕД, не четеш май както трябва ? Писах :,,Факт е, че процентът на смърт при бебета нараства с броя на дадени ваксини през първата година от живота."
Ето тук има и обобщена графика по държави, където е видно истинността на написаното от мен.
http://www.whale.to/a/statistic_banners.html
Склонна съм да прочета и други такива статистики, опровергаващи тази графика Peace

Практически всяка една графика извън конспиративния сайт от който копираш го опровергава. Ето ти графика на детската смъртност в САЩ. За последните 50-100 години тя върви само надолу като през това време непрекъснато се добавят нови ваксини.

https://www.cdc.gov/mmwr/preview/mmwrhtml/mm5508a10.htm

Още чакам да покажеш болестите, които са изчезнали  преди да се въведат ваксините за тях.

# 714
  • Мнения: 330

Ееее, стига де, и в тази тема ли?! в темата за морбили си замълчах, но стига вече! Не е честно да ми вменяваш чувство за вина, това е все едно аз да пльосна клип след твой коментар със спящият Филипчо и да те питам, дали това искаш.

Отговарям на въпроса ти все пак - Не, не искам това, разбира се, не искам нито едно дете да е болно, мъчно ми е за всички.
И аз искам да има панацея за всичко и адекватни превантивни мерки, но тук дискусията е, че тези, които са задължителни и се смятат за панацея и единствена мярка не са това, за което ги представят и вредата им много надвишава ползите.


Естествено, че трябва да се почувстваш поне малко отговорна. Тук ти си тази, която пропагандира, че болестите срещу, които се ваксинира не били опасни, били нищо работа или били изчезнали от самосебе си.
Аз не знам дали малкия Филипчо е пострадал от ваксина, но знам, че ако ваксините се премахнат ще има много такива като Филипчо.
Едно е да коментираш ефективността и страничните ефекти на ваксините, съвсем друго е да пропагандираш, че болестите срещу които се ваксинира са нищо  работа, още повече когато го правиш скрита под шапката на ваксините.

Лили, аз изказвам мнение, ти го наричаш пропаганда, отново с цел да ми вмениш вина.
По твоята логика и твоето е пропаганда и ти трябва да носиш отговорност,  нещата не са черно и бели, нали?!
Относно Филипчо и това, че не си сигурна, че той е пострадал от ваксина - има много деца като него, ако не вярваш отвори сайта на VAERS и погледни там, но прочети резултатите от съобщенията на последиците от използването на ваксините.

Не съм писала СЛЕД, не четеш май както трябва ? Писах :,,Факт е, че процентът на смърт при бебета нараства с броя на дадени ваксини през първата година от живота."
Ето тук има и обобщена графика по държави, където е видно истинността на написаното от мен.
http://www.whale.to/a/statistic_banners.html
Склонна съм да прочета и други такива статистики, опровергаващи тази графика Peace
Практически всяка една графика извън конспиративния сайт от който копираш го опровергава. Ето ти графика на детската смъртност в САЩ. За последните 50-100 години тя върви само надолу като през това време непрекъснато се добавят нови ваксини.
https://www.cdc.gov/mmwr/preview/mmwrhtml/mm5508a10.htm
Още чакам да покажеш болестите, които са изчезнали  преди да се въведат ваксините за тях.

 през 1940 г. - 2003 г.

Нормално е, условията за живот са се подобрили, медицината е напреднала...

Най-новите данни показват, че от 2002 г. до 2003 г детската смъртност намалява от 6,97 на 1 000 живородени на 6,85 и степента на постнеонатална смъртност спада От 2.31 до 2.23.

Има ли въведени още ваксини през този период?

Аз ти посочих графика, която е  свързана  конкретно с увеличението на броя ваксини, а не обща.

# 715
  • Мнения: 9 276
Лили, аз изказвам мнение, ти го наричаш пропаганда, отново с цел да ми вмениш вина.

Но твоите "мнения" нали се сещаш, че могат да имат последствия. Като например епидемията от морбили в Минесота.

По твоята логика и твоето е пропаганда и ти трябва да носиш отговорност,  нещата не са черно и бели, нали?!

За кое да нося отговорност?


Относно Филипчо и това, че не си сигурна, че той е пострадал от ваксина - има много деца като него, ако не вярваш отвори сайта на VAERS и погледни там, но прочети резултатите от съобщенията на последиците от използването на ваксините.


Казах, че не съм сигурна, защото енцефалит макар и много много рядка странична реакция  все пак може да се случи от ваксина. Но може да се случи и от друго.
А VAERS  е пасивна система за докладване. Тоест аз мога да докладвам, че съм се ваксинирала и съм  спечелила  от лотарията и системата ще го регистрира. Хайде стига вече, как пък досега едно нещо, което да е истина не казахте, буквално всяко нещо, което проверявам се оказва лъжа или полуистина.

Guide to Interpreting VAERS Case Report Information
When evaluating data from VAERS, it is important to note that for any reported event, no cause-and-effect relationship has been established. Reports of all possible associations between vaccines and adverse events (possible side effects) are filed in VAERS. Therefore, VAERS collects data on any adverse event following vaccination, be it coincidental or truly caused by a vaccine. The report of an adverse event to VAERS is not documentation that a vaccine caused the event.


https://vaers.hhs.gov/data/index

 през 1940 г. - 2003 г. Нормално е, условията за живот са се подобрили, медицината е напреднала...
Най-новите данни показват, че от 2002 г. до 2003 г детската смъртност намалява от 6,97 на 1 000 живородени на 6,85 и степента на постнеонатална смъртност спада От 2.31 до 2.23.
Има ли въведени още ваксини през този период?

Аз ти посочих графика, която е  свързана  конкретно с увеличението на броя ваксини, а не обща.


През целият разглеждан период смъртността пада. Такъв вариант  да се увеличава след въвеждането на ваксини просто няма.

# 716
  • Мнения: 330
Лили, аз изказвам мнение, ти го наричаш пропаганда, отново с цел да ми вмениш вина.

Но твоите "мнения" нали се сещаш, че могат да имат последствия. Като например епидемията от морбили в Минесота.

По твоята логика и твоето е пропаганда и ти трябва да носиш отговорност,  нещата не са черно и бели, нали?!

За кое да нося отговорност?

Абсолютно! Точно така се отговаря на всеки, който иска да изкаже мнение, което е против ваксините, дори и то да е обосновано. Аз с моите мнения мога да предизвикам епидемия от морбили, ти с твоите още увредени от ваксините деца, ами дай да не говорим/пишем и да си затваряме очите.
А и още нещо, има още вируси и болести, срещу които не бием ваксини, могат да се измислят и въведат още , как беше - до 10000 има мегдан, нали?
В крайна сметка защо да се лекува, когато може да се предотврати?

# 717
  • София
  • Мнения: 1 917
Лили,от многото ти постове, които прочетох тук,стигнах до извод, че не търпиш чуждо мнение. Не може да приемеш, че монетата има две страни. Даваме ти линкове - не, конспиративни били, а ти самата постоянно постваш такива на CDC, от която Агенция логично не се и очаква обективност в информацията.Точно Америка с най - утежнения имунизационен календар. Приемаш,че ваксините давали странични реакции, в същото време не било сигурно случаят на Филип какъв е. Можело да е от ваксината, можело и да не е. Защо ли у нас няма фонд за обезщетение на пострадалите? Явно за теб трябват някакви специални доказателства, макар изобщо да не съм сигурна, че нещо може да те убеди. Нещо,различно от твоята гледна точка.

Последна редакция: ср, 17 май 2017, 23:22 от stelaartois

# 718
  • Мнения: 9 276
Лили, аз изказвам мнение, ти го наричаш пропаганда, отново с цел да ми вмениш вина.

Но твоите "мнения" нали се сещаш, че могат да имат последствия. Като например епидемията от морбили в Минесота.

По твоята логика и твоето е пропаганда и ти трябва да носиш отговорност,  нещата не са черно и бели, нали?!

За кое да нося отговорност?

Абсолютно! Точно така се отговаря на всеки, който иска да изкаже мнение, което е против ваксините, дори и то да е обосновано. Аз с моите мнения мога да предизвикам епидемия от морбили, ти с твоите още увредени от ваксините деца, ами дай да не говорим/пишем и да си затваряме очите.
А и още нещо, има още вируси и болести, срещу които не бием ваксини, могат да се измислят и въведат още , как беше - до 10000 има мегдан, нали?
В крайна сметка защо да се лекува, когато може да се предотврати?



Само че аз никога не съм изказала фалшива информация за ваксините или за каквото и да било друго. Никога не съм казала, че ваксините нямат странични реакции. За сметка на това ти лъжеш без да ти мигне окото. Още чакам да представиш тук болестите, които са изчезнали преди да се въведат за тях ваксините.
 

# 719
  • Мнения: 9 276
Лили,от многото ти постове, които прочетох тук,стигнах до извод, че не търпиш чуждо мнение. Не може да приемеш, че монетата има две страни. Даваме ти линкове - не, конспиративни били, а ти самата постоянно постваш такива на CDC, от която Агенция логично не се и очаква обективност в информацията.Точно Америка с най - утежнения имунизационен календар. Приемаш,че ваксините давали странични реакции, в същото време не било сигурно случаят на Филип какъв е. Можело да е от ваксината, можело и да не е. Защо ли у нас няма фонд за обезщетение на пострадалите? Явно за теб трябват някакви специални доказателства, макар изобщо да не съм сигурна, че нещо може да те убеди. Нещо,различно от твоята гледна точка.

Какви две страни на монетата? От вашата страна има само конспиративни сайтове с лъжи и полуистини, които всеки средноинтелигентен човек може да обори за 5 минути. Всякакви налудничави твърдения, отричащи всичко - наука и заобикалящата ни реалност.
Защо изобщо споменаваш  фонд за пострадали от ваксини, вие за това ли се борите? Изключително трудно ми е да го повярвам, защото не мога да си представя по-лоши адвокати от вас. За да се бориш за такова нещо не е нужно почти всяко твърдение да ти е лъжа. А аз ако имах дете пострадало от ваксини, направо щях да ви разкостя тогава.

Последна редакция: чт, 18 май 2017, 07:52 от LillyM

Общи условия

Активация на акаунт